6 ONS ZEELAND prooi der vlammen werd. Dank zij een aantal actieve brandblusschers, kon het huis naast de schuur behou den worden, dat de politie te Terneuzen een minderjarig knaapje opving, hetwelk de vei'ige ouderlijke woning te 's Heerenhoek ontloopen was. Het trekvogeltje werd aan het betreffende huisnummer te 's Heerenhoek af geleverd. dat nabij Sluiskil, onder de gemeente Axel, drie hofsteden aangekocht zouden zijn voor industrieele doeleinden. Wat gaat men er mee beginnen dat de in ons vorig nummer vermelde maat regelen voor de mosselkweekers volgens den voorzit ter van den bond van Zeeuwsche mosselkweekers in de toekomst zal leiden tot een betere productieverdee- ling. Overproductie, waaraan de mosselcultuur in de laatste jaren te gronde ging, zal voorkomen kunnen worden. dat in Goes de laatste weken nogal eens elec- trische lantaarns en dynamo's van onbeheerd staande rijwielen met de Noorderzon verdwijnen. dat Minister de Geer geen plannen heeft om de 13 pachters van schelpdier-visscherij-perceelen, te Bruinisse, die wegens het niet-betalen van de pacht sommen zijn gedagvaard, kwijtschelding van hunne schuld aan het rijk te verleenen. Anderen betalen hun pacht ook, aldus de Minister, en vrijstelling zou t. o. v. de betalenden onbillijk zijn. dat de vorige week door storing in een kabel heel wat telefoongesprekken tuschen inwoners van Zeeland en elders wonenden in het honderd liepen. Gelukkig dat alle Zeeuwsche plaatsen toen nog geen vloekverbod hadden. dat thans Koewacht een zedenmisdrijf opgele verd heeft. Wie van de gemeenten dat de vorige week Zondag op Maandag door het bijzonder hooge tij op Noord-Beveland de dam van den Soelekerkepolder op verschillende plaatsen be zweek. Ettelijke kipkarren nam het water als slacht offers mede. dat de veerboot tusschen Veere en Kamperland een dezer dagen op een zandrug liep. Na 3 uur gedwon gen rust kon de boot, bemand met 9 angstige heeren en twee niet andere dames de reis voortzetten. dat ondanks het voorkomen van paratyphus in Middelburg het leidingwater volgens B. en W. niet ge kookt behoeft te worden. We vernemen dat niemand zulks trouwens van plan was, dat bij den inspecteur der directe belastingen te Zierikzee eventjes 1387.77 aan gewetensgeld bin nen kwam. dat de openstelling van het post- en telegraaf kantoor te Breskens voorshands niet wordt beperkt. dat de provinciale staten van ons gewest Dins dag 30 October in vergadering bijeen zullen komen. dat Zondagnacht onder 's Heer Arendskerke door eenige burgers een man werd aangehouden, die in Adams-costuum over den openbaren weg wandelde. De politie te Goes ontdekte, dat de aangehoudene Duit- scher en krankzinnig was. Zijn kleeren werden langs den weg gevonden. dat ook dit jaar, als steeds, het einde van den zomertijd veel te vroeg kwam, dat gedurende September ruim 2 millioen oes ters uit Ierseke verzonden zijn. Engeland nam 1.802.700 stuks af. Nederland slechts 104.763 exemplaren, dat de veel besproken motorveerboot tijdens den jongsten storm niet in de vaart was. Zulks echter niet uit hoofde van vrees (hetgeen booze tongen beweren), doch uit hoofde van schoonmaak. Zelfs een ferryboot ontkomt niet aan het laatste. dat in een gemeenteraadsvergadering te IJzen- dijke de stemmen staakten over het voorstel om niet te voldoen aan het verzoek tot een officieele ontvangst van de feestcommissie voor een winkelweek. Opgemerkt werd, dat de winkeliers door het opvoeren der prijzen er zelf de schuld van zijn, dat zoovelen in België koo- pen. dat aan de Goesche veiling een fruitkweeker voor 700 K.G. appelen 425 ontving. dat de douanebeambten te Hansweert in een schip, „Neeltje" geheeten, 1800 L. Belgische spiritus ontdekten. De eigenaar vaan „Neeltje", die het geest rijke vocht onder de lading steen verborgen had, werd het sigaartje. dat het 5 Oct. j.l. 350 jaar geleden was, dat in de Groote Kerk te Goes voor het eerst de Gerefor meerde leer gepredikt werd. dat de in October in werking getreden Zieken- huisvereeniging voor Walcheren al 10.786 leden telt. dat te Zoutelande aanspoelde het lijk van een ongeveer 30-jarig onbekend manspersoon. dat het hoofdbestuur van Schuttevaer aan den Minister van Marine verzocht heeft het vaarwater tusschen Brouwershaven en het Krammer te doen verlichten. dat dezer dagen te Middelburg een begin is ge maakt met den bouw van het veilingsgebouw der vei- lingsvereeniging „Walcheren". dat op de Donderdagen tusschen 14 April en einde September 30.099 touristen van Breskens naar Vlissingen werden overgezet.. Of de Middelburgsche markt ook nog trekt Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu lÉiljisM 3 October. Hedenmorgen aan de ontbijttafel met eenige welgekozen woorden herinnerd aan het ontzet van Leiden, dat vandaag aldaar gevierd wordt door een kostbare verlichting van de stad en het uitreiken van wat haring en brood aan de armen. Jossie vroeg weetgierig waarom ze dit laatste deden en aangezien ik nog al goed thuis ben in de historie, kon ik hem direct antwoorden, dat gedurende voor noemd beleg de burgemeester zeer slecht voor de ar men was hij stelde o.a. voor om die bij 't klimmen des hongers op te peuzelen. Zoover kwam het geluk kig niet, doch het scheelde maar 'n haartje, en om nu goed te maken aan de armen, wat men destijds aan hen misdeed, is die historische uitdeeling van spijzen op touw gezet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6