SCHELDE-ZEHDER 4 ONS ZEELAND Uit dezelve blijkt, dat anno 1513 Zeeland in 't geheel groot was 140.599 genieten 120 roeden, in 't jaar 1641 verminderd tot 123.360 gemeten 63 roeden, in 1740 vinden we de volgende aanteekeningen Walcheren42868 Gemeten 204 Roeden. Zuid-Beveland met: Hinkelenoord 60297 84a Wolfaartsdijk 4036 2451 Noord Beveland en Kort gene 13201 189 St. Joosland 2209 158s Oost Beveland254 220 Dus Bew. Schelde 122868 Gemeten 201i Roe. Schouwen met het overige van 't Eiland 26423 Gemeten 231 Roeden. Duiveland 13624 23s Sommelsdijk 3250 't Eiland van Tholen 25545 Filipsland 1328 Nieuw-Vosmeer 2926 109 188 651 259 Be Oosten Schelde 73098 Gemeten 681 Roe. De benaming Be Oosten en Be Westen vindt men thans ook nog in Zeeland zoo in den polder Noord- gouwe op Schouwen hier staan twee steenen, waar op vermeld Be Oosten de Steene en Be Westen de Steene. In tegenstelling hiermee wordt thans Zeeland ver deeld in Noordgroep en Zuidgroep. De grens werd dan aangenomen als Ooster-Schelde, hetgeen, meen ik, ook thans het geval nog is. De totale grootte van Zeeland in de genoemde pe riode wordt alsdan opgegeven te zijn 195.966 Gemeten 169TI2 Roeden Schotbaar Land. Het getal der Inwoonderen kan men niet wel be palen. Gemeenlijk rekent men echter het getal der Menschen omtrent negentig of honderd duizend te be- draagen, schoon anderen het merkelijk meer begroo- ten. Hallo, hallo.... Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat een touring-car onder Kruiningen een wagen met kruideniers- en grutterswaren in het water reed. Hoe komt zoo'n car er toe, vraagt men zich af. dat Goes in de afgeloopen week een sensatie beleefde, waarover de kleinkinderen der huidige Goe- senaren nog zullen spreken, In de nabijheid van het stadje kampeerden n.l. een aantal zwervers, die men zigeuners pleegt te noemen. Als de zigeunerinnen in Goes gingen winkelen (laten we het zoo noemen) wer den ze begeleid door het halve politiekorps en door het 25ste gedeelte der bevolking. dat het gemeentebestuur van Tholen thans defi nitief besloten heeft de nieuwe brug tusschen 8 en 13 October te openen. dat de Noordstraat in Retranchement een verbe tering heeft ondergaan, waarover alle permanente en tijdelrke inwoners van het dorp zich van harte ver heugen. dat men de planken, op de zijgedeelten der sta- tionsbrug in Middelburg eigenlijk nog een beetje verder uit elkaar moest leggen. Men had dan tenminste de gelegenheid inplaats van de punten van zijn schoenen den gehee'en voet te verliezen. dat l et muziekgezelschap „Euphonia" te Goes de toekoms: zwaar inziet. De komende week is er in de geheele ganzestad n.l. niemand die voor een sere nade in aam ïerking komt. dat in Heinkenszand een mondharmonica-veree- niging ten doop is gehouden. Wij zijn de meening toe gedaan, dat men dooden, vooral als ze tijdens het leven compon sten van bt teekenis waren, rust moet gunnen. dat de stichting van een stroo-cartonfabriek in Zeeuwsch-Vlaanderen niet door zal gaan als Zeeuwsch Vlaanderen verstoken blijft van een waterleiding. dat het sluitingsuur op den laatsten Middel- burgschen kermisdag, ondai ks een verzoek door den gemeenteraad, op middernacht bepaald blijft. Volgens een courantenbericht zal de politie dien nacht echter „met zachtheid en langzaam" optreden. Een soort vertraagde sluitingsfilm mei zachte gummi-stokken dus, als we wel begrijpen. dat twee matrozen van een Amerikaansch stoomschip tijdens het passagieren in Vlissingen zoo veel vocht ingenomen haden, dat de politie nachtlogies moest verstrekken, Als men jaren buiten training is, moet men zich bli kbaar in a:ht nemen. dat de Kamers van Koophandel te Middelburg en te Terneuzen Ged. Staten .erzochten om de goed- koope retourbiljetten op de provinciale booten een ge heel jaar door verkrijgbaar te stellen. Gedeputeerden moesten liever alle overzet-prijzen wat verminderen. dat een jage uit Watc rlandkerkje onder de jacht op een stoppelveld struikelde. Een halm drong hem in het oog. Vermoedelijk zal de ongelukkige het oog moeten missen. sdat er al meer en meer moeders uit Schore zich interesseeren voor het consultatie-bureau voor zuige lingen, dat daar ter p aatse reeds eenigen tijd in wer king werd gesteld. dat voor de oudheidskamer te Veere wederom eenige geschenken zijn ontvanger, die de raad dank baar heeft aanvaard. dat iemand, die een plezierboot misbruikte voor een vechtpartij, door de rechtbank te Middelburg is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. dat de Middelburgsche politie dezer dagen twee zendingen van collega's van elders ontving. De eene bleek een kermis-reiziger die destijds in onze provin ciale hoofdstad „ga je weg of ik neem je weg" met een portefeuille speelde, de ander een zekere, die zich gelden in dienstbetrekking had toegc ëigend. dat de Minister van Waterstaat beloofd heeft den rijksweg HalsterenThoolsche veer te laten ver beteren. dat Hulst dezer dagen gebrek aan water had. In verband hiermede was het verboden trottoirs, stoe pen, ramen en gevels met die vloeistof te reinigen. Bij vele Hulster huisvrouwen moeten ge\ allen van hevige nervositeit geconstateerd zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 4