Utrechtsche Hypotheekbank 4% Pandbrieven A 99 %t GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland De Bank stelt beschikbaar: in stukken van f 1000.-, f 500.- en f 100.- DERDE JAARGANG No. 38 22 SEPTEMBER 1928 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever, Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. De marine in de Zeeuwsche wateren een en ander over de staking aan de „Schelde" het museum te GoesZeeland op de Nenijto De Zeeuwsche wateren hebben in de afgeloopen week een voorname rol gespeeld in het manoeuvre-spel door onze marine opgevoerd. De marine-autoriteiten fantaseerden twee partijen, waarvan de eene Zeeland wilde verpletteren, terwijl de andere tot taak had het land te verdedigen, en toen ging het wreedaardige spel gedurende eenige dagen beginnen. De meeste Zeeuwen, de oeverbewoners uitgezonderd, zullen van den oefe ningsoorlog niet veel gemerkt hebben, doch uit hetgeen de verslaggevers der groote bladen erover schrijven (de pers wordt tegenwoordig getrouw uitgenoodigd), mag worden afgeleid, dat alles in de beste orde van stapel is geloopen. Onze onderzeebooten, de torpedo jagers, de mijnenvegers, de vliegbooten etc, hebben bewezen nog tot iets anders in staat te zijn dan tot genoeglijke pleiziervaartjes voor vlagvertoon. Als het er op aan komt, zullen de Jantjes de Hollandsche kus ten tegen een gelijkwaardigen vijand kunnen verde digen De minister van marine gaf blijk zich voor de ma noeuvres te water te interesseeren, want gedurende een tweetal dagen volgde hij op een schip of in een watervliegtuig de verrichtingen van de vloot. Over de manoeuvre zelve hebben we hier niets te zeggen. Alleen heeft het ons verwonderd dat zoowel UTRECHT Pandbrieven f 48.000.000. De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG land- als zeemacht dit jaar hun oefeningen geheel in het Zuiden van Nederland hielden. (Het leger demon streert in Limburg). Is dit een toevalligheid of kan men het beschouwen als een troepenvertoon tegen Bel gië Achtte men het in den Haag noodig de Belgen te laten zien dat we nog een vloot en een leger heb ben X De staking aan de „Schelde" te Vlissingen duurt tot in den treure voort en alsnog weet niemand wanneer eindelijk het einde van dit arbeidsconflict zal aan breken. De pogingen, die in het werk werden gesteld om de partijen tot elkaar te brengen, mislukten geheel, hetgeen ons de reeds getrokken conclusie doet her halen „Bij werkgevers noch werknemers is de poging om tot overeenkomst te geraken heilige ernst." Nu kunnen anderen beweren „Het is anders, men wil het einde van het conflict, en men stelt alles in het werk om dat te bereiken",. wij zien zulks niet in. De oorzaak der staking is reeds vrij spoedig na het uit breken van het conflict bijzaak geworden het is de macht waarover men thans strijdt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1