6 ONS ZEELAND op iemand die zich op ongebruikelijke wijze tot eige naar had verheven van eenige gouden en zilveren mun ten uit het stedelijk museum. dat de hertog van York, Zondag, uit Kopenhagen komende, met de mailboot „Prinses Juliana" uit Vlis- singen naar Engeland terugkeerde. dat eenige Duitsche film-operateurs in Zeeland vertoefden in verband met de samenstelling van een rolprent over ons land. dat dezer dagen, toen de provinciale boot van Zierikzee bij het Catsche veer was vastgeloopen, de passagiers per sloep naar den wal moesten worden gebracht. Het bleek daarbij dat de sloep zoo lek was als een mandje, de passagiers liepen natte voeten op. Daarvoor zijn de passage-prijzen toch te hoog, zouden wij meenen. dat in Arnemuiden de eerste steen is gelegd van de nieuwe vischhal. dat, dank zij de medewerking van den minister van financiën, in het voorjaar op het Abdij-plein te Middelburg eenige banken zullen worden geplaatst. De vreemdeling behoeft dan tenminste niet meer in een café of restaurant te gaan rusten. dat in Zierikzee 1 Nov. a.s. een begin zal wor den gemaakt met de radio-distributie, dat het bestuur van 't Carnegieheldenfonds te 's-Gravenhage aan mej. Sientje van der Zande te Zie rikzee een bedrag van 25.- toekende als belooning voor de redding van het 21-jarig zoontje van den land bouwer L. Hanse te Renesse. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu 17 Oct. Sientje kwam vanmorgen een half uur uur over tijd. Ze was jarig zei ze. Heb haar gefelici teerd en mijn spijt er over uitgesproken, dat ik dit niet een half uur eerder had mogen doen. In welgekozen woorden tevens betreurd, dat ik voor haar met leege handen moest staan. Sientje zei dat een felicitatie en 'n compliment van mij, voor haar meer waarde hadden, dan een groot geschenk. Goed kind ik kreeg er tra nen van in mijn oogen. Heb haar nog eens de hand gedrukt en haar verzekerd, dat ze nooit aan de weet zal komen, wat ze voor dat aardige antwoord, van mij zal krijgen. Vanmiddag vond ik in de keuken „Rosalie, de Zigeu nerbruid", een boek waarin Sientje in verloren oogen- blikken leest. Even onder het ezelsoortje, stond het zin netje, dat Sientje me vanmorgen opdreunde. De wereld is vol bedrog. 18 Oct. Jossie kwam vanmiddag met een eierkool thuis. Op straat gevonden. Er zit spaarzaamheid in dit kind ook 'n groote mate van eerlijkheid. Om hem eenigszins te beloonen voor zijn gedrag, heb ik hem de wetenswaardigheid medegedeeld, dat de eierkolen in de Limburgsche mijnen gevonden worden. Vooral de Roermondsche eiermijn is van 'n groote bekendheid. Jossie, die zeer leergierig is, vroeg hoe al die versteende eieren juist daar in den grond zitten. Op gevaar af 'n onwaarheid te verkondigen, ben ik afgegaan op mijn intellectueele intuïtie en heb hem gezegd, dat daar ver moedelijk vóór den zondvloed, in het zoogenaamde an- tidiluviaansche tijdperk, groote broedplaatsen van kip pen en dergelijk gevogelte zijn geweest. 19 Oct. Die Breeduitstra is toch waarachtig een scherpzinnig mensch. Toen ik hem gisteren met een traan in m'n oog meedeelde, dat er 'n ,,Jan Steen" uit ons land zou verdwijnen, klopte hij me op den schou der en sprak moed gehouden, Zijdewind wanneer we alle „Jan Steens" binnen onze landsgrenzen hielden, zou het weldra uitkomen, dat de goede schilder ongeveer iederen dag van zijn kort leven een meesterwerk geschapen had. Dit nu is ner gens goed voor, want je hebt altijd menschen die aan zulke kunstvaardigheid niet gelcoven en dat schaadt de handelswaarde maar. Help eens kijken hoe vlug er thans weer 'n nieuwe ,,Jan Steen" ontdekt wordt. En jawel hoor 't stond vandaag al in de courant. Ja, groote mannen zijn goudmijntjes voor hun land ook mijn nagedachtenis zullen ze eens zegenen. In Leipzig heeft een slager eerst zijn verloofde en vervolgens zichzelf den hals afgesneden. Net wat voor 'n slager Ik heb 't Sientje verteld als waarschuwing. Ze wijst den slagersjongen nog wel af, maar je kunt nimmer weten en wij zouden er n goed meisje aan verliezen bij 'n dergelijke catastrophe. 20 Oct. 't Weer iets huiverig. In ,,Het varken met de sirene", waar de kachel brandde, een warmen groc gedronken en de politiek van den dag besproken. De candidaat-notaris wees er op, dat dr. de Visser prof. Visscher en Lou de Visser tegen het Indische wets ontwerp gestemd hebben. Krimp van Duimen beweerde dat dit in verband stond met een motie die dezer dagen door den Hengelaarsbond aangenomen is. Na hier en daar geïnformeerd te hebben, ben ik achter de finesses der zaak gekomen. Bedoeld wetsontwerp had 't gemunt op de vermeerdering van het bruine en de vermindering van het blanke element, wat niet naar den zin was van genoemde organisatie, die het begrijpelijkerwijze meer van wit- dan van bruinvisch moet hebben. 21 Oct. Bij postdirecteur 'n bittertje gedronken. Even voor 't afscheid liet de heer des huizes, die aan 't zakgeld uitdeelen was bij ons doet Liesbeth dat één gulden vallen. Met mijn gewone dienstvaardigheid meegezocht. Helaas geen succes mevrouw vond hem. Vanavond via de radio Carmen beluisterd. Me tame lijk geamuseerd. Wybo had het wel geregeld over „Ker men", maar Liesbeth, die hem de waarheid zei, had moeten denken aan jeugdige onbezonnenheid. 22 Oct. Vanavond defect aan het electrisch licht- net. Heel de stad in 't donker. Liesbeth, die niet van schemeren houdt, stelde voor om naar de bioscoop te gaan. Vreugdegehuil. We haalden 'n strop Ze speel den niet wegens genoemde storing. Dwaasheid, zei Liesbeth tegen den exploitant, anders draaien jullie altijd 't licht uit wanneer er vertoond wordt. Zoo is 't ook 23 Oct. Grijpskerk Jr. van de Bank, 't jongste lid der soos, hield een parmantig en dom betoog over 't huwelijk, 't Was of 'n duet, of 'n duel, zei-ie. Zoo'n snotneus Ik ben twintig jaar getrouwd en ik heb nog nooit met Liesbeth geduetteerd cf geduelleerd. Voor zulke dingen moeten er toch twee zijn dunkt me en ik heb noch 'n zangstem noch vechtlust. Wat kletst zoo'n broekie dan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6