GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland DERDE JAARGANG No. 43 27 OCTOBER 1928 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel By contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. VRIENDELIJK VERZOEK AAN ONZE LEZERESSEN EN LEZERS. Natuurlijk hebt U familieleden en kennissen buiten de Provincie, van Zeeuwsche afkomst of wel volbloed Zeeuwen, Voor ons is het van belang hun adressen te weten opdat wij hen eens een proefnummer van ons blad kunnen zenden. Voor hen zal het prettig zijn een blad te ontvangen waarin zij, van hun geboortelandje juist dat vinden waarin zij belang stellen. Doet U even de kleine moeite en schrijf ons hun adres sen. Wij zorgen voor de rest. DE ADMINISTRATIE. Een meevallertje voor Vlissingen over een juist gebaar in onze hoofdstadde P. Z. E. M. en de Société Anonyme anti-snelverkeer De Vlissingsche ziekenhuiskwestie is dank zij den mil den, onbekenden schenker, die de vereeniging tot stichting van een protestantsch ziekenhuis „Bethesda" een gift ad 250.000.deed toekomen, in het stadium van de oplossing gekomen. Het bestuur van „Bethesda" heeft aan B. en W. van Vlissingen n.l. medegedeeld, dat de vereeniging binnen afzienbaren tijd zal overgaan tot het maken van plannen en tot den bouw van een nieuw ziekenhuis. Het particulier initiatief zal dus in de Schel- destad de taak, welke de gemeente niet vlot tot uitvoe ring kon brengen, overnemen en Vlissingen aan de zie- keninrichting helpen, die de stad blijkens het rapport van den voormaligen directeur-geneesheer van 't Gast huis zoo zeer van noode heeft. De ziekenhuis-misère in Vlissingen zal dus weldra geleden zijn. Intusschen zit het gemeentebestuur nu een tikje met de plannen voor den bouw van een gemeentelijke ver pleeginrichting in de maag. Want voordat de royale schenking aan „Bethesda" bekend werd, was in het college van B. en W. van Vlissingen reeds het voorne men uitgebroed om aan de ziekenhuis-kwestie een oplos sing te geven, en de betrekkelijke voorstellen aan den raad lagen zoo goed als gereed. Blijkens een mede- deeling in de pers zou de meerderheid van het college van B. en W. deze niet geheel los willen laten, Dit lijkt ons een tikje erg absurd. Men is toch niet de meening toegedaan, dat de Scheldestad behalve het bestaande Roomsche en 't op te richten protestantsche ziekenhuis nog een gemeentelijke inrichting van noode heeft O.i. kan het gemeentebestuur van Vlissingen thans veilig retireeren, den bouw van een modern ziekenhuis aan „Bethesda" over laten en den onbekenden schen ker zeer dankbaar zijn. Dank zij het particuliere ini tiatief, wordt een niet zoo kleine druk van de gemeen telijke kas afgewenteld. Andere gemeenten zouden naar een dergelijk meevallertje snakken. X Behalve Vlissingen heeft Middelburg in de afgeloo- pen week een financieel meevallertje te boeken. De hoofdstad werd het evenwel niet in den schoot gewor pen zooals de Scheldestad, doch ze moest het zelve verdienen. En dit heeft ze dan ook gedaan, n.l. met behulp van 'n contract inzake electriciteitslevering met de „Société Anonyme" te Vlissingen. Middelburg had de keuze tusschen een overeenkomst met de P.Z.E.M. of met de Société en de stad besloot tot het laatste. O.a. omdat het société-contract per jaar een voordeel van 20.000.zou opleveren. Er is terecht wel eens geklaagd over onzakelijke beslissingen, door het Mid- delburgsche gemeentebestuur genomen, en daarom mag

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1