ONS ZEELAND 7 dat de raad van Zierikzee B. en W. gegadigden heeft om bij de P. Z. E. M, eens poolshoogte te nemen van de eventueele electriciteits-prijzen. dat de Goesche winkeliers ondanks het verbod tot etaleeren op stoepen, hun waren op een marktdag op de stoep uitstalden. Ze willen gerechtelijk doen uit maken of de Goesche raad de macht heeft de winkel waren van de openbare lucht te weren. dat in Kloetinge een vereenigingsgebouw van de hervormde gemeente geopend is, dat men in Terneuzen het 25-jarig bestaan van het ziekenhuis herdacht. De burgerij overhandigde het ziekenhuisbestuur een bedrag ad 945,— voor het aanschaffen van instrumenten. dat een Neuzensche kantoorbediende, toen hij zijn revolver nakeek, een schot in den buik kreeg. Hij is hieraan overleden. dat in Sluis een fietser viel op de plaats waar een boerenkar wilde passeeren. De gevallen man kreeg de wagenwielen over zijn lichaam, doch bekwam geen noemenswaardig letsel. dat de vorige week 86 werkzoekenden bij de Vlissingsche arbeidsbeurs ingeschreven waren. dat bij Terneuzen een auto in het Kanaal ge raakte. De chauffeur wist zich zelf en den 15-jarigen passagier, die reeds bewusteloos was geworden, te redden. -dat de muziekvereeniging „Excelsior" te Mid delburg aan den gemeenteraad verzocht heeft voor een subsidie ad 250.per jaar in aanmerking te mogen komen, dat den laatsten tijd binnenkomende schippers uit Arnemuiden vrij groote hoeveelheden steenkolen en briketten aan wal brengen en die kolen aan ver schillende inwoners van Arnemuiden verkoopen. De politie heeft reden om aan te nemen dat deze kolen- invasie er een met een luchtje is. Ze speurt. dat B. en W. van Sas van Gent dit jaar met een voorstel tot werkverschaffing zullen komen. dat te Axel de 24-jarige landbouwersknecht H., die zich bij het scheren verwondde, aan de gevolgen van bloedvergiftiging overleed. dat verschillende kiezers in Kapelle nijdig zijn over het gemeenteraadsbesluit, dat hen dwingen wil in de toekomst in Biezelinge te stemmen. dat het dagblad-bericht volgens hetwelk knoeie rijen ontdekt zouden zijn bij de maatschappij „Zee land" volgens de directie dier Mij. allen grond mist. dat op een zandbank ten N.O. van Westerschou- wen het schoenertje strandde van den Amerikaanschen wereldreiziger die op zijn eentje in het notedopje den Oceaan over had gestoken. Ongeluk ligt nog steeds in een klein hoekje. dat Dr. H. Reilingh ontslag heeft gevraagd als gemeentegeneesheer van Middelburg. dat het verzoek van „Schuttevaer" tot verlichting van het vaarwater tusschen Brouwershaven en het Krammen wegens de hooge kosten is afgewezen. dat er een loonconflict dreigt aan de N. V. Sui kerfabriek van Sas van Gent. dat in Schouwen-Duiveland ernstige pogingen in 't werk worden gesteld om een lagere landbouwschool op te richten. In onze provincie bestaan reeds twee dergelijke inrichtingen van onderwijs, n.l. te Axel, voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en te Schoondijke voor W.- Zeeuwsch-Vlaanderen. dat Johannes van Heijl te Middelburg Dinsdag j.l. Zuster Langejan te Middelburg die dezer dagen haar 30-jarigtn staat van dienst als wijkverpleegster beëin digde. Men zie de „Scheldezender. 50 jaar echtgenoot en 50 jaar bezorger der Middelburg- sche Courant was. Twee prestaties, waarvan de luis teraar kennis dient te nemen. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu IÉÉIÉKhII! 31 Oct. Wondermooi weer. Wanneer ik Liesbeth met Sientje thuis de boel zie omkeeren, weet ik niet of 't de herfst- of de voorjaarsschoonmaak is. Aan de stamtafel wierp ik een balletje op over het vraagstuk of er bij zulk een zomersche temperatuur niet spoedig een crisis in de wereld der brandstoffenhandelaren zou uitbreken. Breeduitstra meende van niet. Bedoelde menschen, zei hij, leven gemakkelijker en royaler van hetgeen ze niet leveren, dan van hetgeen wat ze wel leveren. Het warrelde in mijn arm hoofd en om 't ge heimzinnige, 't wonderspreukige nog te verhoogen, riep mr. Mierick van Peuteren boven zijn bittertje uit Ja maar voor ze iets niet leveren kunnen, moeten ze eerst iets wel leveren. Snap daar nu wat van als je kunt. De postdirecteur vertelde me in vertrouwen dat hij een kabeltelegram van Reuter had ontvangen, waarin medegedeeld werd dat Lou de Visser met een oranje sjerp door Den Haag loopt vermoedelijk bedoeld als hulde aan prinses Juliana, die Russisch gaat leeren. Mogelijk gelooft mijnheer Lou reeds aan een commu nistische cel op 't Loo. 1 Nov. Slachtmaand Hoe levendig staat 't nog voor mijn geest, hoe vroeger op dezen dag de onder wijzer ons opstellen liet maken over 't varken, met de kennelijke bedoeling om iets van deszelfs onderdeelen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7