VICTORIA-WATER ONS ZEELAND ONZE FOTO-PRIJSVRAAG. UIT EEN JEUGD WM Herinneringen aan Zeeland door De priis van deze week verwierf de inzender van „lunch aan het strand de heer J. C. Everaars, Korte Delft te Middelburg. Het comité heeft zich in het adres zeer zacht uit gedrukt, doch ondanks deze bescheidenheid krijgt men toch den indruk, dat Goes tot het uiterste geprikkeld is. Elf jaren heeft men de inwoners van de ganzestad aan het lijntje worden gehouden en nog steeds heeft dit lijntje niet afgedaan. Heeren van de P.Z.E.M., laat toch eindelijk de schuchtere handelspolitiek eens varen en brengt de middengroep de electriciteit. En ziet ge daar geen kans toe, welnu, laat dan het vooruitstrevende stadje Goes de zaak zelf opknappen. X Na veel strijd heetf de waterleiding ira Schouwe n- D ui vel and gezegevierd, met uitzondering van te Re- nesse en Haamstede. En op deze twee uitzonderingen vormt Renesse weer een uitzondering door te elfder ure te besluiten om toch mee te doenmaar op zekere voorwaarden, 't Is namelijk na eindeloos ge harrewar en zeeziekmakend gewurm, gelukt om in den raad van dit dorpje een besluit te doen aannemen, waarmee ook voormalige hardkoppige tegenstanders zich konden vereenigen. Renesse wenscht nu waterlei ding zonder verplichte aansluiting voor zijn ingezete nen, doch is bereid de garantie te stellen. De Raad van Beheer kan zich hiermee genadig vereenigen, maar maakt bezwaar tegen de tarieven die Renesse wil hef fen. Was de Raad van Renesse nu maar zoo slim ge weest om over die tarieven (waar de Raad van Beheer niets mee heeft te maken) te zwijgen, dan was de zaak al lang gezond geweest. Maar eenerzijds is de Raad van Renesse nu een maal niet slim, geniet zelfs een zekere reputatie, als de Raad van Schöppenstadt en Krahwinkel, en an derzijds is de Raad van Beheer niet bijster ruimden kend, zoodat het nog wel een tijdje duren kan voor één van de twee toegeeft. X De vorige week werden de rustige ingezetenen van het rustige Schouwen onzacht wakker geschud door de ontdekking van een groot zedenschandaal te^ Seroos- kerke. Door het krachtige optreden van den uiterst be kwamen burgemeester j. Schooff, is in een ongelooflijk korten tijd een ongelooflijk aantal zondaars van her en der door de politie bij den kraag gevat. Men mom pelt reeds van een zestigtal en nog steeds wast de stroom, 't Is merkwaardig na te gaan welke, overigens brave lieden, door vrouwe Venus in haar netten ver strikt blijken te zijn. De spanning, die in deze dagen heerscht onder zeker soort Schouwenaars, moet wel zoo ongeveer gelijk zijn aan die onder de gas-directeuren van het vorige jaar. JAN R. TH. CAMPERT. Inleiding. Het is een goede, gedegen gewoonte van al of niet bekende lieden om, wanneer zij eenmaal op een leef- zijn gekomen, dat werken voor hen een licht en aan genaam tijdverdrijf is, de vele, traag-voorbijstroomen- de, dagelijksche uren zoo goed en zoo kwaad als het gaat, althans gedeeltelijk te wijden aan het te boek stellen van hunne herinneringen. In dit gebaar schuilt een sympathiek element, afge zien nog van het feit, of deze mémoires voor een later geslacht van belang kunnen zijn. Maar voor het laatst Uitstekend te ver mengen met whisky of cognac

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 3