u f ONS ZEELAND 14 Het Middelburgsche elftal dat de vorige week Zondag Vlissingen met 3—2 klop gaf. Onder „Sport-impressies" in ons vorig num mer, heeft men van dezen spannenden wedstrijd meer kunnen lezen. De geslagen Vlissingers. Gelukkig behoeven we niet te schrijven. „De ingemaakten", want voor de eer was behoorlijk gezorgd. VOETBAL. Zeeland aan de spits. Er is een tijd geweest, dat onze goede provincie eene eerste-klasse-voetbalvereeniging telde, die met de sterkste elftallen van het Zuiden kon wedijveren. Die tijd ligt nog niet zoo ver achter ons, want hij betreft de jaren 1916 1921, in welke periode de vereeniging „Middelburg", ont staan uit fusie tusschen de vereenigingen M.V.V.O. en Zeelandia, met hoofd en schouders uitstak boven de zus terverenigingen in Zeeland en zelfs boven clubs van naam in Brabant en Limburg. Na eenige seizoenen met afwisse lend geluk te hebben gespeeld, bleek de strijd om het be staan tegenover de partijen, die onder gunstiger omstan digheden leefden, te zwaar en „Middelburg daalde af naar de 2e klasse, waarin zij tot op den huidigen dag een goed figuur slaat en vanwaar zij nog een kans heeft gekregen opnieuw in het voetbal-eldorado te worden opgenomen. Dat dit niet geschied is, achten wij hoe vreemd het moge klinken een belang voor de vereeniging, omdat de finan- cieele en moreele bezwaren, verbonden aan de reizen naar Maastricht, Roermond, 's-Hertogenbosch e.d. voor „Mid delburg" te groot zouden zijn gebleken. „Beter een goede 2e klasser dan een halfbakken le klas- ser redeneerde men en deze getuigenis is nog steeds be waarheid geworden. Voor onze Zeeuwsche toonaangevende vereenigingen, n.l. „Middelburg „Vlissingen en „Zeelan dia", die althans dichter bij een eventueel eerste-klasse- schap staan dan b.v. „Goes", „Walcheren „Terneuzen en „Hulst", is het spelen in de Zuidelijke eerste klasse schier ondoenlijk. Een nurks zal ons misschien antwoorden, dat de druiven zuur zijn, maar dan moeten wij hem afvallen, omdat eerstens onze Zeeuwsche clubs er eene even groote eer in zien promotie te maken als hare competitiegenoo- ten elders en zij vrij zijn, al dan niet van eventueele pro motie gebruik te maken. Doch we moeten niet vergeten, dat de Zeeuwsche clubs op zich zelf zijn aangewezen, wat kweeking van spelers betreft. Toevoer van buiten in den vorm van jongelui, die zich, uit hoofde van hun beroep, in Zeeland vestigen, is zoo goed als uitgesloten en het amateuristisch karakter der Zeeuwsche voetbalclubs ver zet zich tegen de helaas toenemende gebruiken elders, om spelers van andere vereenigingen af te troggelen. Het ge volg van dit betrekkelijk isolement is noodzakelijk een slecht of matig figuur in den langen competitiestrijd. En waar 't nu eenmaal een waarheid is als een rasechte Zeeuwsche koe, dat de publieke belangstelling gelijken tred houdt met het figuur, dat deze of gene club in de competitie slaat, doet diezelfde koe weer opgeld als wij beweren, dat de Zeeuwsche tweede klassers met goede prestaties in de tweede klasse hun publiek meer boeien en tot zich trekken dan met verrichtingen, die Zondag op Zondag nieuwe teleurstellingen verwekken, zooals dat in de eerste klasse het geval moet zijn. Dit neemt intusschen niet weg, dat de prikkel om zich hooger te klasseeren, de spelers moet bezielen bij hun pogen om het hoogste te bereiken. Nu zijn we, waar we wezen wilden, want hoewel nog nauwelijks een derde gedeelte van het competitieprogramma is afgewerkt, doet het prettig aan te mogen constateeren, dat de voorbije glorietijd van het Zeeuwsche voetbal is teruggekeerd. We hebben vorige week reeds gewezen op de enorme belangstelling bij den wedstrijd MiddelburgVlissingen, eene belangstelling van duizenden, ja, eene belangstelling, waar tal van eerste-klasse-clubs jaloersch op zijn. En ditmaal kunnen we het vreugdelied opnieuw aan heffen, want in de afdeeling, waarin de drie Walchersche vereenigingen elkaar en andere elftallen hebben te be strijden, wordt het Leidend peloton gevormd door de ver eenigingen „Vlissingen" en „Zeelandia", die elkaar nauw op de hielen zitten en die acht sterke combinaties achter zich laten. Weliswaar neemt momenteel „Middelburg" niet eene der hoogste plaatsen in onder dit achttal, maar wat niet is kan komen. Zondag 1.1. trapten „Vlissingen" en „Zeelandia" samen tien doelpunten bij elkaar, waartegenover respectievelijk „R.B.C." (Roosendaal) en „D.O.S.K.O." (Bergen op Zoom) geen enkel „goaltje" vermochten te stellen. De leiding is thans stevig in handen van Zeeland en dat heugelijke feit dient vastgelegd te worden in „Ons Zeeland" en moet elk recht-geaard Zeeuw prikkelen tot medeleven met en sympathie voor ons Zeeuwsche voetbal en de kranige wijze, waarop het thans naar buiten wordt gerepresen teerd. Uit onderstaande blijkt duidelijk de positie der Zeeuw-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14