J^DE SCHELDE-2EHDER j ONS ZEELAND 5 respect en nu nog kan ik weer onder de bekoring komen van dergelijke figuren. Hoe licht valt het dan ook te verklaren dat wij als jongens onze uiterste best deden om hen te evenaren. Na het eten stormden we het huis uit. „Om acht uur thuis, begrepen Maar och, je hoorde het niet eens, je sloeg op het bevel geen acht en later op den avond was het geweld van den storm een voor voor de hand liggend excuus. En wij pleegden plagiaat. Ook wij stonden te turen op den dijk net als groote menschen. Ook wij zwier ven langs het strand en kwamen thuis met planken en wat er ook verder nog aan mocht spoelen. Er gaat over de Westkappelaars een gezegde rond dat als het stormt, bakken de vrouwen er pannekoeken! Ik vind dit op z'n minst een ongepaste insinuatie. Het is mogelijk dat het waarheid inhoudt, maar pannekoe ken is des winters een goed eten en verdere conse quenties wensch ik er niet uit te trekken. Want veel van waarde hebben de strandjutters het Rijk toch niet onthouden die paar stukjes hout, een balkje af en toe. wat maakt het uit Nee, het was eerder een sport. Menigmaal heb ik gezien dat een groepje kerels stonden te loeren naar een balk die nog betrekkelijk ver in zee dreef, maar storm of géén storm, zij zagen er geen been in om tot hun middel of nog hooger het water in te loopen om een ander voor te zijn, Het was een sport die fel en geregeld beoefend werd en de resultaten waren dikwijls verbluffend. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat de aandeelhouders van de roomboterfabriek te Aardenburg besloten het bedrijf uit te breiden. - dat de prijzen van het varkensvleesch in Mid delburg en Vlissingen plots met 20 cent per K.G. ver laagd zijn. In alle andere Zeeuwsche plaatsen staan de huisvrouwen te popelen. dat Ged. Staten de jongste wijzigingen in de Goesche politie-verordening hebben goedgekeurd. Na 30 Oct. a.s. zal het in de ganzestad dus verboden zijn op stoepen en trottoirs uitstallingen, in het openbaar vloeken te maken. dat een hotelhoudster te Philippine op een kwa den morgen tot de ontdekking kwam, dat haar geld kistje 100.minder aan specie inhield dan den vorigen avond. dat in Biervliet een handige kleuter kans zag zich door een auto te laten overrijden, zonder daarbij kwetsuren op te loopen. Laat een voortvarende circus-directeur dit niet lezen. dat te Hulst in het komende voorjaar de bouw van een nieuw ziekenhuis zal worden aanbesteed. De verpleeg-inrichting zal op de Broodmarkt verrijzen, welk plein wellicht op herstellenden van goeden in vloed zal zijn. dat Westelijk-Schouwen opnieuw in opschud- In de afgeloopen week herdacht de heer P. Adriaanse, kamer-bewaarder, bode-schrijver en concierge bij het Provinciaal Bestuur in Zeeland te Middelburg, den dag waarop hij voor 40 jaar bij de Provincie in dienst trad. De jubilaris ontving talrijke blijken van belangstelling. ding is gebracht, ditmaal niet door een ze denschan daal, doch door een predikant, die met zijn kudde in groot meeningsverschil ligt, o. a. omdat hij zich op geneeskundig terrein beweegt. Dezer dagen vervoegde zich aan de pastorie een kerkvoogd, die dreigde den herder van de trappen te zullen werpen. Het Prov, Kerkelijk College stelt een onderzoek in. dat een onbekende van een landbouwersknecht te Graauw volgens de couranten een heerencostuum verduisterde. Bij eerste lezing van het bericht is men geneigd uit te roepen „Bestaat niet". dat de Middelburgers dezer dagen van plan zijn met de Goesenaars een weddenschap aan te gaan over de opgeworpen vraag „Welke grachten stinken het hevigst, de onze of die van jullie." dat de Middelburgsche meelfabriek voor eeni- gen tijd weer in het werk is gesteld. -dat onze hoofdstad ieder jaar een ton subsidie verleent aan het Burgerlijk Armbestuur ter plaatse. Dit is, met den Franschen slag uitgerekend, meer dan 5.— per inwoner. dat een Fransch consortium onder de gemeente Axel, nabij het Kanaal Gent-Ter Neuzen, een blok land van 60 H.A. aangekocht zou hebben. Het moet in de bedoeling liggen op dezen Zeeuwschen bodem een Fransch hoogovenbedrijf te stichten. dat een 4-jarig jongetje te Arnemuiden achter over in een pot met kokende vloeistof viel. Het ventje werd onmiddellijk naar het Gasthuis te Middelburg overgebracht, doch kon niet meer in het leven worden gehouden, dat een Hagenaar in Vilissingen ook dit jaar weer met brandstoffen-orders leurt. Ervaringen vroe ger hebben geleerd, dat men op moet passen om zich aan deze brandstof de vingers niet te branden. dat te Wilhelminadorp in de afgeloopen week twee jubilea onder groote belangstelling gevierd wer den. Mej. S. A. Arnoldi, hoofd der bewaarschool, werd 80 jaar, de heer H. A. Hanken, directeur van den Wil- helminapolder, 70. De eerste diende reeds meer dan 60 jaren het onderwijs. dat Ged. Staten 60.000.aanvragen voor een drijvende aanlegplaats in de haven van Zierikzee. dat de politie te Vlissingen de hand heeft gelegd

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 5