ONS ZEELAND 5 Het z.g. „Krabbendijke" te Zonnemaire. dat de Commissaris der Koningin Dinsdag a.s. de gemeenten Nisse, Schore, Wemeldinge en Wol- phaartsdijk zal bezoeken. dat de beroemde Djiquiten-kozakken, de duivels kunstenaars te paard, thans in Zeeuwsch-Vlaanderen rij-demonstraies geven en lauweren oogsten. dat ons bij het uitzenden van deze berichten het gerucht bereikt, volgens hetwelk de staking aan de „Schelde" te Vlissingen binnen enkele dagen zal ein digen. dat thans ook aan de afdeelingen Middelburg en Kapelle van den bijz. vrijwilligen landstorm een vaan del is uitgereikt. dat de bewoners van Duiveland tegen Sint Ni- colaasdag electrisoh licht in hun huizen zullen hebben. dat Vrijdag door het Zijpe de hoogspannings- waterkabel gelegd is, die den schakel zal vormen tus- schen St. Philipsland en Schouwen-Duiveland. dat te Renesse de zangvereeniging ,,V, Z. O, S." haar 25-jarig bestaan vierde. Alle leden maakten een rijtoer door Schouwen, die gevolgd werd (figuurlijk) door een receptie. dat het hoofd van een gezin in Vlissingen, na een offer aan Bacchus, zijn huisraad vernielde en zich zelf met een mes in de borst stak. De politie moest in grijpen. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag.... Adieu. De verzekering van den burgemeester van Middel burg, dat de politie op het sluitingsuur van den laatsten Kermisdag langzaam en met zachtheid zal optreden, heeft me met groote vreugde vervuld. Over die ver zekering moet u niet zoo minnetjes denken. Stelt u voor, dat de politie den burgemeesterlijken wenk eens niet gekregen had Misschien was het u dan overko men, dat u, in milde kermisstemming achter uw acht tiende glaasje bier gezeten, even na het vergalmen van den twaalfden torenslag uw eenigszins vochtige oogen had moeten laten rusten op een Middelburgsche politie- uniform, waarin een geagiteerd agent. Deze orde-be waarder zou stipt de wet zijn nagekomen en 2 secon den later een hartig dinske op u hebben doen neerko men, teneinde u de les bij te brengen, dat er zelfs op Kermis-dagen een tijd van komen is maar niet minder een van gaan. Was u even slecht af geweest, altijd-te-laat-komer, dorstige kermisganger, die het altijd nog tijd vindt voor het aller-allerlaatste slokje. Ik zag voor u de kermis al besluiten met een wandeling naar het gratis-politie- hotel of met een brancard-ritje naar het stedelijk zie-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 5