DAG 0 WliD ONS ZEELAND Koppen in (ndië 5 Op 23 September arriveerde te Medan het eerste van de 5 post vliegtuigen naar Indië, onder bevel van kapitein Koppen. Een onzer enthousiaste abonné's aldaar maakte van de voor Indië zoo belangrijke aankomst de foto's, waaraan we hier gaarne een plaatsje verleenen. Zeeland kan zien hoe de bevol king te Medan, waaronder vele Zeeuwen, den koenen vlieger ontvangen hebben. instrueerenden majoor of een gasaanval niet een dag van te voren aangekondigd zou kunnen worden. dat te Ierseke de verzending van oesters in vollen gang is. dat in Nieuw- en St. Joosland een onbekende een dood schaap van de vacht ontdeed, voordat de eigenaar van het dier zulks kon doen. dat de Vlissingsche gemeentebegrooting dit jaar 7 uur praten heeft uitgelokt. dat Zondag in Ierseke een landbouwschuur, 1 stier en 3 kalveren en de geheele oogst in de vlammen opgingen. De brand ontstond doordat een 3-jarig meisje en een 4-jarig knaapje met lucifers speelden. dat in Waarde nog steeds meer oude steenen graven worden gevonden in de Ned. Herv. Kerk. dat in Kapelle een nieuwe begraafplaats zal wor den aangelegd. De kosten bedragen 5000. dat in Vlissingen met ingang van 1 Januari a.s. de tarieven van het electrische licht verlaagd zullen worden. dat in Schore de eerste tuinbouwcursus ge opend is. dat een Kapellenaar zich in Krabbendijke een portemonnaie met 68.35 toeeigende. De officier van justitie te Middelburg eischte daarvoor 4 maanden gevangenisstraf. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu 24 Oct. Ik moest eigenlijk maar geen Kamerver slagen meer lezen. Mijn week gemoed schiet er tel kens vol van. O, o wat is er ook in de politieke wereld een overmaat van onrechtvaardigheid. De statistieken leeren, dat de opleiding van iederen advocaat ongeveer 15.000.kost aan vadertje Staat Liesbeth maakt er, met wat brandewijn en 'n eitje, goedkooper een klaar en toch kijkt hij alsmaar heel liefjes naar deze dure zoontjes de zaakwaarnemers leiden zichzelf op en die kunnen bij datzelfde papaatje geen goed doen. Gister wilde hij hem b.v. door zijn dienaar de trappen van het kantongerecht laten afgooien zonder beroep. Medelijdende afgevaardigden hebben 't ergste weten te voorkomen, maar toch breekt zooiets je vaderhart. Vadertje Staat, waarom doe je toch zoo onpractisch en liefdeloos 25 Oct. Breeduitstra had in ons stam-café verba zend veel succes met een verhaal over Lord Dewar, 'n verstokten vrijgezel, die ieder jaar daarom een dames-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 5