VICTOR IA-WATER 3 ONZE FOTO-PRIJSVRAAG. pfe v--' ONS ZEELAND met hier en daar een stukje vasten bodem, ware glij banen, waarop het bijna levensgevaarlijk rijden is in voertuigen die op een modern wegdek berekend zijn. Behalve automobilisten, motorrijders en fietsers (ge zworen vijanden van de biet) heeft dit suikerige pro duct nu nog een tegenstander gekregen, n.l. de melk- drinker. Ongelooflijk Toch waar. In een onzer bladen kwam kortgeleden een ingezonden stuk voor, waarin een medicus uit Middelburg zich beklaagde over de af schuwelijk smakende melk gedurende den bietentijd. Het schijnt dat de melkveehouders hun koeien dan afval van bieten voeren, en dat dit voer aan de melk een niet door iedereen gewaardeerd smaakje en geurtje verleent. De medicus was over de kwaliteiten van deze bieten-melk" niet gesticht en hij hoopte dat de Zeeuw- sche zuivelconsulent aandacht aan de kwestie zou schenken. Verder adviseerde hij iedere huisvrouw zulke melk te weigeren. Als de huisvrouwen het advies opvolgen, krijgen we. dus binnenkort in ons midden een soort melk-uit- sluiting, met behulp waarvan den landbouwer geleerd moet worden dat het niet aangaat hoogere winst te maken (bietenafval is een goedkoop voer) ten koste van de kwaliteit van het witte koe-vocht. Als de huisvrouwen het advies opvolgen. Zoo ver zal het evenwel niet komen, want de huis vrouw houdt over het algemeen niet van moeilijk door te voeren maatregelen, die bovendien een groote konsekwentie verlangen. We voorzien dat de medicus in den bietendtijd zich met naar bieten smakende en riekende melk tevreden zal moeten stellen. Tenzij de zuivelconsulent of de keuringsdienst van waren de opvatting deelt, dat deze melk geweerd moet worden, X Te Middelburg heeft de vorige week een vergadering plaats gehad van den bond van bedrijfsautohouders in Zeeland. In deze bijeenkomst kwamen verschil lende onderwerpen aan de orde. Ten eerste het tollen- vraagstuk. Ten tweede de nieuwe wegenwet, die de B.B.N, toejuicht, omdat daardoor spoedige verbetering van wegen en nuttige aanwending van de gelden der wegenbelasting kan worden verwacht. Ten derde de voorgestelde mogelijkheid van eene gemeentelijke ver teringsbelasting en afschaffing van de wet op de per- soneele belasting, waarbij men bepleitte dat alle auto's die voor het bedrijf worden gebruikt, dus niet alleen vrachtauto's, buiten het bereik van den fiscus zullen vallen. Tenslotte het door de Vereeniging van locaal- spoor- en tram-wegen aan den Minister van Water staat gedane verzoek om een concessiestelsel voor het openbaar goederenvervoer per auto in te voeren, dat volgens den heer Rauh zeer onbillijk zou zijn. Op dracht werd aan het hoofdbestuur gegeven, zich tegen inwilliging van dit verzoek met klem te verzetten. Bij de bespreking van een en ander werd o. a. ge vraagd hoe de B.B.N. denkt over de invoering van een tol op de Thoolsche brug, waarop de heer Rauh antwoordde, dat hij hulde brengt aan de gemeente Tholen voor wat zij geheel alleen tot stand heeft weten te brengen. Getracht zal moeten worden met behulp van rijk en provincie den tol zoo spoedig mo gelijk afgeschaft te krijgen. Toch is een brug met tol nog veel beter dan het veer, waarvoor men ook betalen moest en wat voor een veer was het dan nog. Met het laatste en met de hulde aan 'Tholen ge bracht, kunnen we ons volkomen vereenigen. Iedereen die gebruik maakt van de nieuwe verbin ding, zal met liefde het penningske offeren, dat Tholen zeer zeker niet missen kan. ATN „Klaar voor het bad", een herinnering aan de zomer werd ons toe gezonden door mej Mies Trapman, Weststraat 317, Aardenburg. In de jongste vergadering der Provinciale Staten, die, terwijl we dit schrijven, nog niet beëindigd is, kwam o. a. de verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen ter sprake, inzonderheid zooals deze op Zon- en Feest dagen is. De lezer weet, dat we het daar, naar aan leiding van een verzoek van vele bewoners van Z. Vlaanderen aan Ged, Staten om deze verbinding te verbeteren, al eerder over gehad hebben, en dat we haar onvoldoende achten. Diverse leden van Provin ciale Staten hebben de kwestie besproken en daarbij werd de Zondagsrust natuurlijk niet met rust gelaten. Enkele leden kantten zich tegen iedere uitbreiding van de bootdiensten op Zondag, zelfs toen werd aan gevoerd dat de menschen van den overkant bij een slechte verbinding hun heil eerder in België dan in het eigen land zullen zoeken, en ondanks de bewering dat uitbreiding in het belang van den handel was. Een der leden stelde zelfs voor om de diensten op Zondag terug te brengen van 3 tot 2. Deze poging tot verslechtering werd gelukkig met een groote meerder heid verworpen. Intusschen is het ook thans weer niet tot een uit breiding gekomen, hetgeen door velen met ons be treurd zal worden. 'T LAND VAN D' OVERKANT door LEO VAN BREEN. II. Wanneer men Zeeland vanaf het water ziet, denkt men onwillekeurig Land, wat ben je klein. Maar nu In Literschroeffl. OBCR1ANMSTEIM voor huishoudelijk gebruik

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 3