tei p mim em mvm ROL lidll/iegekmd ONS ZEELAND TRAMLIED. KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK in keurige uitvoering tegen billijken prijs 8 in de kuip cadeau te anderd. Tegenwoordig kens ze hebben alle in de kuip. De Zeppelintocht is goede beurt; doch ook daad, dank zij de P. nieuwe commissie van is naar men weet op jaagd die begon n.b. leverd moest worden. krijgen. Hoe zijn de tijden ver spuwen de onderwijzers op var- Nederlandsche belastingbetalers geslaagd. Duitschlard maakt een Zeeland stelde heden een groote Z. E. M., die er in slaagde een advies samen te stellen. De oude diplomatieke manier uiteen ge- te adviseeren dat er stroom ge- Hoe kwam ze er bij 2 Nou. In „Taveerne Stortebeeker" een extra glaasje gedronken op de gezondheid van den nieuwen gouverneur-generaal van Curasao. Je Zeeuwsche bloed stroomt wat vlugger wanneer je provincie zoo'n groote eer aangedaan wordt. Verbeeld je, dat Wybo of Jossie het eens zoo ver zou brengen Nu, aan hun vader zal 't niet liggen. Heb Krimp van Duimen in vertrouwen deze intieme gedachte medegedeeld. Die achtte het niets onmogelijk, mits ik bijtijds zorgde voor het aan brengen van de vereischte kernen en kiemen. „Laat ze maar veel apenootjes eten", besloot hij. Nu, dat is een goedkoope raad 3 Nou. 't Gebeurt niet vaak, dat ik in alle ge strengheid mijn vaderlijke macht toepas. Mijn regime is gebaseerd op welwillende mildheid. Maar de jeugd kan 't te erg maken wanneer je bloed tot karnemelk wordt, ja dan vergeet je jezelf wel eens Moet je be grijpen dat Liesbeth vandaag erwtensoep bereid heeft. Hoewel ik niet blind ben voor haar gebreken, kan ik met de hand op 't hart verzekeren, dat haar erwtensoep voorbeeldig is. Ook vandaag had ze kosten noch moeite er aan gespaard. Sientje is naar tien slagers geweest om behoorlijke kluifjes en negen slagersjongens zijn weggezonden wijl hun waar niet aan de gestelde eischen voldeed. Geurige dampen hingen in 't geheele huis en toen het kostelijke gerecht opgediend werd, waren de uitwasemingen van de terrien voor mij als wolkjes waarin je vertoeven kon, maar wat zei die Wybo, ter wijl hij het heerlijke vocht in zijn bord bekeek 't Is bijna niet te gelooven Hij zei ,,'t lijkt wel snert". Heb hem de gang in geduwd tegen de standaard met bloempot. Ik hoorde iets in scherven vallen, maar niet eens gekeken, wie van beiden 't was. 4 Nov. Vandaag den polder eens ingewandeld. Ik houd dol veel van de veredelende natuur en keuvel gaarne met de tevreden landmenschen, die daarin wo nen. In een café-tje waar de gramophoon ging, een pintje gedronken en een boer geïnterviewd, hoe het stond met zijn aardappeloogst. „Allerberoerdst", zei-ie. „Weinig opbrengst vroeg ik. „Ach, wat zal ik zeg gen," hernam de landbouwer, "er zijn veel aardappels, heel veel, en de smaak is best en ze zijn groot van stuk, maar er zijn geen kleintjes voor de varkens bij". Om hem wat met zijn lot te verzoenen, heb ik zijn bier betaald. 5 Nov. De postdirecteur beweerde, dat de nieuwe postzegels smaakvoller waren dan de vorige. Heb er een paar geproefd voor 't opplakken, maar kon geen verschil bespeuren. Bij grossier Botbijl was heden 'n klein relletje. Rende er heen en sprak den zakenman aan. „0, 't is niks", zei-ie, „ik heb den bediende eruit gegooid, die deed net of hij den baas was en haalde de eene stommiteit na de andere uit". Dat gaat ook niet ieder zijn recht, 6 Nov. Op de soos deed dr. Doorloop 't voorstel, om tweemaal in de week bijeen te komen. Werd ver worpen. Net goed Ik doe nooit een voorstel, want als ik een voorstel doe, wordt het nooit aangenomen. En als ze het aannemen, loopt het verkeerd af. En als het goed afkomt, zeggen anderen, dat zij 't voorgesteld hebben. (Community Song). Door de passagiers in de elec- trische tram VlissingenMiddel burg gezamenlijk te zingen. Muziek: Morgenrood.... Wat dat stoot, wat dat stoot, het beduidt een vroegen dood, nu de belsignalen klinken en de schokken ons verminken in der tramme harden schoot. Wat een bocht, wat een bocht, o, wie heeft die foch gewrocht Elke bocht beproeft de banden onzer arme ingewanden, ons vervoer wordt duur gekocht. Wat geluid, wat geluid, als het wiel de bocht door fluit. Is er dan geen medelijden met ons electrische rijden mogen wij er nog niet uit Sta toch stil, sta toch stil, tram hou op met dat getril, Eerste Hulp bij Ongelukken help ons thans ze maken stukken, hoort ge dan niet ons gegil Derde klas, derde klas, als er toch maar tweede was. Kussens kunnen veel vermind'ren aan de stooten, die ons hind'ren tegen houtwerk, staal en glas, Wat een bult, wat een bult op ons hoofd, van angst vervuld, hé daar, uniformgestalte, conducteur, waar is de halte Eischt de rit nog veel geduld Weest bedaard, weest bedaard, hoort, de tram vermindert viaart. Ziet, wij hinken naar de deuren. Met de hulp der conducteuren Werd ons leven nog gespaard. WILLEM TELL II. .Moeders nemen voor de roode, gesmette of ontstoken huid van de kleine, Uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8