M\m EM PCEDEL5 DAG tl I p ONS ZEELAND Hij moest het eens weten 7 (Verboden te zingen). In den gemeenteraad van Zierik- zee gaf een raadslid zijn misnoegen te kennen over het feit, dat bij het halfuurslag van 't carillon „Piet Hein" ten gehoore wordt gebracht. Hij rangschikt dezen man onder de zeeroovers. Heb je wel gehoord, dat Piet Hein thans behoort tot het gilde der zeepiraten Ze hebben z'n reputatie vermoord, ze gaan er nu kwaad van praten. Refrein: Piet Hein, Piet Hein, hoe kon je toch zoo zijn Je was geen nette vent die z'n manieren kent, wij zijn zooiets nu niet meer gewend (bis). 't I-s nu, waar gezeid, een veel nettere tijd in de eeuw, die we thans beleven, omdat we elkaar zonder twist of bezwaar in den oorlog met gas vergeven. Piet Hein, enz. Dacht je dat we 'n boot van een schatrijke vloot in oorlogstijd nog bekruipen we varen alleen onder water er heen en laten den boel ver..drinken. Piet Hein, enz. Een kanon van jou was als speelgoed zoo flauw want dat maakte maar zeven dooien. Eén schotje van ons kan er duizend per bons plat tegen de wereld gooien. Piet Hein, enz. Van de radio met antenne's en zoo daar kon je ook niet van droomen. Wij schelden de kluit in 'n studio uit zonder dicht bij elkaar te komen. Piet Hein, enz. Had maar elke boot van die Zilveren Vloot aan Spanje teruggegeven, nu zijn wij onteerd en totaal gegeneerd geschandvlekt voor heel ons leven. Mapkil;. 11 Piet Hein, enz. WILLEM TELL II. 7 Nov. Aan de koffietafel een breedvoerig ge sprek gehad over den politieken toestand. Krimp van Duimen beweerde en ik gaf gelijk. Dan krijg je nim mer verschil van meening. Krimp vond het lot der politieke democratische voormannen tegenwoordig ver schrikkelijk. Van een leiderschap is geen sprake meer. Zij mogen wel voorop loopen, doch de massa stuwt hen en als de massa terugtrekt, dan dienen ze als de weerga te retireeren, of ze staan finaal alleen, O, die massa is wreed, gevoelloos, zonder genade Daar heb je nu onlangs dien vacanten wethouderszetel te Amsterdam. Grootmoedig werd hij, met nog een twee den als toegift, den vroegeren „bezitters" aangeboden, die happig „ja" zeiden, totdat een volksvergadering ruw-weg zei „afblijven, hoor je Je hart zou er van breken. En nu maken ze het nog erger in Frank rijk. Daar commandeert een partij-congres zonder pardon aan de verwante ministers „werp je porte feuille weg 0, dit is geen democratie meer dat is tyrannie. Arme getroffenen, hoe zwaar vielen de slagen van 't lot op jullie. 8 Nov. Zie zoo, de strijd in Amerika is beslecht. Smith verslagen en Hoover den triomf. Dat komt, zeggen de bladen, omdat Hoover de stemmen van de vrouwen heeft gekregen. Toen ik zijn portret bekeek, snapte ik het, ofschoon ik nooit gedacht had, dat de Amerikaansche dames zoo medelijdend waren. An ders 'n gek land. Smith en Hoover, beide jongens uit den werkenden stand, met allerlei rare karweitjes begonnen, en toch candidaat voor het presidentschap. Ik had destijds naar oom Gijsbertus moeten luisteren, toen hij me aanried naar de Nieuwe Wereld te gaan, dan zou ik als afstammeling van de vermaarde Zijde- winds, die nooit hun handen vuil gemaakt hebben, en van vader op zoon ten koste leefden van den Staat, reeds lang bij acclamatie tot president benoemd zijn. Hier heb ik 't nog niet eens tot Kamerlid gebracht. Zou 1929....? 9 Nov. De couranten brengen herinneringen aan het jaar 1918, toen om dezen tijd de revolutie op 't punt stond uit te breken. Op aanraden van Breed- uitstra, heb ik toen bij onzen huisschilder een stoom cursus in het glazenmaken gevolgd, om, wanneer de onlusten ten einde waren, dadelijk de schade aan de voorgevels te kunnen herstellen tegen billijken prijs. Gelukkig liep alles met een sisser af. Bange momen ten beleefd anders. Herinner me nog best hoe me vrouw Klapperhout, die voor plundering vreesde, van een grooten Keulschen pot een „42 c.M." liet naboot sen de geheele geschiedenis in den tuin voor haar woning opstelde, in gezelschap van een figurant, die gekleed was als een musketier uit Maurits tijd, en van een bord, waarop geschild stond „Levensgevaar lijk grof geschut 10 Nov. Beppie kwam thuis uit school met de mededeeling, dat de leeraar in natuurkunde de klas bezworen had, dat medicijnen nooit goed waren voor de menschen en dat daarom het gebruik steeds minder wordt. Wat 'n nonsens toch. Oom Harry, die destijds een apotheek had, renteniert nu al wel tien jaren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7