8 ONS ZEELAND verplicht was er gebruik van te maken. Toen de bar bier mij onder het mes had, vertelde hij, dat volgens de laatste berichten, alle Grieken de koorts hadden, waarop bankier Telkramp zich ontvallen liet, dat de kinine dan wel enorm in prijs zou stijgen. Heb daarop bij alle drogisten en apothekers ter plaatse een dosis van dit poeder ingeslagen. Ja, ja voorzichtig als de duiven, maar listig als de slangen, is tegenwoordig het parool, 30 Aug. ,,Heb je dat gelezen", zeg ik vanmorgen tegen Liesbeth, ,,dat Palestina zoo geteisterd wordt door droogte en dit is nu nog wel het land, dat eertijds overvloeide van melk en honing," Liesbeth is helaas ongevoelig voor dramatiek. ,,Ons tuintje is ook droog", zei ze. Ben daarop naar Mr, Mierick van Peuteren geloo- pen om zijn tuinslang te halen. Nauwelijks met sproeien begonnen of ik voel het motregenen op mijn hoofd. Slang afgeschroefd en naar binnen gegaan. Inmiddels weer droog geworden. Ten tweeden male met sproeien begonnen en nu stortbuitje opgevangen, dat ophield toen ik de waterleiding afgezet had. Zoo tot vier keeren gezwoegd. Wilde reeds met pechvogel betitelen, toen Wybo me er opmerkzaam op maakte, dat de tuinslang lekte onder het sproeien. Zoo kunnen de eenvoudigste zaken tot mysteries worden. 31 Aug. Ontwaakt bij en door carillonmuziek. In teressante toonkunst net zoo iets als 'n kruiswoorden raadsel in notenschrift. Ik heb eens 'n verre neef gehad, die zoo'n muzikaal gehoor had, dat hij met eenige moei te raden kon, wat de beiaardier bedoelde, De arme jon gen is jeugdig gestorven. Dat komt meer voor bij won derkinderen. Met eenige moeite de nationale driekleur aan den gevel bevestigd. Sientje hield mij, en 'n voorbijganger z'n hart vast. Des avonds concert op de Markt aange hoord. Klap met den gummistok gekregen omdat men- schen, die achteraan stonden me opduwden. Ze moeten noodig zeggen, dat de politie vooraanstaande personen ontziet. 1 Sept. Heel de stad is in rep en roer. Mijnheer Kruimelkees, een 45-jarige vrijgezel, die een zeer on dergeschikte betrekking op Telkramps bank heeft en voor 'n oortje bij zijn zuster thuis ligt, trok de ƒ50.000 uit een loterij. De held van den dag werd hij er door. 't Loopt storm bij hem van menschen, die voor een en ander geld noodig hebben en de stakker durft niemand iets te weigeren. Zijn zwager heeft volgens de geruch ten een auto van hem losgekregen, zijn zuster een nieuw ameublement en zijn neven motorfietsen en radiotoe stellen. Maandag kan hij 't geld bij den loterij-agent halen een goudregen zal zich uitstorten over onze stad. 2 Sept. Ben bij den heer Kruimelkees op bezoek geweest, 't Kostte veel moeite om toegang te krijgen, doch aanhoudende won ik. Wat 'n goedig kereltje en zóó bedeesd. Ik had hem nauwelijks gesproken over mijn gezondheidstoestand, die dringend een reisje naar de Riviera noodig had, of hij knikte reeds toestem mend. Morgen kan ik het geld komen halen, 't Kon hem niet schelen wat ik verlangde de rest van zijn geld droeg hij toch op dringend verzoek aan zijn zuster over. Heel den verderen dag mijn vrienden afgeloopen om mijn buitenkansje mee te deelen.De postdirecteur, griffier Dorias en Krimp zijn ook naar Kruimelkees gegaan. vallertje. Na rijpe overwegingen besloten om 2 a 3000 gulden in ontvangst te nemen. In zuinigheid reizen is niets gedaan, zegt men. Vanmiddag naar Kruimel kees gegaan. De straat stond verstopt. Paniekstemming. Van een verpleegster, die Kruimelkees' zuster bijge bracht had, vernam ik, dat de bedrieger wel zijn geld had geïnd, maar zonder achterlating van adres ver trokken was. 4 Sept. Op de soos heerscht na de krach van gis teren een begrafenisstemming, 't Gesprek vlotte pas na het derde bittertje, toen Breeduitstra begon over den veredelenden invloed van de politiek. Daar heb je bij voorbeeld het Kamerlid Braat. Voor 'n paar jaren gold hij alleen als de man met den Hekelingschen stier, en thans verkeert hij reeds ridderlijk met den Neder- landschen Leeuw. Zoo nu en dan zijn we nog wel eens in de gelegen heid op te merken, dat er vele kilometers weg tusschen Zeeland en den Haag liggen, O, a. getrouw ieder jaar op 30 Augustus te omstreeks 8 uur als de avond bladen in de bus vallen. Op dien avond zijn de kolom men der couranten gevuld met de resultaten van den linten-regen, die steeds aan den verjaardag der Ko ningin voor gaan. Zoo ook dit jaar. Vele, vele namen en bijna niet te tellen onderscheidingen. Het is geen prettige bezigheid in den regen te oogsten, doch de regen hier bedoeld maakt een uitzondering en ik wijd me dan ook steeds enkele uren vol plichtsbetrachting aan de taak om de in Zeeland gedaalde druppels aan een nader onderzoek te onderwerpen en het aantal Zeeuwsche lintjes te vergelijken met de elders neerge- komene. Zoo is het me de vorige week opnieuw opge vallen dat slechts weinige knoopsgaten van Zeeuw sche colbertjes en gekleede jassen gevuld zijn gewor den. De meeste druppels konden het aantal K.M. tus schen de residentie en de Zeeuwsche grenzen niet halen en bereikten elders den beganen grond. Men denke dus niet dat het kleine aantal Zeeuwsche ridders verband houdt met het gebrek aan flinke en iets pres- teerende mannen en vrouwen in onze provincie. Het is afhankelijk van den langen afstand en van de zware Zeeuwsche lucht. Tenminste, dat komt mij zoo voor. Of denkt U er wellicht anders over Gelukkig is het evenwel, dat de Zeeuw niet naar een decoratie verlangt en dat hij er men informeere maar eens bij alle niet geridderden rustig over kan glimlachen. Tenminste zoolang het Lot hem nog niet gunstig was. Is het knoopsgat gevuld, dan gaat men anders oordeelen. 3 Sept. Heel den morgen in een zenuwachtige ge steltenis rond geloopen. Liesbeth mokte over mijn mee-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8