ONS ZEELAND SCHOOLJURKJE. Meisjes van 812 jaar zullen zeer goed dit modelletje kunnen dragen. Men kan het maken van amandel-groene rips of een andere wollen stof. De garneering bestaat uit dubbele stiksels en zijden pijltjes. Heel origineel is de sluiting, die van den rechterschouder schuin over de borst gaat. Bij het ceintuurtje houden drie stof-overtrokken knoopen den overslag op, die vervolgens los over het andere pand valt. Koop uw spruit bij dit costuum een bijpassend groen vilthoedje, zeer eenvoudig, Len met 'n smal- len rand WINTERROBE No. 204. Be drukt fluweel is de stof die in het komende seizoen grooten opgang zal maken. We zien op bijgaan de teekening een aardige robe, die de nieuwe „vo gue" uitstekend illustreert. Ons model is groen fluweel met klei ne motiefjes in een lichtere tint. Een ceintuurtje met bijpassende gesp overspant beide heupen, doch laat voor- en achter - mid den vrij. De rechterzijde van den rok bestaat uit één groote godet met veel ruimte 'n biesje van bijpassend satijn accentu eert den naad, zet zich even voort over de zijde van het lijfje en langs den zoom van den rok. De hals-opening is niet symetrisch. NAJAARS-HOEDENMODE. Velourshoedjes in bruin en beige-tinten staan op 't program en zullen dit najaar de voorkeur genieten. Veel cloche-modellen worden gezien, die bewerkt zijn met figuren, randen of andere garneering van velours in afstekende tint. De groote hoed blijft zich handhaven en wordt rijkelijk gegarneerd met bloem- of vogelmotieven. Verder is het modelletje met opwaarts geslagen rand en dat met inkeping van voren zeer „en vogue": De rand wordt veelal omboord, de bollen zijn aanmerkelijk lager ge worden, BEA. ROOM-EIEREN. Een zeer gemakkelijk en spoe dig bereide spijs, die men opdienen kan, zoowel als voorspijs bij het avondeten als bij de lunch. In het eerste geval serveert men het met licht-geroosterde dunne stukjes brood. Voor 3 eieren neme men 2 d.L. room, schenkt die uit in een koekepan en zet die gedurende 2 a 3 mi nuten op een laag vuur. Daarna breekt men de eieren en laat ze voorzichtig in de verwarmde room glijden, zorg dragende dat de dooier niet breekt en strooit wat zout en peper op de eieren. Het wit vermengt zich dan met de room en krijgt een dikte van 2 c.M. GEBAKKEN BANA NEN. Smelt een goe de hoeveelheid boter in een koekepan, laat deze -chter niet bruin worden. Schil ondertusschen de bananen (die zeer rijp moeten zijn, zóó dat de schil wat donker is) en snijdt ze overlangs in tweeën. Bak ze op een laag vuurtje, totdat ze aan beide kanten licht bruin zijn, er zorg voor dragende, dat ze niet aanbranden. Deze koud of warm geserveerd met lichte basterd suiker, is een smakelijk nagerecht. De mensch is altijd geneigd de daden van anderen te critiseeren. Aan de scherpste critiek zijn echter steeds die daden onderworpen, die niet zoo gemakkelijk door anderen zijn na te doen. MOUWVERSIERING. Een mouw is een mouw. Als hand en armen er door kunnen en het ding zit goed, kan het vol komen bevredigend zijn. Maar Parijs is rusteloos en zint steeds op verande ringen of variaties; en die kunnen soms zeer welkom zijn, vooral voor vrou wen of meisjes, die van 'n beetje fan tasie in haar klee- ren houden. On langs zagen we een zeer origineel idee, waarvan we hier de afbeelding geven. Het was een kasha-mantel, die als mouwgarneering een pijlvormig stukje leer had, in naturelkleur, maar voorzien van een teekening in blauw en zwart. Het stukje leer was in de stof ge- incrusteerd en ging op de manchette door twee splitjes. Is het niet aardig

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14