7 <4.u. ONS ZEELAND beloven, maar weinig geven," terwijl Beppie zelfs spreekt van een „nietszeggend staatsstuk." Hoe komt zoon kind er aan. Ze had vanmorgen de ochtendbladen eens moeten zien Twee biljartlakens vol met pers stemmen over diezelfde Troonrede, die toch niet groo- ter was dan een flink scheurkalenderbriefje. Dat zou je ten overstaan van een nietszeggend staatsstuk toch niet klaarspelen, dunkt me. Met Beppie wilde ik er niet over redetwisten, maar toen ik Knipscheer, den re dacteur van ons plaatselijk blad, ontmoette, polste ik hem daar eens over. De goede man knipoogde tegen me, sloeg me op den schouder, maakte een gebaar of hij iets uit de lucht greep, stak z'n duim in z'n mond en ging zijns weegs. Snap daar nu maar iets van! Knip scheer wordt oud. 20 Sept. Heerlijke niazomer. Op 'n bankje in het park onder het gulden herfstloover zitten te filosofee ren. 'n Vliegje danste in de gloedsfeer van mijn neus. Heb laatst gelezen, dat zulk een diertje met gemak duizend eieren per dag legt. Wat is het toch mooi ver deeld in de natuur, dat zulke productieve wezens niet bij ieder ei kakelen Met de vrienden hedenmiddag in taveerne „Storte- beeker" de politiek van den dag besproken. Met innige bewondering stil gestaan bij het hartige Geneefsche standje, dat de waardige Engelsche afgevaardigde Cushendun richtte tot den voorzitter die, tegen alle diplomatieke gewoonten in, oprecht begon te worden en van ontwapenaars ontwapening eischte. Zoo'n on voorzichtige leider, zou jandorie het prachtige prestige van een geheelen stand te grabbel gooien. 21 Sept. Prompt op tij d is de herfst verschenen in een japon van mist en met een mond vol guren wind. Nu, ik kan me voorstellen, dat dit jaargetijde popelde van ongeduld om eens 'n eind te maken aan een zomer die zich zoo zomersch aanstelde, dat de heeren van het Meteorologisch instituut zich veel moeite moesten ge troosten om dagelijks een gevarieerd weerbericht sa men te stellen. Beppie, die voor 't eerst de H. B. S. bezocht, is ver drietig thuis gekomen. De leeraar met den wiskunde knobbel vroeg haar onverhoeds wat zij wist van geo metrie, waarop het onthutste kind antwoordde, dat ze alle jongens op school nog niet kende. Natuurlijk straf werk. Niets begrijpen die menschen van een meisjes ziel 22 Sept. China gaat zich eindelijk scharen onder de rij van beschaafde naties. Nu de burgeroorlog ge ëindigd is, werd dezer dagen met veel luister den vijfden verjaardag van de toetreding tot den Volken bond gevierd. Het hoogtepunt van het feest was de te- water-lating van het pantserdekschip „Vrede". In Amerika, waarmee dan de Vereenigde Staten be doeld zijn, geraken de voorbereidingen voor de presi dentsverkiezingen langzamerhand in het zenith. Wan neer ik den postdirecteur gelooven mag, hebben de groote Europeesche dagbladen reeds hun oorlogscor respondenten naar Washington gezonden. 23 Sept. De zegeningen van de radio-centrale vloeien rijkelijk onze bescheiden behuizinge binnen. Muziek omkolkt ons en aan alle zijden schijnen spre kers op te rijzen, die ons hunne kennis willen bijbren gen. Zóó hoor je iemand zeurzagen over de inrichting van de N.V., die zooveel naamloos verdriet over naar stige vermogenden bracht, of een juffrouw begint te roepen „Maak het zelf", terwijl je, dank zij een in ductie op je lijntje, meteen een filosoof beluisterde, die in den breede uiteenzette waarom het verstandiger is Voor de Abdij te Middelburg met een weduwe de dooden spreken niet dan met een jong meisje te trouwen. Vanmiddag konden we weer aardappelen zonder noemenswaardige jus consumeeren, omdat de diner muzikanten juist een wals van Strauss inzetten, toen Sientje met de sauskom binnentrad, 'n Gevoelig na tuurtje 24 Sept. Vanmorgen eerst het koord, dat aan den luidspreker hangt, in beweging gebracht en daarna onze jonge kat in de kamer gelaten. Toen ik 'n slag hoorde, aan het wandelen gegaan. Met Breeduitstra een Singeltje gepakt. Op terugweg overvallen door een stortbui. Op advies van Breeduitstra een winkel bin- nengeloopen om een paraplu te leenen. Daar kwam niets van. Kreeg 'n snauw en 'n grauw. Toch stond de étalage vol met regenschermen, 't Is met die dingen zeker precies als met geld. Hoe meer de menschen er van hebben, hoe minder kunnen ze er van missen. Bij thuiskomst zat de kat in de gang te janken en de luidspreker was ook nog heel. 25 Sept. Ik heb te veel op de radio gesputterd dezer dagen. Ze kan toch wel degelijk haar nut hebben. Op de soos hoorde ik, dat binnenkort draadloos 'n cur sus wordt gegeven onder den titel „Electriciteit voor de leeken." De spreker zal uiteenzetten wat electrici teit is, hoe men haar opwekt en hoe men de leidingen moet maken. Wanneer nu het bestuur van de P.Z.E.M. nu toeluistert, kan dit voor onze provincie ten zegen worden. Nooit verkeeren we in grooter haast, dan wanneer we een kolossale domheid willen begaan alsof we bang zijn, dat zij soms nog verijdeld zou kunnen worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7