10 ONS ZEELAND DE MODERNE SLAAPKAMER. De moderne slaapkamer is niet meer uitsluitend een vertrek, waarin wij slapen. Wij mogen ons gelukkig wat meer weelde veroorloven in de inrichting, dan vroeger het geval was. De houten of ijzeren ledikanten worden meer en meer vervangen door die met hoezen of bekleeding, zoodat het overdag bijna niet meer op een slaap kamer lijkt. De dicht-klappende bedden, die steeds meer in ge bruik komen, vooral daar, waar slechts een kleine ruimte beschikbaar is, hebben reeds zeer veel van het slaapkamer-idee weggenomen en nu het uitgesproken slaapkamer-cachet (het bed) ontbreekt, gaat men zoo ver, dat men het heele doel der kamer voorbij ziet. Toch is er veel voor te zeggen, om onze slaapkamers zóó in te richten, dat men er overdag gerust eens zitten kan en zoo noodig bezoek kan ontvangen. Vele huizen zijn er namelijk niet op gebouwd, om ieder lid van het gezin èn zitkamer èn slaapkamer te ver schaffen, zoodat de slaapkamer soms de eenige plaats van het huis is, waarop men persoonlijk aanspraak kan maken. Zoo'n rustig hoekje, waar je niet door iedereen ge stoord wordt, heeft menigeen noodig en om dat plekje tot een ideaal te maken, geven we het slaapkamer idee op. We kunnen natuurlijk met effen kleuren zeer veel bereiken, maar wat altijd en overal goed staat, is een bekleeding van aardige, gebloemde cretonne. Menig aardig slaapkamer-meubel is tot stand geko men van een houten kist, welke overtrokken is met genoemde cretonne. We zien er immers toch niets van, of de toilettafel werkelijk een tafel dan wel een kist is. Het laatste is in vele gevallen nog wel te prefe- reeren, daar men er nog iets in kan bewaren, wanneer men er een plank in aanbrengt, die goed geschaafd moet zijn. Het toilet-tafeltje krijgt een hoes van cretonne, ook het bovenvlak wordt met cretonne strak overtrokken. Dan kunnen we nog een boekenkast aanschaffen, alweer van een kist. Deze moet plat en ondiep zijn en wordt recht-op gezet de dekselkant komt naar voren. Minstens twee planken worden er in aangebracht, van binnen en van buiten het geheel geverfd in een aardige, sprekende kleur, een gordijntje van cretonne aan een koperen of bronzen roetje bevestigd en de boekenkast staat gereed om gevuld te worden. Zet er gerust uw lievelingslectuur in, waarnaar ge uw hand maar hebt uit te strekken, als ge van uw dagtaak uitrust. Voor de ramen wordt dezelfde cretonne gebruikt, de gordijntjes met van boven, ter maskeering van de ijzeren roe, een royale cretonne strook, die zoo fleurig en gezellig aandoet. Verder kunnen we van een gember-pot of andere bolvormige vaas een heel aardig electrisch lampje laten maken. Het kapje kan van gebatikt geolied papier zijn, (spe ciaal voor lampjes in den handel), hetwelk we in fijne plooitjes vouwen. Door den boven- en onderkant wordt een koordje geregen en vastgestrikt. De bo venkant wordt strak aangehaald, den onderkant geve men de noodige ruimte. Met wat goeden wil kunnen we een echt-vroolijke en gezellige kamer maken aan de hand van deze ge gevens. (Vervolg van blz. 8). De luidspreker, die nog weigerde, naar den repara teur gebracht. 19 Nov. Ben met Mr. Mierick van Peuteren, die een introducée mocht meenemen, naar de feestverga- dering van het Wetenschappelijk Genootschap geweest. De voorz. zei in zijn speech je, dat hoe meer n mensch wist, hoe duidelijker je begreep, dat je niets wist. Nu dat is overdreven, want reeds in de eerste klas der lagere school zei de meester van hem en van mij, dat we de domsten waren. De redenaar van den avond sprak over zymosis in karnemelk-extracten. Gelukkig vond hij 't niet erg, dat onder zijn lezing gesproken werd, zoodat ik nog een aardig gesprek kon voeren met mijnheer Naaf, die veel in 't Lunapark van de Nenijto was geweest. 20 Nov. Jossie vroeg me vandaag heel naief of er in den hemel ook nog processen vooikwamen. Heb de kwestie op de soos ter sprake gebracht. Neen zei Breed- uitstra, want er zijn geen advocaten in. Mr. Mierick is kwaad weggekropen. Harde waarheden, nietwaar PRINS STIP AN door C. v. L. (Slot). Ondertusschen zat zijn tante ook niet stil. De tuin lui, er waren er zes, hadden er al eens over geklaagd, dat ze er nog best een bij konden hebben, het park was zoo onzettend groot en de moestuinen vereLchten zooveel werk, bovendien nu er een oude tuinman over leden was, was er een mooie tuinmanswoning leeg ge komen. Tante aarzelde niet lang en toen de gravin dus sprak ,,Er komt een nieuwe tuinman bij", waren ze er allemaal blij mee. Nu liet de gravin het huisje aardig meubileeren en mooie bloembakken voor de vensters aanbrengen, die het kleine huisje een aller aardigst aanzien gaven. Toen alles gereed was, werden de arme houthakker en zijn vrouw en kind gehaald en hoe verbaasd en dankbaar waren ze, toen ze de vrien delijke woning zagen, die zoo uitnoodigde tot binnen treden de vrouw huilde van vreugde, toen ze de aar dige frissche kamers zag met die mooie meubeltjes. Zoo mooi had ze 't nog nooit gehad en tóen hun kleine Jimmy dan ook weer thuiskwam, flink en sterk, kende hun vreugde geen grenzen. Stipan bleef nog eenigen tijd bij zijn tante en speelde heerlijk met Jimmy, maar toen voor hem dan ook de tijd aanbrak om weer naar huis te gaan, toen bracht de trein een vroolijk gezond kind naar zijn ouders toe, dat geleerd had om tevreden te zijn met wat hij had en daarmee maakte hij zijn Vader en Moeder en zichzelf natuurlijk ook heel ge lukkig. De hartstocht kern een zwakkeling tot een reus, en een reus tot een zwakkeling maken. Ziekte, pijn en smart brengen den mensch tot zelf bewustheid. De gelukkigen zijn rijk, de rijken niet altijd gelukkig.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 10