larlcer Duofold De Parker Duofold bezit superieure hoedanigheden uitgevonden door ONS ZEELAND 17 Parker Duofold "Geo. S. Parker—DUOFOLD" GebrRihkcrs zijn slachtoffer deze niet bij zich had, rukte hij snel de dasspeld uit de das van den kapitein en sprong hij op. De officier wilde den roover narennen, doch een hevige pijn in zijn achterhoofd stond hem slechts toe zich half op te richten. Juist voordat de kerel met enkele sprongen in het lage hakhout naast den weg verdween, zag hij, dat de man zeer zwaar ge bouwd was, een lange, zware baard droeg en gitzwarte, flonkerende oogen had. Spoedig verscheen hulp in den vorm van een boerenkar en nadat de officier zich verder met een taxi naar zijn woning had laten rijden, deed hij aangifte bij de politie. Echter zonder resul taat. De straatroover bleef onvindbaar. Acht jaren verliepen de kapitein werd bevorderd tot majoor en twee maal in het jaar moest hij voor het departement van oorlog naar Weenen, Parijs en Berlijn. Ondertusschen was hij getrouwd met een meisje uit Wassenaar en het avontuur op den Waals- dorperweg gleed langzamerhand uit zijn verleden. Wel was de gouden dasspeld een souvenir aan zijn ouders en van zeer groote waarde, doch zijn leven was zoo vol nieuwe gebeurtenissen, dat hij dat alles niet onthield. Het huwelijk van den majoor was zeer geslaagd, doch tot groot verdriet van zijn vrouwtje en hij, bleef het kinderloos. Daar beiden zeer veel van kinderen hielden, hij zelf nog al veel uit huis was en zijn vrouw dan snakte naar afleiding, wat haar bezigheden, boe ken en muziek, haar slechts ten deele bezorgden, be sloot het echtpaar een kindje te adopteeren en toen dit plan in alle finesses was uitgewerkt, besloten zij te wachten, totdat de majoor van zijn reis uit Weenen terug zou zijn. Alles liep op rolletjes en twee dagen eerder dan hij verwacht had, bevond hij zich in Parijs, waar hij echter een telegram ontving, waarin men hem mededeelde, dat hij ook nog even naar Brussel moest. Dit deed hij den volgenden dag en daar de conferentie plaats had in een landhuis, een uur verwijderd van de stad, moest hij tot zijn spijt ondervinden, dat hij dien avond onmogelijk door kon reizen naar Holland. Hij bleef de gast van zijn militairen collega en daar het plaatsje weinig afleiding kon bezorgen, besloten de twee officieren nog een uurtje de jaarlijksche ker mis te bezoeken, die juist in het nest was begonnen. Dit besluit had vèr-strekkende gevolgen Hoewel moe van de reis en de militaire beslomme ringen, vond majoor W, op die kermis toch wel wat amusante ontspanning. Onder meer was er een houten aanplakbord, waarop te lezen stond, dat men voor een franc de „vrouw met de baard" kon zien. De beide heeren keken elkaar eens aan, betaalden de dikke cassière in haar vieze loketje en traden, gelijk met andere nieuwsgierigen de kleine, muffe tent bin nen. Daar, op een wankel podium, zat een groote, op gedirkte vrouw in een japon vol tierlantijntjes, kolos sale bellen in de ooren en in het bezit van een lange, zwarte baard. Het wijf koeterwaalde Fransch en Vlaamsch door elkaar, liet haar mannelijke kintooi zien en hield daarna haar dikke, vereelte hand op. De officieren begrepen de humor van het geval, doch wilden zich toch spoedig verwijderen. Zij draaiden zich om en door een bloot toeval struikelde majoor W., greep zich vast aan een groen gordijn, dat door zijn val afgerukt werd en een seconde later smakte hij in een klein, houten vertrekje naast de tent, waar een spaarzaam lichtje brandde en een groote, forsche man achter een krant een haring at. Majoor W. krabbelde op, stamelde een excuus en wilde juist de door hem aangerichte schade taxeeren, toen een schelle, woe dende stem achter hem opklonk en toen hij zich haas tig had omgekeerd, zag hij voor zich de „vrouw met de baard". De man achter de tafel scheen haar echtge- 7 Hier zijn zeven redenen waarom de PARKER DUOFOLD superieur is. 1. De Parker Duofold is super-glad. De 14 ka raats gouden pen met Iridium punt en 25 jaar garantie schrijft onmiddellijk en zonder druk. De pen voegt zich naar elk hand' schrift, zonder dat ze den oorspronke- lijken vorm verliest. 2. De onbreekbare houder en af- sluitdop worden thans gemaakt van "Permanite" dat 28% lichter is dan de vroeger gebruikte rub ber. Dit nieuwe veerlichte ma teriaal verkleurt niet en kan niet scheuren of breken. 3. Het gewicht van deze vulpen is zoo goed ver deeld dat zij licht in de hand rust, zoodat schrijfkramp niet meer voorkomt, ook al schrfijt men urenlang. 4. Door zijn grootere inkt- capaciteit be hoeft men den houder slechts zelden te vullen. 5. De sleeve cap maakt het lekken van inkt onmo gelijk, wan neer men de dop slechts goed aan schroeft. 6. De vulknop zit goed verborgen aan het eind van den hou der, geen lever, welke aan den vestzak haakt. 7. Er is geen opening op zij van den houder er dringt dus geen lucht naar binnen, die het rubber inktreservoir snel zou verteren. Duofold Senior Fl. 20.Duofold Special Fl. 18.50 Duofold Junior Fl. 15Lady Duofold Fl. 15. Parker Duofold Potlooden passen kij Duofold pennen Lady Duofold Fl. o.Duofold Junior Fl. n. Big Brother Extra-Qroote, Fl. 12.50 K^similerdam -Ven Haag-Ugtterdam Laat U niet bedotten door namaakpennen. Let op den naam QeoS. Parker DUOFOLD" op den Houder. In voorraad o.a. bij: te Axel: Fa. A. P. ESSELBRUGGE; te Breskens: Fa. J. C. LE BLEU; te Goes: W. VAN AKEN A.Jzn.,St. Adriaanstr.; te HulstFa. A. L. PLEUNIS BUYSSE, Bontehondstr.te Ierseke: Fa.J.J. v.d.PEIJL; te Middelburg: Fa. GEBR. HILDERNISSE, Fa. R. M. SMITS; te Terneuzen; Fa. P. J. v. d. SANDE, Noordstr. en te Zierikzee: Fa. H. G. KROM, Havenpl., P. J. OCHTMAN Rzn., Lange Nobelstr., S. OCHTMAN Zn., Appelmarkt, W. DE VRIES, Melkmarkt, noot te zijn en volkomen in strijd met de begrippen van den onthutsten militair, overdonderden de beide ker misklanten hem met vloeken en greep het dikke wijf hem zelfs bij zijn schouders. Een laaiende woede deed hem zijn kalmte verliezen. Een seconde later had hij den man een opstopper ge geven en kreeg hij een serie slagen van de „vrouw

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17