DAG WIND CN 8 SCHOUWSCHE VERZEN Ochen op de stolpe. I f ONS ZEELAND dat de onderhandelingen over de grensscheiding tusschen Sas van Gent en Westdorpe op aandringen van Ged. Staten weer hervat zijn. dat te 's-Heerenhoek een jongetje naar de Zi geuners stond te kijken. Het knaapje werd door een vrachtauto gegrepen en onder de oogen van den vader dood gereden. dat het meer dan miserabele fietspad tusschen Breskens en Eede het volgend jaar geheel geasfalteerd zal worden. Wéér een goede weg voor Zeeuwsch-Vlaan- deren (hm). dat het water in de gracht te Kerkwerve, dat vol gens een raadslid daar ter plaatse door mensch en dier wordt gebruikt, sterk verontreinigd is door eenden. Frisch. dat in Ierseke bij het ploegen op het land een portemonnaie met 30.gevonden is, die 8 jaar ge leden door iemand verloren werd. dat in dezelfde plaats de verzending van mosse len naar Duitschland een aanvang heeft genomen. dat in Vlissingen in het afgeloopen seizoen 52.124 zeebaden zijn gebruikt. Het grootste aantal op 1 dag bedroeg 1200. dat voor den nieuwen cursus der landbouwhuis- houdschool te Zierikzee 36 leerlingen zijn ingeschreven. Het jaar te voren 23. dat de gemeenteraad van Goes besloten heeft tot de invoering van een vloekverbod. Toch wordt er in het Zuid-Bevelandsche stadje niet overdreven met krachttermen gewerkt. dat benoemd is tot burgemeester der gemeente Nieuw- en St. Joosland de heer G. W. E. D. baron thoe Schwarzenberg en Hohenlansberg te Middelburg. dat Zondag, ter hoogte van Vlissingen, het Bel gische stoomschip ,,Yser", tengevolge van een ontplof fing in de lading chrysoliet, in brand geraakte. Het schip werd naar Vlissingen gesleept, en daar gelukte het de vlammen te dooven. dat de laatste Kermisdag te Middelburg goed weer had en veel bezoekers, vooral van buiten, trok. Het aloude vermaak is nog niet zoo dicht bij den dood als sommigen wel meenen. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu In 't laege land Dae' lêgge nog stolpen, Mit d'r riête dekken, As ruge beesten achter d'r 'ekkens. 't Woon'uus lei oök onder 't dek van de schure Mênschen in dieren as goeie buren! Achter tweê raempjes Lei d'eêne groöte kaemer. Eêne lange taefel mit zeildoek, In stoelen d'r lengst in op 't ende den Boek. Strak, bie 't eten, lees Kees of Jewan of Merien 'n Psallemtje van Daovid vo' den Opperzangmeêster misschien! Om acht ure s'ochens Komme z'aomae 'ete, De jongers in de meisen, In boezeroen in baeleschorten. Zo van d'r werrek komme ze langsaem binne Den ouwen die zeit: As julder stille bin, ku'm'n beginne! Ie 'oüw z'n pette vo' z'n oógen In z'n bidden dreunt deu' de kaemer: „Mênschliêvenden God, Uwen naêm zij geloofd, Da' G'ons mit deze liefdegaeven wil voede, Voed ook onze zielen...." As 'n „aam" ei 'ezeid, vaole j'an op de stikken In stilletjes zitte z'aomaele te bikken.... Za knauwe d'r eten gauw: Brood mi' butter, mi' spek of mi' woste. Wan ze motte weer an 't wêrrek: De meisen an 't kaernen, de jongens mit de paeren! Zomer of winter, gin tied ze toch. D'n ouwen ei duiten, ma' nog nie genog! Nae 't eten bluuf de vrouwe Nog even zitte bie de schouwe, Mit d'r 'anden in d'r schorte. Ze dienkt an 't woord van den Boek: Beter êrremoe in 'uus dan de vloek Van den twist. In die is ter wè' nooit! Ma' van leut, dienk ze bie d'r eige, is ter oök nooit gin spraeke, Aolles gae wè goed, ma' 't binne aoltied ma' zaeken.... In zuchtend stae z'op: d'aerpels vo' twaolef ure, Die mo' ze noe gae schelle, in 't kot bie de schure. I APRIL,. 26 Sept. „Schraaltjes," zei de melkboer vanmor gen tegen mij. „Zoo, zoo antwoordde ik verstrooid, met de macht der gewoonte scherp op zijn metende handen lettend. „Neen," ik bedoel 't weer," verduidelijkte hij. Ja, buitengewone dagen, beginnen altijd vreemd. Daar las ik me vanmorgen in mijn avondblad, dat de Koningin tijdens een audiëntie aan ds. Kersten gevraagd heeft, hoe hij de Nenijto te Rotterdam vond. 't Was of ik door den grond zonk. Een koningin van Nederland, die een grapje maakt over een grappig onderwerp O, pijn voelde ik tot in de diepten van mijn diepste innerlijk. Nu moet de monarchie wel wankelen in de harten van de getrouwe landgenooten. Een oolijk woord in een vorstelijken mond Het is verschrikkelijk. Als een schim ben ik vandaag door mijn huis en langs de straten geloopen, telkens iets erg, iets vreese- lijks verwachtende. En nog, nu 't avond is en ik mij neergezet heb om te schrijven, is het mij zoo vreemd te moede. Zal blij zijn wanneer de nacht om is. 27 Sept. Er is toch niets bijzonders gebeurd van nacht. Vandaag haal ik wat vrijer adem. Voor 't eerst heete groc gedronken in „het varken met 't fluitje". Van Breeduitstra vernomen dat de Volkenbondsverga- Vervolg op bladz. 13

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8