A I M? DE SCHELDE-ZENDER 6 ONS ZEELAND Te 's Heer-Abtskerke brandde de schuur en woning van den land bouwer Thorenaar af. Drie hengsten kwamen in de vlammen om, hetgeen op onze foto is waar te nemen. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant te hooren dat het Hoofdbestuur der Z. L. M. Maandag 29 Oct. in het Landbouwhuis te Goes zal vergaderen. dat de rechtbank te Middelburg de vrouw die haar blinden man met rattenkruid vergiftigde, tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest ver oordeelde. De Officier van Justitie had 20 jaar ge- eischt. dat Ged. Staten afwijzend beschikten op het ver zoek van de Kamer van Koophandel te Terneuzen om de retourbiljetten op de provinciale booten het geheele jaar verkrijgbaar te stellen. dat in Hoedekenskerke door onbekende oorzaak drie landbouwschuren in de vlammen opgingen. dat het „Nieuw Rotterdamsch tooneel en Heijer- mans' Ensemble" te Middelburg, Vlissingen en Goes een mooie vertolking gaf van het bekende tooneelstuk „De medailles van een oude Vrouw". dat een Duitscher op de Schelde een tochtje ging maken in een kano. Door den sterken stroom sloeg het vaartuig om en slechts met moeite kon de waaghals door inwoners van Breskens gered worden, dat twee Vlissingers onwel werden na het eten van taai-taai. Hoewel zulks bij overmatig gebruik meer voorkomt, stelde de politie een onderzoek in naar de deugdelijkheid der lekkernij. dat bij een brand te 's Heer Hendrikskinderen drie meermalen bekroonde hengsten om het leven kwa men. dat circa 100 millioen K.G. suikerbieten uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Fransche fabrieken zullen worden vervoerd. De Franschen kunnen n.l., dank zij de door Frankrijk getroffen maatregelen, hoogere prij zen besteden dan de Nederlandsche fabrieken. dat in Goes binnen afzienbaren tijd de door een particuliere onderneming geëxploiteerde badinrichting gaat verdwijnen. Voor de velletjes der Goesenaren is het te hopen, dat nu de gemeente een badgelegenheid gaat scheppen. Al het water behoeft o.i. niet aan de stoepen en gevels der huisjes verspild te worden. dat Dr. Jenny Weyerman, de man van den Zuid- Bevelandschen spoorweg en van enkele andere nuttige instellingen in Zeeland dezer dagen naar West-Indië vertrekt, waar hij een waterleiding gaat voorbereiden. dat de vereeniging „Bethesda" te Vlissingen van een onbekenden milden schenker een gift van 250.000 ontving voor het bouwen van een diaconessenhuis. dat een te Kapelle gehouden collecte ten bate der t. b. c.-bestrijding 270.opbracht. dat even buiten Terneuzen een margarine-auto strandde op de Zeeuwsch-Vlaamsche tram. Een der inzittenden in de auto werd vrij ernstig gewond. dat de ontworpen verbetering van den weg Zou- telandeWe tkapelle, die op het provinciaal wegen plan is geplaatst, door Ged. Staten werd goedgekeurd. De kosten der verbetering worden op 165.000.ge raamd. dat zich onder de gevonden voorwerpen in het Middelburgsche politie-bureau dezer dagen een hond bevond. dat de achtergevel van den bekenden Campveer- schen toren gerestaureerd zal worden. - dat het water der Vlissingsche Duinwaterleiding Mij., in verband met de para-typhusgevallen te Mid delburg onderzocht is en in orde bevonden. dat men bij de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Waarde in den grond een steenen doodkist met een menschengeraamte vond. Aan het hoofdeinde lag op den steenen bodem het geraamte met hoofd en schouders op een kruis van steenen. Bedoelde kist is waarschijnlijk met een zwaren steen gedekt geweest. Verschillende groote en kleinere stuk ken van dien grafsteen zijn in de onmiddellijke nabij heid gevonden. dat onder Westdorpe een fietsend meisje aan gehouden werd door een manspersoon, die voorgaf tot de politie te behooren. Hij zag kans het meisje, dat geen rijwielplaatje had en dat toch niets voor een officieel verbaaltje voelde, voor een riks op te lich ten (niet letterlijk uit te leggen De politie inte resseert zich thans ten zeerste voor dezen ijverigen pseudo-collega. dat de vorige week Vrijdag op het gevaarlijke stuk weg tusschen Middelburg en de Abeele een 18- jarig meisje door een auto werd gegrepen. Het slacht offer werd naar het Gasthuis vervoerd, waar het Zon dag overleed. De bestuurder van de doodende auto is aangehouden, daar hij links van den weg had gereden en omdat zijn remmen niet in orde waren. dat Zeeuwsch-Vlaanderen onveilig wordt ge maakt door een koopman, die valsche kant aan den man tracht te brengen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6