AM) VEI? OUDE VRIJSTER 16 ONS ZEELAND OVerigens achten wij het programma, dat Hulst nog heeft af te werken, veel zwaarder dan dat der Neuze- naars, die reeds enkele kwade klippen wisten te om zeilen en hun lot in eigen handen hebben. Intusschen zit ten Zeelandia II, Goes en Walcheren hunne Zeeuwsch- Vlaamsche zusjes dicht op de hielen. Eén enkele struike ling der leidende elftallen en het peloton zit weer bij el kaar met nagenoeg gelijke kansen. Vooral Goes, die nog slechts drie uit-wedstrijden heeft te spelen, kan nog een hartig woordje medespreken voor en aleer de definitieve rangorde bekend is. Walcheren, die in het vorige seizoen kampioen werd van deze afdeeling, die toen dezelfde sa menstelling had als dit seizoen, valt tegen en de Mid delburgers zullen heel anders uit den hoek moeten komen, willen zij tot de leidende groep terugkeeren. Zij hebben echter Hulst reeds tweemaal ontmoet, zoodat de puntjes nog slechts veroverd kunnen worden op elftallen, die toch reeds in de lagere regionen huizen 't Is jammer, dat de beide Zierikzeesche clubs elk twee punten verspeelden wegens niet-opkomen. We willen dit niet-opkomen niet verdedigen, maar we willen toch ter loops even vastleggen, dat reizen van Zierikzee naar Hulst en Neuzen v. v. op één Zondag niet voor de poes zijn, niet zoozeer nog om den afstand dan wel om de ingewikkeld heid der reis, die het gebruik van drie verschillende ver voermiddelen noodig maakt. Zoo kan zelfs de reis Zierik zee—Hulst v. v. niét per officieele gelegenheid gemaakt worden en zijn de Zierikzeesche clubs alsdan gehouden, per particulier motorschip te reizen. Een geluk mag het heeten, dat vanuit de derde klasse geen degradatie plaats heeft, zoolang het Zuidelijk voet baldistrict niet is gezegend met eene vierde klasse, zooals die in Oost en West reeds zijn ingesteld. Volgend seizoen spelen de hekkesluiters weer even vroolijk mede, ondanks een slecht figuur in het voorafgaande speeljaar. De verrichtingen van Vlissingen II en Middelburg II stel len totnogtoe zeer teleur we hadden van reserve-mate riaal van flinke 2e klassers beter verwacht. Vooral het groote aantal doelpunten tegen trekt de aandacht, maar wordt aannemelijk als men weet, dat de Middelburg-reser ve o. m. drie nederlagen met 04 leed en Vlissingen s tweede elftal tweemaal met 5 2 werd geklopt. Met dat al is er nog spanning genoeg. Aan de hand van bovenstaande zouden we kunnen zeggen, dat er mu ziek zit in deze specifiek-Zeeuwsche N. V. B.-afdeeling. We hopen niet en we wenschen niet, we gunnen elk een kampioenschap, maar we verwachten, dat ten slotte de sterkste combinatie als no. één zal eindigen en Zee- land's naam zal hooghouden in haar strijd naar de hoogere klasse. Kampioenschap van Middelburg. Wat sedert het verblijf van Zeelandia in de 2e klasse nog niet is voorgekomen, is Zondag 1.1. op het Gemeente lijk Sportterrein geschied Zeelandia heeft het oudere zusje, genaamd „Middelburg met 1 '0 geklopt en mag zich, daar de eerste match tusschen de hoofdstedelijke concurrenten een gelijk spel opleverde, van af dit oogen- blik „kampioen van Middelburg" noemen. Tot vóór ^Zon dag 1.1. bleef deze titel in handen van „Middelburg Er is voetballief en -leed in het algemeene Middelburgsche voetbalkamp. Voetbal op Zondag a.s. Het programma van den Nederlandschen Voetbalbond luidt voor de Zeeuwsche clubs Zondag a.s. als volgt 2e klasse. Te Middelburg MiddelburgD.O.S.K.O. Te Tilburg G.U.D.O.K.—Vlissingen. Te Roosendaal R. B .C Zeelandia. 3e klasse. Te Goes GoesVlissingen II. Te Neuzen: TerneuzenWalcheren. Te Zierikzee ZierikzeeZeelandia II. Laatstgenoemde wedstrijd vangt reeds aan ten 12 ure. Stand Z.V.B. 3e klasse Terneuzen 7 Hulst 8 Zeelandia II 7 Goes 8 Walcheren 8 S.IN.O.TO. 9 Vlissingen II 8 Middelburg II 7 Zierikzee 6 Doelp. Gem Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen 6 0 1 12 22—7 1.71 4 4 0 12 19-8 1.50 4 1 2 9 18—16 1.28 3 3 2 9 16—13 1.12 3 3 2 9 19—16 1.12 3 3 3 7 16—20 0.77 1 1 6 3 16—25 0.37 1 0 6 2 7—22 0.28 1 1 4 1 9—15 0.16 LUCTOR ET EMERGO. lil iinj door EEN DIE HET WEET. Mejuffrouw Bertha Schutte, twee en veertig jaar en ongehuwd, leed aan niets anders dan aan het oude vrijster-schap, dat de wereld haar aansuggereerde. Als het haar 's zomers buiten kon gebeuren, dat ze, huppelend als een kind, den postbode wilde tegemoet gaan dien ze door den voortuin zag aankomen, dan was het de gedachte hoe gek anderen dat zouden vinden, die haar daarvan deed afzien, niet een eigen gevoel van niet meer te kunnen. Dat ze oud was, wist ze overigens wel, ze zag het zelve even goed als vriendelijke omstanders maar aangezien een mensch, gelukkig, niet altijd aan zijn uiterlijk denkt, waren er vele oogenhlikken, dat ze het vergat. En dan was het haar onmogelijk zich anders te voelen nu, dan toen ze jong was. Maar wat een mensch zelf voelt, dat doet er niet veel toe, als er een buitenwereld is, die er anders over denkt. En voor die buitenwereld was ze oud. Oud en ongetrouwd een oude vrijster. Daarmede was haar heele persoonlijkheid afgedaan, Vroolijk kon ze zijn flink en verstandig nie mand lette er op. Wie neemt er nu een oude vrijster au serieux. Dat is te zeggen, wie, die niet zelve een oude vrijster is. Over waardeering bij het instituut onderling, valt niet te klagen. Integendeel. Zoodat mejuffrouw Schutte, in den omgang met haar medemenschen, een zóó ongunstigen handicap had, dat ze er niet dan hoogst zelden in slaagde, dien te over winnen. Alleen met kinderen ging het goed. Kinderen vinden alle groote mensehen oud. Dan stond ze dus maar gelijk met de eerste de beste acht tienjarige wat toch altijd een aangenaam gevoel is. Ook lijden kinderen nooit aan het ongemak voorop gezette opinies. Voor hen kan ook de vroolijkheid van een oude vrijster echt zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16