7 ONS ZEELAND Sedert vannacht. En daarom kom ik bij U, mon sieur Michel. Misschien kunt u den sluier opheffen, die over de gebeurtenissen ligt, die ik heb meegemaakt en die mij grooten schrik aanjagen. Nu, zei Marc Michel, op vriendelijken toon, windt u zich niet zoo op. Hier bij mij in huis is u voorloopig tenminste veilig. Neem uw gemak maar. Drinkt u misschien een kop koffie met mij mee Het bleeke gezicht van den man helderde op Heel graag. Een oogenblik. Marc Michel verliet de kamer even om aan zijn bediende de noodige instruc ties te geven. Deze kwam even later met het Japansche koffieservies binnen. Terwijl hij voor zijn bezoeker en zichzelf koffie inschonk, vroeg Mare Michel Met wien heb ik overigens het genoegen Neemt u me niet kwalijk, dat ik het meest voor de hand liggende vergeten heb. Maar ik was zoo moe en zenuwachig Mijn naam is Emile Sabin ik ben bedrijfsdirecteur van een stoelenfabriek. Mijn huis ligt direct aan de straat daarachter, door een binnen plaats ervan gescheiden, is de fabriek. Bent u getrouwd Ja. Maar op het oogenblik logeert mijn vrouw en ons dochtertje van vijf jaar bij haar familie in Mar seille. Vandaar dat ik op het oogenblik alleen in huis ben. Hoe groot is uw huis Het bestaat uit een verdieping gelijkvloers en een bovenverdieping. Beneden zijn drie en boven vier ka mers. Mijn slaapkamer is beneden, daarnaast is mijn werkkamer, waar de telefoon staat. Die telefoon is een zijlijn van de telefoon in de fabriek. Als ik 's avonds om 7 uur van de fabriek wegga, schakel ik de telefoon om op mijn huis het gebeurt wel eens dat na kantoortijd een klant een dringende bestelling opgeeft. Komt dat vaak voor vroeg de detective. Bij uitzondering. De laatste vijf maanden, voor zoover ik mij herinneren kan, zelfs heelemaal niet. Maar vannacht gebeurde er iets, dat mij buitengewoon ver schrikt heeft vooral omdat ik van den samenhang of de oorzaak niets begrijp. Staat die gebeurtenis in verband met de telefoon? Ja. Zooals gewoonlijk ging ik gisteravond om half twaalf naar bed. Ik had een paar vrienden op bezoek gehad en we hadden een solied glaasje wijn gedronken. Om elf uur had ik nog een rondgang door de fabriek gemaakt en alles in orde bevonden. Ik had er ook nog speciaal op gelet dat de telefoon op mijn huis ingeschakeld was. Waar waren uw bezoekers, terwijl u uw rond gang door de fabriek deed Ze bleven in de eetkamer. Het zijn oude vrien den, die ik door-en door ken welgestelde lui. Gaat u verder. Nadat ik teruggekomen was, gingen mijn bezoe kers al gauw weg. Ik sloot de huisdeur en ging naar bed. Ik heb de gewoonte een nachtlicht te laten bran den een eenvoudig olielampje, dat een zwak licht geeft, maar toch genoeg, dat ik de voorwerpen in de kamer tamelijk goed kan onderscheiden. Om het licht van het lampje niet in mijn gezicht te krijgen, wat mij in den slaap zou storen, zet ik er iets voor en meestal gebruik ik mijn waterkaraf met het daarover gestulpte glas daarvoor. Dus zooals ik zeg achter de karaf zet ik de lamp. Ik vertel u dit met opzet heel nauwkeurig u zult straks zien waarom. Het was ongeveer tien minuten over drieën, toen ik wakker werd doordat in de kamer naastaan luid en Hulst. schril de telefoon ging. In mijn slaperigheid drong het eerst niet tot mij door waar het geluid vandaan kwam. ik ben niet gewoon dat er 's nachts getelefoneerd wordt. Ik ging in bed overeind zitten en de tele- foonbel ging voor de tweede maal. Ik was nu vol komen wakker, sprong uit bed, liep naar de andere kamer, nam den hoorn van den haak en noemde mijn naam. Onmiddellijk antwoordde een hooge stem, naar het mij leek een vrouwenstem, blijkbaar in de grootste angst want de stem klonk gejaagd en schril Vlucht in godsnaam Ze willen. Hier hield de stem weer op. Ik trachtte direct een nieuwe aansluiting tot stand te brengen, maar het lukte mij niet. Ik kreeg heelemaal geen gehoor van het te lefoonbureau. Vijf minuten lang probeerde ik voortdu rend verbinding te krijgen, maar zonder succes. Ik ont dekte dat mijn toestel heelemaal geen contact maakte en daaruit leidde ik af Wat leidde u daaruit af?, vroeg de grooje speur der langzaam en aandachtig, Daaruit concludeerde ik, dat iemand mijn toestel uitgeschakeld moest hebben. en dat moet zoo goed als zeker op het schakelbord in de fabriek gebeurd zijn, tenzij natuurlijk de buitenleiding defect geraakt was. Wat deed u daarop Het eerste oogenblik was ik eigenlijk gezegd hee lemaal de kluts kwijt. Wat kon deze stem in den nacht te beteekenen hebben Wie had er belang bij om mij te waarschuwen Ik besloot deze zaak grondig te onderzoeken. Ik ben niet zoo heel bang uitgevallen het contact van mijn telefoontoestel was verbroken het lag het meest voor de hand dat dit op het fabrieks-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7