ütreclitsclie Hypotheekbank 4Pandbrieven a 99%°L GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Linnen Stempelbanden De Bank stelt beschikbaar: in stukken van f 1000.-, f 500.- en f 100.- DERDE JAARGANG No. 42 20 OCTOBER 1928 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Wij verwijzen onze abonné's naar de advertentie der Fa. Gebr. Ritter, Nieuwe Molstraat 26, te Den Haag, waar voor onzen roman „Het mysterie van Belvoir-Mansions", waarvan vorige week de laatste aflevering werd bijgelegd, wederom fraaie linnen stempelbandjes verkrijgbaar. Ook de administratie van dit blad neemt gaarne bestellingen aan. De brug van Tholen in gebruik genomen Minister Kan in Zeelandmoord te Sluis een burgemeesters-installatie. De afgeloopen week is voor Zeeland nogal rijk aan merkwaardige en zelfs sensationeele voorvallen ge weest. Richten we eerst den blik maar eens naar den rechtervleugel van de Noordgroep, naar Tholen, waar de nieuwe brug, die een vaste verbinding tusschen het eiland en Noord-Brabant vormt, officieel voor het verkeer werd opengesteld. Toen de brug uit Holland door de Zeeuwsche wateren voor de stad arriveerde, hebben we op de beteekenis van de brug voor Tholen, alsmede op de moeilijkheden die het gemeentebestuur van de stad moest overwinnen, alvorens de victorie werd behaald, uitvoerig gewezen. We behoeven daarop thans niet nader terug te komen en kunnen ons bepalen tot de opening zelve. Deze ging met tal van feestelijk heden gepaard, velen hadden zich op den openingsdag naar het mooie oude stadje met zijn levendige bedrij vigheid opgemaakt, van heinde en ver waren de feest- UTRECHT Pandbrieven f 48.000.000. De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG gangers aangerukt om met de Tholenaars de verlos sing uit een eeuwenlang isolement te vieren. De deel name aan een feestelijkheid is niet altijd de goede barometer waarop men de beteekenis van het feit, ter eere waarvan het feest werd georganiseerd, kan af lezen, doch hier was dit toch inderdaad wel het geval. Met bijna on-Zeeuwsche opwinding is de brug inge wijd. De openingsplechtigheid werd verricht door den Minister van Waterstaat, uit wiens aanwezigheid de belangstelling der regeering mag worden gedistilleerd. Alvorens evenwel de Minister het woord voerde, hield de burgemeester van Tholen een inleidende rede, waarin een overzicht werd gegeven van de werkzaam heden, aan de totstandkoming van het nieuwe verbin dingsmiddel met den vasten wal, verbonden. Daarna spraken de Commissarissen der Koningin in Zeeland en Noord-Brabant, de voorzitter van de feestcommissie en de heer Hansen, burgemeester van Stavenisse. Alle sprekers betuigden hun vreugde over het aanbrengen van de nieuwe brug. De Minister van Waterstaat hield vervolgens de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1