ONS ZEELAND 7 De eenzame molen van Westkapelle, dat in Terneuzen een tweeling het levenslicht zag. De kinderen kregen van de ouders de namen Wilhelmina en Hendrik. Deze daad werd door de Ko ningin met een bankje van 25 gulden beloond. dat bij een huiselijk feestje in Schoondijke een lampion in brand geraakte. Juist toen de gordijnen en andere voorwerpen in de kamer aanstalten maakten om het voorbeeld te volgen, kon men ingrijpen. De ma- terieele schade was evenwel aanzienlijk. dat Zaterdag j.l. in Hansweert zwemwedstrijden gehouden zijn. Mej. Braun, Olympisch Kampioene, gaf een zwem demonstratie, die zeer de aandacht trok. Circa 5000 menschen waren van het natte feest ge tuige, ook ma Braun. Pa is niet gesignaleerd. dat Kattendijke zich een nieuw torenuurwerk heeft laten aanmeten. Misschien inspireert het den Kattendijksche raadsleden tot verdraagzaamheid. Niet waar, een mooi klokgeluid stemt tot vrede. dat de afdeeling Goes van den bijzonderen vrij- willigen landstorm van de burgerij een vaandel heeft gekregen, 31 Augustus is het aan het corps overge dragen. dat 1500 Zeeuwsche leden van den bijz. vrijwil- ligen landstorm zich deze maand naar Den Haag op maken voor de landstorm-meeting. dat er in Renesse nog raadsleden wonen die de waterleiding als een luxe beschouwen. dat de heer P. J. Okkerse, die de vorige week 46 jaren onderwijzer te Bruinisse was, zijn functie neerlegde. dat het Grand Hotel te Middelburg logies ver leende aan den hertog van Guise, troonpretendent van Frankrijk. dat vele inwoners van Walcheren zich Zaterdag een stijven hals hebben gestaard naar het vliegtuig dat een bier-reclame in de lucht screef. dat 7 rustende landbouwers van den Noordweg te St. Laurens en 1 actief onderwijzer uit Middelburg dezer dagen op bloote voeten een tocht maakten van het stoomgemaal ,,de Piet" naar het z.g. „Plaatje", dus over verdronken land. Volgens de wandelaars was het een heele prestatie. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu 29 Aug. Me vandaag begeven op het terrein der speculatie een gebied, dat ik tot nu toe nimmer be trad. Niet zonder huivering deze schrede gezet, want nog altijd klinken in m'n ooren de woorden, die mijn suikeroom, toen hij in de rubber alles verloren had, me toefluisterde „Philemon, gok nooit m'n jongen. Din gen die ze aanbieden, daar is om 't even niets aan te verdienen en dingen waar iets aan te verdienen is, die bieden ze niet aan." Maar de tip, die ik heden kreeg, was zoo prachtig, dat ik, met het oog op mijn gezin,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7