MiV I DE SCHELDE-ZENDER I 6 ONS ZEELAND Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat het Utrechtsche provinciale studentengenoot schap „Zeeland" in Middelburg zijn 40-jarig bestaan kwam vieren. Per autobus werd een tocht gemaakt naar Veere. Als ieder goed jubileum eindigde het lustrum met een zwaar diner. dat de locaalspoorweg onder Kloetinge een auto uit Dubbeldam aanreed. Bij uitzondering gelukte het ons trammetje niet, persoonlijke ongelukken te ver oorzaken. Het aangereden vehikel werd zwaar gede monteerd. dat in Tholen de heer S. L. Schot in de bloe metjes werd gezet ter gelegenheid van zijn 25-jarig voorzitterschap van de Visschersvereeniging „Helpt Elkander". dat onder 's Heer Hendrikskinderen een man, belast met den aanleg van de rijkstelefoonkabel tus- schen Roosendaal en Middelburg, een klap van een lier kreeg. De getroffene werd met een gespleten neus en met andere ernstige verwondingen aan het gezicht, in het ziekenhuis te Goes opgenomen. dat in Axel een 2è-jarig kind een hoeveelheid kokende thee over het lichaam kreeg. In deerniswek- kenden toestand werd de kleine naar een zieken-inrich- ting vervoerd. dat de vorige week in een tuin te Oud Vosse- meer voor de tweede maal rijpe frambozen geplukt zijn. Of we ook een mooien na-zomer hadden dat op zekeren nacht van de kiosk, staande aan de tramhalte te Souburg, een hoeveelheid sigaren, chocolade en sigaretten naar onbekende oorden over gebracht werden. De verdwenen waar verplaatste zich naar de vrijheid door een ingedrukte ruit. dat in de jongste gemeenteraadsvergadering te Goes twee der twee wethouders tegen hun eigen voor stel stemden inzake subsidieering van bijzondere be waarscholen. En toch zijn er nog die meenen, dat de politiek niet zoo moeilijk is als wel lijkt. - dat vanwege het polderbestuur van Walcheren omstreeks 100 zware olmenboomen, die den straatweg BrigdammeSt. Laurens sierden, geveild zijn. Hier door zal een mooie laan van den Domburgschen weg verdwijnen. Ziekte, o. a. wegens gas- en waterleiding buizen in de onmiddellijke nabijheid der wortels, is de oorzaak. Er zullen nieuwe boomen worden geplant. Ook het traject SerooskerkeOostkapelle van den- zelfden weg zal veel van zijn aantrekkelijkheid ver liezen, aangezien de Westelijke berm grootendeels zal worden kaalgehakt ten behoeve van den aanleg van een breed rijwielpad. Weer een paar brokjes na tuurschoon, die ten doode zijn opgeschreven. dat de restaurantie van het Oude Manhuis te Goes voltooid is. dat de storm te St. Laurens een courantenbe zorger in de sloot dreef. De man kreeg een nat pak, een aantal lezers geen nieuws dien avond. dat de gemeenteraad van Haamstede besloot een paar lantaarns en een zweep aan te schaffen voor de gemeentelijke lijkkoets. dat de winkeliersverenigingen te Goes een adres tot den gemeenteraad richtten, waarin ze aandringen op eenige wijzigingen in de verordening op de winkel sluiting. Berouw pleegt steeds na de zonde te komen. dat de kerkeraad van Arnemuiden 24 Januari 1580 iemand berispte, omdat hij op een bruiloft.... gedanst had. Reeds toen blijkt men ingezien te heb ben, dat het huwelijk niet altijd pas geeft tot vro lijkheid. dat de af deeling Zeeland van den Vrijheidsbond voor de a.s. verkiezingen van leden der Tweede Kamer een compromis zal aangaan met de afdeeling Gelder land. dat de directie der brandweer te Hoedekens- kerke 100.ontving van enkele brand-assurantie maatschappijen, omdat ze zoo voortreffelijk een begin van brand den kop indrukte. Waarom onderhouden de assuranties eigenlijk overal in het land de brand weerlieden niet dat de politie nog steeds zonder resultaten zoekt naar den Belg, die onlangs te Sluis mej. R. om het leven bracht. dat ook in Haamstede vele zieke iepen gerooid moeten worden. dat de Zeeuwsche bakkers in Middelburg op een tentoonstelling concurreerden met de producten van hun bak-talent. De expositie had een vreed(t)zaam verloop. dat de gemeenteraad van Goes besloot de ker mis en de toondagen niet af te schaffen. Een uur nadat de beslissing gevallen was, waren de exploi tanten van kermis-inrichtingen op de markt bezig om hun tenten en kramen op te stellen. dat het omroep-orkest van de bekende A.V.R.O. in Middelburg een uitvoering gaf. dat de arbeiders aan de suikerfabriek te Sas van Gent besloten niet in staking te gaan. dat de tram van Schoondijke naar IJzendijke een 4-jarig meisje overreed. Het kind werd levens gevaarlijk gewond. dat voor de Rechtbank te Middelburg terecht stond de chauffeur van den vrachtauto, die te 's Hee- renhoek een plots den weg overstekend jongetje aan reed. De dood trad daarbij direct in. Het O. M. eischte vrijspraak. dat Ged. Staten aan het R.K. Parochiaal School bestuur te Kwadendamme vergunning verleenden tot het bouwen van een jongensschool. -dat de commissie voor de restauratie der Groote Kerk te Goes van den zoo langzamerhand bekenden onbekenden gever wederom 1000.ontving. dat de openbare leeszaal in onze hoofdstad met een nieuwe studiezaal uitgebreid werd. dat te Vlissingen binnenliep het stoomschip „Smyrna", dat in het Kanaal het Lethlandsche schip „Alice" in den grond voer. De „Smyrna" had enkele leden der bemanning van het gezonken schip aan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6