vdmksxfMyi/ K BANK VOOR ZEELAND A Alle Bank- en Effectenzaken Spaarbank - Deposito p 18 ONS ZEELAND i/V GOES EÉM SEPTÊM&ER A.5 WORDT HIER CEVESTlCjO EEN' Na weer op adem te zijn gekomen, strekte de heer met een energiek gebaar zijn armen uit en na een forsehen sprong hing hij reeds halverwege aan het touw. Even keek hij naar beneden en begon toen met beenen en armen langzaam naar boven te klimmen. Juist toen zijn deukhoed het blauwsteen van het bal connetje raakte en door den schok afviel, klonk in de kamer achter het balconnetje de heldere slag van een pendule, die half één verkondigde. Dit was den heer klaarblijkelijk te veel voor zijn zenuwen, want hij gleed met versnelde vaart naar beneden en verstuikte zijn enkel, teen hij juist nog aan zijn hoed dacht, waar hij niet bovenop wilde vallen. Tien minuten later hing hij opnieuw tussohen balcon en aarde. Het begon flink te regenen en tusschen het geluid van zijn jagenden adem klonken nu krachtter men, welke niet ncodig waren, daar de heer hoopte, dat niemand van dit nachtelijk bezoek zou te weten komen. Hij spande zich op het laatste oogenblik in en hing even later aan beide beenen heen en weer te zwaaien. Zijn beenen maakten een salto en zeer tot zijn eigen verbazing, hing hij nu onderste boven aan het hekje om het balconnetje. De glimlach, die om zijn samengeklemde lippen kwam, verdween echter onmid dellijk, toen opnieuw de deukhoed, niet gewend aan dezen stand, de wet der zwaartekracht volgde. „Verdraaid!" zei de heer, en hij kroop op het balcon netje. ,,Het valt toch niet mee nou eens kijken, of de deur nog open staat". De deur tusschen balcon en kamer stond inderdaad op een kier. Hij duwde haar zeer behoedzaam iets verder open en glipte plotseling naar binnen. Terwijl hij zijn adem in hield, bleef hij verscheidene seconden angstig luisteren naar eventueele geluiden. Behalve het geluid van den storm' hoorde hij nog het eentonig tiktakken van het klokje en een rustige ademhaling. Dit stelde hem gerust en na de deur ge luidloos gesloten te hebben knoopte'hij zijn jas los en hing hem over een stoel, welke hij na eenig rondtasten vond. Uit een zijner zakken haalde hij vervolgens een glimmend instrumentje en na een korte klik straalde dit apparaatje een gedempt lich uit. Onmiddellijk liet de indringer zijn arm zakken en de lichtbundel gleed van een kastje over een kleedje naar een prachtig ledi kant en van daar weer naar een groene brandkast. Toen het licht hier was gekomen, werd het gedempt en loosde de heer opnieuw een zucht. Hij sloop vooruit, doch zijn schoenen kraakten en na op den grond te zijn gaan zitten, begon hij deze nuttige kleedingstukken uit te trekken. Plotseling kraakte het ledikant en wat erger was; de ademhaling hield op, om later zeer onrustig opnieuw hoorbaar te worden. De indringer op den grond schrok en voelde zich verbleeken. Het bed kraakte opnieuw iemand wentelde zich ongetwijfeld op de andere zijde. „Allemachtig. kreunde de man en hij dook weg in het duister. Op het zelfde oogenblik baadde de slaapkamer in een helle licht zee. In het bed richtte zich een gestalte op en twee slaperige oogen wendden hun nieuwsgie rige blikken naar den grond en van daar naar het balcon. „Hm.... hm...." fluisterde de man en hij keek bijna smeekend op. „Doe niet zoo idioot voortaan, Alfred kwam een schelle stem, vol bijtende ironie. „Ik weet heusch wel, dat je naar je club bent geweest. En ga voortaan door de voordeur, wil je Die heb ik expres voor je open laten staan. Je bent gek, om zoo maar met je beste pak naar boven te klimmen I Van de week zag ik tot mijn groote verwondering een schutting voor het huis van m'n buurman staan, met dit raadselachtige opschrift. Ik heb getracht de oplossing te vinden, maar hoe ik ook zocht, ik begreep maar niet wat dat moest beteekenen. Weten jullie het soms? Oplossingen moet je dan sturen vóór 15 October a.s. aan de administratie van „Ons Zeeland", Lange St. Pieterstr. F 33 te Middelburg. (Leeftijd niet ouder dan 14 jaar), Op de enveloppe moet je tevens zetten het woord „raadsel". Voor de beste oplossingen stellen we 5 mooie boeken beschikbaar. Kantoor Groote Markt 21 Telefoon 74 (2 lijnen) Oplossing van het vorige raadsel S, 4, 6, 7, en 8 is Sluis S, 5, 9, 10 en 11 is Soest 1, 2, 3, 4, 5 is Venlo 12, 13, 7, 10 en 14 is Zeist 15, 16, 17, 8 en 11 is Hulst 13, 17, 18 en 19 is Eist.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16