tófFEP5 EN PCEDE15 PUROL ■huid WND 6 ONS ZEELAND ZIGEUNERS IN ZEELAND. geeft KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK in keurige uitvoering tegen billijken prijs Lange St Pieterstr. F 33 h Ui..// kenhuis, waar uw gedemonteerde body en uw toch al geschokte financiën nieuwe aderlatingen te wachten stonden. Gelukkig heeft de burgemeester der hoofdstad de hand over het al-begrijpende en al-vergevende hart ge streken en bepaald „De politie zij op den laatsen dag der kermis langzaam en zachthandig Het kan nu gebeuren dat u na klokke 12 honderd meter van het café dat uw dorstige aanwezigheid trok, een agent ziet naderen. Wellicht zult u zich dan ver beelden dat de dranken u naar het hoofd zijn gestegen, want ge zult den agent niet op u zien afkomen, doch ge zult hem kunnen observeeren in een cirkelgang, welke hem slechts 10 meter per 5 minuten doet vor deren. Na 50 minuten, dus te circa 10 minuten voor één, zal hij de plaats bereikt hebben, die ge nog steeds aar zelt te verlaten. Daarom zal zich de volgende dialoog ontspinnen „Meneer, hoe denkt u er over „Op z'n best, agent, op z'n best." „Meneer, 't is bij eenen, u is 50 minuten over tijd." ,,'t Zal nog wel later worden, agentje, ik neem er nog een." „Meneer, u zal zich te verwijieien hebben, 't Is sluiten." „Kom, kom, kom, niet zoo somber. Langzaam en zachthandig s.v.p." Waarop de dienaar van Hermandad zich zal ver wijderen en op 50 meter afstand opnieuw z'n cirkel loop in uw richting zal aanvangen, daar hij de meening is toegedaan zich niet aan het langzaamheids-consigne te hebben gehouden. Wellicht weet ge hem van z'n haast de tweede maal niet meer te overtuigen en de mogelijkheid is niet bui tengesloten dat hij u zachthandig zal verwijderen. Hij vleit op de straat een matras neer, die op den laatsten kermisdag tot zijn uitrusting behoort, geeft u met een in watten verpakten gummistok een lik op uw achter hoofd, zooda ge met een aangename gewaarwording van den stoel op het zachte straat-bed duizelt. Natuurlijk zullen er weer menschen zijn, die daar mee geen genoegen nemen, doch laten we bedenken dat men het moeilijk een ieder naar den zin kan maken. De burgemeester en de politie hebben het hunne ge daan om de kermis waardig, langzaam en zachthandig te besluiten. Ze hebben geen God en geen Koning, geen wet en geen reglement, ze kennen alleen de politie, geen mensch die hun levensdoel kent. Ze spreken verschillende talen, betalen, dat kennen ze niet ze hebben een zwak voor de kippen, vooral op een ander's gebied. Ze rijden in gammele wagens a acht Kilometer per uur, zijn in hun logiesresidentie een zorg voor 't gemeentebestuur. „Ze doene maar net wat ze wille" verklaarde mij onlangs een boer, je krijgt ze gemakkelijk binnen, maar wegkrijgen dat is een toer. Ze hebben het larie aan trouwen, toch doen ze dat wel nu en dan en als ze zoo'n feestje gaan houen, dan nemen ze 't ruimschoots ervan. Dan zetten ze alles op stelten, tot schrik van de dorpswinkeliers, want wee, wie dat volkje crediet geeft, dat weten de leveranciers. Ze worden als vee voortgedreven van 't eene naar 't ander gebied en waar ze terecht moeten komen dat zeggen of weten ze niet. Hun vrouwen zijn mooi als ze jong zijn, met heerlijke oogen en haar, maar raken die boven de dertig, dan worden ze kwabbig en zwaar. Ze leven hun vie de bohème al eeuwen, geslacht op geslacht, hun liefde en haat zijn romantisch, hun kuddeschap maakt hunne macht, Ze hebben geen God en geen Koning, ze kennen politie alleen en 't woord, dat hen welkom moet heeten is overal 't zelfde „Gaat heen WILLEM TELL II. In doozen van 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten /tAPRtti/ j 19 Sept. Ik heb dit jaar de Troonrede maar niet plechtig in mijn huiskamer voorgelezen. Hoe grooter de kinderen worden, hoe minder belangstelling lijken ze er voor te hebben. Wybo mompelt iets van „koekoek-één-zang" en „veel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6