V de Parker Duofold Waarom koopen een Parker Duofold altijd gereed fs om te schrijven! GebrjRikkers X ONS ZEELAND 15 poot tevreden, ,,je hoeft werkelijk met zoo'n man geen meid te houden. Zoo kon het gebeuren, dat Lies en haar man met een volkomen gerust hart op reis naar Londen en Pa rijs gingen, heel tevreden over de ontvangst bij Pa en Ma Walpoot, waar Simin en Pimmetje waren achterge bleven. Na Londen zouden ze weer een paar weekjes in Den Haag komen en met Pim tante Roos in Dokkum gaan bezoeken. Tante Roos had direct reeds na hun aankomst willen overkomen. Ze hunkerde er naar kennis te maken met dien schatrijken man van haar zielslieve nichtje. Maar Pa Walpoot had haar over komst weten uit te stellen. De drukte was zoo al erg genoeg. Lies en Lo waren nu al twee dagen weg. Simin hielp Ma Walpoot voorbeeldig in het huishouden. Hij deed de kamers, waschte af, hij deed open als er gebeld werd. Op een morgen, dat er weer gebeld werd en Simin naar beneden was gegaan om open te doen, bleef hij ongewoon lang weg. Ma Walpoot, bang dat hij zich niet verstaanbaar had kunnen maken, daalde de trap af, om eens poolshoogte te nemen, maar in het portaal bleef ze stom-verbaasd staan. Daar stond in de deur opening Simin in druk gesprek met een sjovel indivi du, dat veters en zeep te koop kwam aanbieden. Een bedelaar, die Simin hartelijk en voorkomend beje gende en die, op den toon van het gesprek afgaande, in 't geheel geen moeite had zich tegenover den Ja- vaanschen jongen verstaanbaar te maken. Dichterbij gekomen, bemerkte ze eerst goed, dat de conversatie in het Maleisch werd gevoerd. Toen de bedelaar haar opgemerkt had, zei hij verlegen lachend, dat Simin een vriendje van hem was, ,,ik heb als koloniaal ge diend, mevrouw, twaalf jaar, en Simin had een warong waar ik wel eens en snoepje haalde". Toen bood hij een stukje fijne toiletzeep te koop aan en toen ze betaalde, knikte Simin haar dankbaar toe. Toean Gein, legde hij later Ma Walpoot uit en in z'n gebroken taaltje poogde hij haar duidelijk te maken, dat hij Hein als soldaat in Soerabaja gekend had. Des avonds bespraken Pa en Ma Walpoot de ontmoeting. Pa had er schik in en Ma ging Simin een kopje thee in de keuken brengen. Den volgenden dag gingen Pa en Ma Walpoot met Pimmie de stad in. Simin zou op het huis passen, wat Simin uitstekend gelegen kwam, omdat s' middags z'n oude sobat, de koloniaal, venter in veters en zeep, bij hem op bezoek zou komen. Hij ontving toean Gein in den salon van Pa en Ma Wal poot en toean Gein, die direct den gemakkelijken stoel van Pa Walpoot in 't oog kreeg, vleide er zich be- hagelijk in neer. Simin en hij waren druk bezig oude herinneringen uit den kampong op te halen, toen plot seling de deur openging en een vriendelijke oude dame met een kapothoedje op, door de deuropening gluurde. Het was tante Roos uit Dokkum, die haar ongeduld niet had kunnen bedwingen en naar Den Haag was gereisd om haar nichtje te zien en met haar nieuwen neef kennis te maken. Met een uitgestoken hand kwam ze op toean Gein af. Ik zal maar direct Lo zeggen, zei ze hartelijk. Ik ben zoo blij je te zien. Ik ben direct van 't station hierheen gekomen, de voordeur stond aan en ik ben op m'n teentjes naar boven geloopen. Zoo, en is dit nou jullie zwartje, dat je hebt meegebracht. Wat een aardige jongen. En waar zijn Pim en Liesje ,,Pigi" zei Simin onverstaanbaar. Pikt ie, zei tante Roos, die meende te moeten be grijpen dat Pimmie aan 't eten was. Och, hoe lief en waar zit-ie? Tante Roos keek de kamer rond. Toean Gein had een alleraardigsten indruk gemaakt, meende ze. Wat aar dig toch, dat zoo'n schatrijk man er zoo doodeenvou dig j es uitzag. Het bleef toen even stil in de kamer. In dat oogen- U kunt onmiddellyk schrijven zoodra de pen op het papier komt. OMDAT er een haarfijn kanaaltje geslepen is tusschen de twee penheiften van den Parker Duofold, waardoor een uiterst kleine hoeveel heid inkt vloeit, vormt zich. zoodra men de pen in de hand oeemt om te schrijven, een minuscuul droppeltje inkt. dat onmiddellijk schrijven mo gelijk maakt. Daarom is er zonder dat men drukt, steeds inkt aanwezig. De Parker Duofold penpunten. van 14 karaats goud en iridium, voegen zich naar elk handschrift en Dehou- den toch hun oorspronkelijken vorm. Het is de pen voor Uw leven. U heeft de keuze uit de Lakroode, Smaragd Groene. Lapis Lazuli Blauwe en de Mandarijn Gele. alle met zwarte uiteinden, of de eenvou dige Gitzwarte mei Goud. Doch let vooral op den naam "Geo. S. Parker Duofold" op den houder. Dan alleen koopt U de echte. Duofold Senior Fl. 20.- Duofold Special Fl. 18.50 Duofold Junior Fl. 15.— Lady Duofold Fl. 15.- Parkcr Duofold Potlooden banen bij Duofold pennen: Lady Duofold Fl. 10.— Duofold junioi Fl. Ji.—- Big Brother Extra-Qroote, FL 12.50 N3q Ifrtojotf 1 In voorraad o.a. bij: te Axel: Fa. A. P. ESSELBRUGGE: te Breskens: Fa. J. C. LE BLEU; te Goes: W. VAN AKEN A.Jzn., St. Adriaanstr.te HulstFa. A. L.PLEUNIS1 BUYSSE, Bontehondstr.te Ierseke Fa. J. J. v.d. PE1JL; te Middelburg: Fa. R. ML SMITS; te Terneuzen: Fa. P. I. v d. SANDE, Noordstr. en te Zierikzee; Fa. H. G'. KROM, Havenpl., P. J. OCH! MAN Rzn., Lange Nobelstr., S. OCHTMAN Zn, innHir.-irk' W QP VPjFg Mglln

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 15