Weet Udat Vertegenwoordigers gevraagd Hotel „BOSTON" Dit Hotel bevelen wij gaarne aan. „Ons Zeeland" DE NAAMLOOZE N .V. vAd. GI LTAViZN DORDRECHT VENNOOTSCHAP GILTAY Zn. Electrische Boekbinderij en Cartonnagefabriek te Dordrecht, gevestigd sinds 1842, beschikt overeen veeljarige erva ring, goed geoutilleerde inrichting en geschoold personeel ONS ZEELAND 17 Hier hield ons raadslid plotseling op, werd bleek en viel tegen wethouder Prengels, die sarcastisch grin nikte, uit Waarom lach jij nou eigenlijk Deze vatte onmiddellijk vlam en zei ,,Je valt me tegen, Ekster 1" Jij bent me al zoo lang en zoo dikwijls tegenge vallen Nu vestigde Hupmans, die al direct onrustig gewor den was. toen Ekster begon, een vragenden blik op den secretaris. Deze knikte nauw merkbaar en onmid dellijk deed Hupmans den voorzittershamer neerda len, terwijl hij langs zijn sigaar heen ronkte „Mag ik de heeren verzoeken zich bij het onderwerp te bepalen. Gaat u voort meneer Pietertjeshuizen". Déze, zich van geen kwaad bewust, keek verbaasd op en wilde iets stamelen, doch Ekster voorkwam hem „Ho, ho, ik ben aan 't woord". ,,Ah, pardon, ga door meneer Ekster „Ik ben klaar, meneer de voorzitter", repliceerde Ekster, die bleek en bevend z'n kopje kokend heete thee zoo plotseling inzwolg, dat hij van pijn in elkaar kromp. Pietertjeshuizen achtte thans zijn tijd gekomen. Hij glimlachte met een wereldwijs sneertje, zocht eerst iets in een omvangrijke portefeuille, spreidde dan eeni- ge foliovellen voor zich op de tafel, waarin de nieuws- gierige koppen zijner huurlieden onmiddellijk gingen grasduinen en stak van wal. Hij gin» eerst uitvoerig de geschiedenis na van den bliksemafleider, memoreerde derhalve Franklin, las uitvoerige statistieken voor en verbaasde ten slotte zijn hoorders met een door hem becijferde kansrekening, op grond waarvan hij concludeerde, dat binnen 5 jaar de bliksem éénmaal en binnen 30 jaar li keer moest inslaan. Toen hij zoover was en de heer Hupmans juist be wonderend en veelzeggend zat te knikken, vond het raadslid Kwijling, dat er zijnerzijds getuigd moest worden. „Meneer de voorzitter, hm als ik ook eens iets in 't midden mag brengen...." „Wel zeker, meneer Kwijling, wel zeker". „Dan wou ik maar zeggen, dat het geenszins mijn doel is om de geleerde cijfers van meneer Pietertjes huizen te niet te doen, want daar ben ik in alle be scheidenheid veel te stom voor. Maar de Schrift leert ons, dat zonder den wil des Vaders, die in de hemelen is, ons geen haar wordt gekrenkt en al komen de ge leerden ons nu ook vertellen, dat binnen de zooveel jaar de bliksem 't is zonde da'k 't zeg zal in slaan, dan zeg ik, dat zooiets godslastering is. De Heere zelf spreekt tot ons in z'n onweer, als het Hem behaagt en Hij laat zich zijn donder niet uit handen rukken door den nietigen mensch Ik ben er tegen Dank je, meneer de voorzitter". Pietertjeshuizen glimlachte opnieuw wereldwijs, herhaalde zijn geschiedkundig betoog, las voor de tweede maal zijn statistieken voor en concludeerde opnieuw, dat binnen 5 jaar, enz. Inmiddels schonk Prengels naarstig thee en rookten de heeren zoo straf, dat de geheele ruime raadszaal in den mist begon te vervagen. Burgemeester Hupmans kwam plotseling op de on zalige gedachte, ook iets te zeggen in 't belang van den bliksemafleider. „Kijk heeren, toen ik kostschool ging e 't was bij m'nheer Thomson een Engelsche naam hè Ja ik dweep nu eenmaal met alles wat En- gelsch is mijn grootmama was een Engelsche. Ja, hi, hi, ik laat mijn costuums altijd maken bij een En- gelschen coupeur in 't Haagje kan ik de heeren ook aanbevelen die Engelsche coupeurs vullen de re vers met paardehaar hangen ze niet zoo slonzig als de Hollandsche revers. Nu dan e op ons gebouw stonden meen ik zes bliksemafleiders nieuw ste constructie door den uitvinder zelve ach, hoe was zijn naam ook weer „Franklin 1" hielp Ekster. „Ah juist, dank u, door Franklin zelve ter plaatse gemonteerd". Aller blikken richtten zich op den kaalhoofdigen secretaris, die met het gelaat in z'n zakdoek verbor gen ten prooi scheen aan eigenaardige zenuwschok ken. Hupmans keek stupide en stamelde „is er wat „Neen, neen", hikte de secretaris, „ga maar door burgemeester, 't is al over". Deze was echter den draad van zijn betoog kwijt en de raadsleden roezemoesden onder elkaar. Hupmans fluisterde even met den secretaris en verhief toen zijn stem „Kijk heeren, als dus niemand tegen het voorstel van B. en W „Ja maar. „Wablief Bij Uw verblijf in Amsterdam logeert U billijk en uitstekehd in Leidschekade 92-93 - Tel. 36428 naast AMERICAN HOTEL Kamers met koud en warm stroomend water Centrale verwarming Lift. qEAB1N^5 TELEF. 165

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17