ONS ZEELAND 13 Ter inleiding. „Ons Zeeland" begrijpt zijn belang en kent de verlan gens van zijne lezers, verlangens, die geboren worden uit de eischen des tijds en uit een drang, om op sportgebied georiënteerd te worden en zich eene meening te vormen omtrent de verrichtingen van sportief Zeeland en de vraag stukken, die zoowel den sportbeoefenaar als den sportlief hebber interesseeren. De Zeeuwsche dagbladpers bepaalt zich hoofdzakelijk tot het vermelden van technische re sultaten en moet, hetzij uit plaatsgebrek, hetzij op utili- teitsgronden, zich veelal onthouden van wat wij zouden noemen de franje der sportgebeurtenissen. Het is daar om eene goede gedachte geweest van de Redactie van „Ons Zeeland" om eenige plaatsruimte vrij te maken voor die franje en wij hopen, zoowel voor Redactie als lezers, dat wij er in mogen slagen de verwachtingen, die men koestert van onze medewerking, niet te beschamen en hierdoor een band te kunnen smeden, die de geheele Zeeuwsche sportgemeenschap ten goede komt. Wij willen trachten, de aandacht van den lezer te boeien door in verhaaltrant de sport-impressies, die ons bij zien, lezen en hooren van Zeeuwsche sport bekruipen, weer te ge ven, nu en dan wenken lanceeren, waarschuwend optre den of loven en prijzen al naar gelang de opgedane in drukken hiertoe aanleiding geven. Vóór alles willen wij de sport dienen en het algemeen belang van sport-Zeeland vooistaan. Lijden we hierbij eens aan onvolledigheid of geeft onze lezing aanleiding to,t diepgaand meeningsver- schil, een repliekje, onder couvert gedeponeerd ten Re- dactiebureele, zal zijn weg wel verder vinden en overigens zult u, geliefde lezeres en geachte lezer, uw onderdanige dienaar steeds bereid vinden om, in onderlinge samen werking, den hobbeligen weg, die tot volmaking van de sport moet voeren, te plaveien Zelfs een sportjournalist kan zich vergaloppeeren en daarom willen wij trachten uit een mogelijk „Luctor" een „Emergo" te verwekken zonder al te veel te lijden onder de koude douches van dit ge-Luctor Is Zeeland sportief aangelegd Dat zouden wij meenen Ons langdurig verblijf in Zee land, ons vertoeven op en ons bezoek aan de eilanden, welker samenstel de provincie Zeeland uitmaakt, hebben ons in staat gesteld, zich hierover een gedecideerd oordeel te vormen. De meest populaire sport is voetbal, maar daar naast mag de korfbalsport zich in groote populariteit ver heugen, terwijl athletiek, wielersport, zwemmen, roeien, gymnastiek en gaaischieten eveneens tal van beoefenaars (c.q. beoefenaarsters) tellen, zoodat Zeeland, afgemeten naar wat andere provincies op dit gebied leveren, zeker niet tot de achterhoede behoort. Goed-georganiseerde voetbalvereenigingen, luisterend naar de namen „Vlissin- gen", „Middelburg", „Zeelandia", „Goes", „Zierikzee „Walcheren", „S.I.N.O.T.O.", „Terneuzen", en „Hulst", die alle met een of meer elftallen zich hebben gesteld onder protectoraat van den Nederlandschen Voetbalbond, spe len de eerste viool daaronder cultiveert de Zeeuwsche Voetbalbond het lagere voetbal en overigens huppelen tot in de uithoeken van Zeeland de dartele voetballers achter het z.g.n. „bruine monster" aan, waarmede we maar willen zeggen, dat de populariteit in Zeeland van het voetbal spel vrijwel onaanvechtbaar is. Maar onze Zeeuwsche schoonen hebben ook recht op sportbeoefening Zij kozen hiervoor het korfbalspel, dat om zijne gemengde beoefe- Het elftal van „Zeelandia" uit Middelburg, dat in de ganzestad „Goes I" met 32 klopte. Voordat deze wed strijd begon waren beide elftallen nog ongeslagen, 't Kan snel verkeeren ning eene attractie van bijzonder cachet bezit en dat dan ook welig tiert op de velden in Middelburg, Vlissingen, Goes, Hansweert, Zierikzee en Breskens. Natuurlijk vindt in onze waterprovincie de zwemsport veel aftrek en kun nen o. m. Vlissingen, Middelburg en Hansweert op flinke zwemvereenigingen, die zich vooral plegen toe te leggen op reddingswerk, bogen. Vermelden we verder, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen de wielrensport hoogtij viert en o.m. Sas van Gent een der best-geoutilleerde wielren-banen van ons land bezit, dat de gymnastiek, dank zij de vorming van bloeiende gymnastiekverenigingen in de Zeeuwsche centra, op hoog peil staat, dat de athletiek, vooral in Mid delburg en Goes, waardige beoefenaars telt en dat in be paalde kringen tennis en hockey zich eene eigen plaats in de Zeeuwsche sport-samenleving veroverden, welnu, dan is onze vraag „Is Zeeland sportief aangelegd?" met bovenstaande revue van 't Zeeuwsche sportleven toch wel afdoend-bevestigend beantwoord. Sport alom Het waren wel ware sportdagen Zaterdag en Zondag 1.1., zoowel in- als buitenshuis. In huis demonstreerde Za terdag 1.1. in Grand Hotel „Britannia" te Vlissingen de Dames-gymnastiekvereeniging „Lichaams-Ontwikkeling ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Een schitterend geslaagde feestavond en een onvergetelijke huldigiAg van de jubileerende vereeniging en haar energieken leider, den heer L. van der Steen, hebben een 500-tal toeschouwers in extase gebracht en „L. O." hoopvolle perspectieven geopend bij de intrede van haar derde lustrum. Maar ook in Middelburg waren onze sportdames in actie. De Dames-gymnastiekvereeniging „Achilles" aldaar organiseerde korfbal-seriewedstrijden, waarbij D. O. S. met 31 won van L. O. V. en V. I. O. S. met 2-1 van T. O. P. De drie eerstgenoemde twaalftallen domicilieeren in Middelburg. T. O. P. heeft Vlissingsch bloed in de aderen. Dan werd nog Zondag op het Gemeentelijk Sportterrein te Middelburg door den heer Kreigsman, trainer van de Kon. Ned. Athletiek Unie, eene openbare demonstratie athletiek gegeven, nadat des Zaterdags te voren op het Militaire Sportterrein door dezen sportman voor genoodig- den was gedemonstreerd. De vaardigheidsproeven van het K. N. G. V. bezorgden aan enkele dames- en heerenleden der Vereenigingen Vervolg op bladz. 15

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 13