Wrijf Uw pijnlijke spieren Klooster balsem MEDEDEELINGEN. X ,,Geen goud zoo goed" 2 ONS ZEELAND In het vorig nummer hebben wij de uitbreiding van „Ons Zeeland" aangekondigd en er tevens kennis van gegeven dat dezer dagen wederom een groote prijsvraag voor onze abonné's in zee gaat. Deze prijsvraag komt voor in een reclame van ons blad, welke door de geheele pro vincie van huis tot huis wordt verspreid, Aan de prijs vraag kunnen deelnemen onze abonné's die ook na 1 Janu ari a.s. nog abonné blijven, en zij die zich nu als abonnéi opgeven. De prijzen zijn le prijs 100.en tien prijzen van 10.—. Wanneer meer goede oplossingen binnen komen, worden de prijzen bij loting toegewezen. Zoodra ons reclame-blad door de geheele Provincie is verspreid, zullen we dat in ons blad aankondigen en kunnen abonné s, die dan soms geen exemplaar in hun bezit hebben gekre gen, alsnog een exemplaar bij de Administratie aanvragen. „Ons Zeeland" zal dus voortaan verschijnen met 24 pag. binnenwerk. Een vooruitgang die te meer opvalt, wanneer we bedenken dat in het begin, dus 3 jaar terug, het blad uitkwam met 16 pagina's en dan in hoofdzaak bedoeld was als orgaan van de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland. Vergelijken we dit nummer met een onzer eerste nummers, dan valt de groote vooruitgang direct op- Zoowel kwalitatief als kwantitatief is „Ons Zeeland" steeds vooruit gegaan. Alleen, de abonnementsprijs is steeds dezelfde gebleven Doch nu doet zich de nood zakelijkheid voor, den abonnementsprijs met ingang van 1 Januari a.s. te verhoogen tot 1.50 per kwartaal, voor Nederl. Indië 2.en voor overig buitenland 2.50 per kwartaal. Wanneer onze abonné's zelf even nagaan hoe ,Ons Zeeland" steeds meer en meer gaf, zullen zij begrijpen dat deze luttele verhooging noodzakelijk is, ja, zullen zi| zich afvragen hoe het mogelijk is om zooveel te geveri voor zoo weinig geld. Zeer geachte lezeressen en lezers, wij verwijzen U naar het van ouds bekende spreekwoord over de vele kleintjes die samen een groote maken. En onze oplage stijgt, stijgt, stijgt Het Kerstnummer van Ons Zeeland zal dit jaar eerst in de Kerstweek verschijnen en wordt geheel gratis aan alle abonné's toegezonden, DE ADMINISTRATIE. Storm op zijn doorreis koemelk in den bietentijd onze bedrijfsautohouders bij een de verbinding met Zeeuwsch Vlaan deren blijft op Zondagen zooals ze was. De storm, die de vorige week op verschillende plaat sen in ons land en ook daarbuiten groote verwoestingen aanrichtte en tal van menschenlevens opeischte, heeft zijn weg ook door Zeeland genomen. Vrijdagavond en gedurende den daarop volgenden nacht bulderde ook over de Zeeuwsche steden en dorpen de orkaan. Za terdagavond zullen velen met ongewonen ijver het lijfblad opengeslagen hebben om na te gaan welke schade de storm in de naaste omgeving veroorzaakte. Natuurlijk, want de eigen omgeving ligt toch altijd het naast aan het hart. Men zal moeten toegeven, dat onze provincie ook dezen storm wederom met bravour doorstond, menschenlevens waren er Zaterdagmorgen niet te betreuren en de materieele schade beperkte zich bijna overal tot het verlies van enkele boomen, wat schoorsteenen, een aantal dakpannen en ruiten. Gezien de kracht van den jongsten storm mogen we alleszins tevreden zijn. Slechts één ongeval van eenige importantie heeft hij op zijn geweten. Bij Wolphaartsdijk reed n.l. de autobus die den dienst Wolphaartsdijksche veer Middelburg onderhoudt in de sloot, tengevolge waar van twee der inzittenden vrij ernstig gewond werden. Het is wel merkwaardig, dat deze dienst in den laat- sten tijd zooveel déveine heeft. Een paar maanden geleden verbrandde een der autobussen op den weg MiddelburgVlissingen, een paar dagen later reed een andere bus van dezen dienst een motorspan aan op het Sloe en nu dit weer. Het lijkt er op, of niet alleen de storm aan het laatst gebeurde debet is. Over de materieele storm-gevolgen zullen we hier verder niet uitweiden. De couranten hebben er al in geuren en kleuren van verteld, en zooals gezegd, alles bijeen genomen en vergeleken bij de elders aangerich te schade, was het sop de kool met waard. Een dezer dagen vroeg iemand of het ons niet was opgevallen, dat Zeeland bijna nooit erg geteisterd werd door stormen. „Hoe het komt", aldus onze zegs man, „weet ik niet, maar veel heeft de wind hier niet in te brengen". We kunnen deze meening moeilijk onderschrijven. Als men denkt aan de stormvloeden uit vroeger jaren, aan den strijd die men hier nog steeds tegen water en wind te voeren heeft, dan is onze positie lang niet on verdeeld gunstig. De suikerbiet heeft al menigen Zeeuw uit het even wicht gebracht. In den bietentijd zijn tal van onze we gen groote modderpoelen, oneindig glibberige paden Wrijven, krachtig wrijven kan U afhelpen van de afmattende pijnen in spieren of gewrichten. Maar wrijven met Akker's Kloosterbalsem. Duizenden voor U hebben tegen hun pijn baat gezocht en gevonden bij dezen wonderbaarlijk genees- krachtigen balsem, bereid vol- AKKER's gens een oud beproefd recept. In twee opzichten is Kloosterbalsem een veel geprezen middel: als wrijf- en als heelmiddel. Pijn en stijfheid in den rug. de gewrichten wrijft men gezond: zwe ren, bloedende wonden, blaren, aambeien behan delt men door ze te verbinden. Potten van 60 cent ft.-, fl.75 Bij Apothekers en bi) Drogisten. Wacht niet tot morgen, als Gij vandaag Akker's Kloosterbalsem koopt, zijt Gij een dag eerder van Uw pijn af. Waarom zoudt gij langer lijden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2