m larker 'Duofold i Parker Duofold U heeft de keuze Verstandige Zeeuwen DE DOOFSTOMME lis',ill Parker Duofold uit vijf kleuren combinaties KIES de kleur, die U het meest bevalt; Lakrood, Smaragd groen. Lapis Lazuli blauw Man darijn geel, alle met zwarte uitein den, of Gitzwart met Goud. Overtuig U echter eerst dat U de ongineele Parker Duofold koopt,. Geen andere vulpen wordt gemaakt van 'Permanite" het nieuwste materiaal, ucht als een veertie en toch onbreekbaar Geen andere vulpen bezit, de 'sleeve cap' de hermetische afsluiting die t lekken van inkt onmogelijk maakt. Inkt' Zoodra de pen het papier raakt; schrijftzonder de minste druk, omdat een uiterst klein kanaaJtie tusschen de twee penhelften ge slepen is en deze niet van elkaar be hoeven te gaan 25 jaar garantie. Geen bandschrift zal de pen be derven. Wacht U voor namaak Alleen de origineele draagt het stempel 'Geo. S. Parker-Duofold' op den houder. GebrlWtkers Ellema, die journalist was en het dus kon weten, zei, dat het een „besten brief" was en Jansen schreef dus het adres, gaf het epistel aan den „barman" in die gezellige bar „Chez Izak", zeide kernachtig „direct laten bezorgen" en bestelde daarna, zéér opgelucht, nog een rondje. Na ruim een half uur torenhoog was de vreugde nu gestegen kwam het kleine chasseurtje van „Chez Izak" en vroeg aan den barman, voor wien het ge weest was. En beleefd ging hij daarna voor Gerrit Jansen in de houding staan, een keurige chasseur, zijn buikje één schittering van glanzende knoopen, zijn pakje één en al licht van zilveren letters „Chez Izak". Ik heb uw brief persoonlijk overhandigd, meneer, zeide, goed afgericht, het beleefde kereltje-vol-glim- mende-knoopen. Hwat, hijgde Jansen, die zich in zijn leven nog nooit zoo na verwant had gevoeld aan de bedrijvers van den kindermoord te Bethlehem. Hwat, jij, zóó ga weg, ezel stootte Jansen ein delijk er uit. Het onschuldige knaapje vluchtte, terloops den bar man mededeelend, „dat het hem niet kon bommen, dat ie van dien ouwen heer al sowieso een pop had gekre gen." Nog zat Gerrit Jansen na te sterven, toen de barman hem verzocht even aan de telefoon te komen. Oom Heinsbeek's welwillende oude stem vroeg „Gaat 'et al wat beter met je vrind Izak Jansen stotterde wat, en toen zette de Hongaarsche kapel van Rincze Puha een rofelenden Radetzky- Marsch in. Oom Heinsbeek vroeg „Hindert die muziek je vrind Izak niet Zijn vriendelijke, meewarige, oudeheerenstem heeft nog meer gevraagd, maar toen werd Jansen al met water en azijn bijgebracht. Die avond is er overigens een geworden, waar men soms nóg over spreekt. Maar op het kapitaal van oom Heinsbeek's erfenis aan Gerrit Jansen hebben de vrinden toch maar, zooals dat tegenwoordig te doen gebruikelijk is, negentig pro cent afgeschreven. door ELSA KAISER. Kees was nu reeds een jaar in het militair hospi taal, want Kees was doofstom. Ze hadden hem opge pikt, drijvend op zee met een zwemgordel aan. Het was zielig te zien als z'n vrouw en kinderen kwamen, en hij wilde praten, vertellen, luisteren. Kees was een goeie vent, een beste hulp. Hij deed alles wat je voor hem opschreef, want hij behoefde niet in bed te liggen, vroolijk liep Kees rond door het hospitaal en overal bood hij zijn hulp. Hij had een bordje gemaakt met het a b c en wees daarop aan wat hij zeggen wilde. Hij mocht van den dokter een klandestien handeltje drijven in kwatta en sigaren en Kees' zaakje ging goed. Een tijd lang was één der assistenten ziek en Kees bracht den zieke iederen dag een reepje kwatta. Ja, Kees was een beste vent. De dokter, de assistenten en de verplegers dachten er altijd aan of er niets was waar ze Kees een ple ziertje mee konden doen. Zoo'n jonge vent van dertig jaar die doofstom is. Eens op een dag werd een kameraad van Kees bin nengebracht, een matroos. Zenuwziek luidde de diag nose, zwaarmoedigheid. Kees moest hem. opvroolijken. En Kees kweet zich goed van zijn taak. De matroos knapte langzamerhand op, ze werden dikke vrienden. Ook Jan kreeg een baantje en nu sloften beiden in het hospitaal rond, helpend en altijd vroolijk, Kees Gitzwart met Qoud Lakrood of Mandarijn Geel Met Zwarte Uiteinden Smaragd &rocn Lapis TutzuV Blauw Met zwarte Uiteinden Duofold Senior Fl. 20.— Duofold Special Fl. 18.50 Duofold Tunior FL 15.Lady Duofold Fl. 15.— Parker Duofold Potlooden bassen bij Duofold pennen Lady Duofold Fl. io"Duofold Junior FL n.— Big Brother Extra-GrooteFl. 12.50 KL^imSerdam -Den Haag-Ugtterdim In voorraad o.a. bij: te Axel: Fa. A. P. ESSELBRUGGE; te Breskens: Fa. J. C. LE BLEU; te Goes: W. VAN AKEN A.Jzn., St. Adriaanstr.; te Hulst: Fa. A. L. PLEUNIS BUYSSE, Bontehondstr.; te Ierseke: Fa. J. J. v.d. PEIJL te Middelburg: Fa.GEBR. HILDERNISSE, Fa. R. M. SMITS; te Terneuzen Fa. P. J. v. d. SANDE, Noordstr. en te Zierikzee: Fa. H. G. KROM, Havenpl., P. J.OCHTMAN Rzn., Lange Nobelstr., S. OCHTMAN 4 Zn., Appelmarkt, W. DE VRIES, Melkmarkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17