14 ONS ZEELAND Weinig variatie Als het badpak is opgeborgen, de roeispanen zijn in gehaald en het zeil is gestreken, m.a.w. wanneer de zomersporten hebben afgedaan, dan breekt voor de di verse takken van sport een z.g. pruimen-en-krenten-tijd aan. Dan leent de temperatuur zich ook niet meer voor lawn-tennis en hebben ook de wielerbanen hun hoog seizoen weer beleefd. Men leeft dan eenige maanden in afwachting van een ouderwetschen winter, waarin schaats en slede hoogtij vieren, en men is hoofdzakelijk beperkt tot de beide openlucht-sporten voetbal en korfbal. Zoo is het elders, zoo is het ook in Zeeland In herfst en win ter beleven we weinig variatie op sportgebied, maar in de sporttakken, die zich in die periode doen gelden, vin den we gelukkig meer dan voldoende compensatie voor die stiefmoederlijke bedeeling, omdat elke voetbal- en elke korfbalwedstrijd op zich zelve voor de noodige va riatie zorgt. En waar we op dit gebied dus elke week op nieuw impressies opdoen en eiken nieuwen Zondag den Zeeuwschen sport-enthousiast verscheidenheid oplevert, daar houden we er ons van overtuigd, dat de ,,Ons Zee- land"-lezers de aan dit ruime voetbalbestek ontleende geestesproducten even grif aanvaarden als de aan het zooveel engere korfbaldomein ontsproten wederwaardig heden. De Wedstrijd van den Dag, Het regengodje was Zondag met de Zeeuwen Terwijl in Brabant en in een groot gedeelte van Limburg hevige slagregens de voetbalterreinen in een modderpoel her schiepen en het voetbal-competitieprogramma daar letter lijk en figuurlijk in het water viel, bleef het luchtje boven de Zeeuwsche terreinen slechts dreigen en konden alle vastgestelde wedstrijden doorgang vinden. De wedstrijd van den dag was ditmaal „Middelburg"„Zeelandia", de kamp tusschen den ex-eerste-klasser met de oudste pa pieren, en het jongere zusje met hooge aspiraties. We heb ben dreigende luchten en den onder orkaan-invloeden staanden wind getrotseerd en met de overige 2437 lief hebbers den „slag achter de meelfabriek" medegemaakt. Sinds haar bestaan of beter: sinds de omstandigheden beide stedelijke rivalen onder hetzelfde competitiedak samenbrachten was het Zeelandia nog niet gelukt zich de meerdere te toonen van de eerstgeborene. Als er ooit een kansje was om dit te bereiken zoo redeneerde men in het Zeelandia-kamp dan zou het nu zijn, in de pe riode, waarin Middelburg zich met enkele sporten lager op den competitieladder moet tevreden stellen dan Zee landia. Maar in Middelburg-kringen heette het, dat, hoe ver Zeelandia het dit jaar ook moge brengen, de traditie, dat zij Middelburg niet klein kan krijgen, gehandhaafd zou blijven. De laatstbedoelde categorie heeft het gelijk, maar niet het geluk aan hare zijde gehad, want weliswaar wer den de punten broederlijk gedeeld, maar over het alge meen sloeg de krachtbalans naar Middelburg's zijde over, wat intusschen niet uitsluit, dat de Zeelandianen zich kra nig geweerd hebben. Onder deze omstandigheden is 't een spannend partijtje voetbal geworden, dat dank zij een rustige en toch krachtige leiding binnen de perken der gematigdheid bleef. Niet alzoo de houding van een deel van het publiek, welk deel zijn fanatisme niet voldoende vermocht te onderdrukken en in onsportieve aanmoedi- gingskreten als „Rammen maar „Toe, geeft-m een dauwtje en „speel eerst den man het verloop van den strijd trachtte te forceeren. We hadden een dergelijke kleinzieligheid, die geen uiting van waarachtige sympathie jegens een der partijen kan heeten, van het Zeeuwsche publiek niet verwacht. Gelukkig betreft het slechts enkele „rebellen" en misten hunne onvriendelijkheden elke uit werking op de spelers, die hierdoor toonden, uit beter hout gesneden te zijn dan hun stuurlui-aan-den-wal. „Vlissingen" op toer. De Zuidelijke tweede-klasser „Vlissingen", die nog steeds de eerste plaats bezet in hare afdeeling, laat Zondag a.s. de competitie in den steek. De Vlissingers steken Vrijdag a.s. het Kanaal over om op Zaterdag d.a.v. in Parkeston Quay den strijd aan te binden tegen de „Parkeston F. C." aldaar. Vorig jaar kwam dit Engelsche voetbal-elftal naar Holland, waar het dank zij de bemoeiingen der Stoom vaartmij. „Zeeland" in Vlissingen een wedstrijd speelde met 33 tot resultaat. Deze wedstrijd was een groot suc ces, zoowel sportief als financieel en dit tweeledig resul taat bracht de maatschappij „Zeeland" er toe, een wissel beker beschikbaar te stellen voor de vereenigingen „Vlis- LinksEen foto van de „Zeeuwsche boys", die Zondag 21 Oct. de „Goesche boys" met 2—0 versloegen. Rechts: Het elftal van „R. B. C." te Roosendaal is door „Vlissingen" met 60 ingemaakt. Een foto van de verliezers.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14