RfflffitNPCEDEIS p§ ONS ZEELAND 7 AQUA POMPA. Uw Haar KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK TUIN- EN KAMERPLANTEN boord. Bij het binnenvaren te Vlissingen werd de Sluis beschadigd, dat te Middelburg Maandag a.s. de Woningstich ting „Volksbelang" haar lOden jaardag zal vieren. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu (Rhapsodie in A-mineur). 't Is in 't Zeeuwsche-Vlaamsche landje altijd nog een zware strijd pro en contra waterleiding en dat geeft veel narigheid. Waterleiding móét er komen, nette-steden-burgerplicht, maar. is er wel leidingwater, daarop is de strijd gericht. Staat er water vraagt de eene, Water staat er zegt Den Haag, ja, maar staat er later water is de waterpratersvraag. Laat er later water wezen voor de watermaatschappij, maar zal 't water straks niet zout zijn door ons water-staatje's klei Want hoe is vervolgt men wel de staat van 't water, dat er staat (Willem Teil zou adviseeren vraagt het den Rijkswaterstaat Waterstaat die kan het weten hoe het met het water staat, die vindt wel een waterkrater die voor lange tijden baat. Maar intusschen krijgt men ginder 'n waterkater door die vraag en (van 't dak) zoo tusschenbeien katerwater in de maag. In het land der waterflaters, waterstaters, waterhaters blijft men zonder water staan, met dat al moet er nog heel wat water naar de zee toe gaan, vooraleer het water klatert uit de Vlaamsche waterkraan. WILLEM TELL II. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit indien gij des morgens een weinig PUROL tusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt, 't Voldoet iedereen. Ter inleiding. Het is een ini velerlei opzichten verblijdend ver schijnsel, dat, bij de stijgende belangstelling voor bloe men en planten, die ter verfraaiing van kamer en tuin worden aangewend, de Redactie van „Ons Zeeland eenige ruimte beschikbaar stelde, waar in woord en beeld bestaande belangstelling vergroot en sluime rende gewekt kan worden. Dat die taak moeilijkheden met zich brengt valt niet te ontkennen, want maar al te dikwijls gebeurt het dat, de eene liefhebber met een plant sukkelt die bij de andere tot volle schoonheid komt. Welk een teleurstel ling na zooveel maanden van toewijding Laat u niet ontmoedigen, probeer het nog eens en nog eens weer, de echte liefhebber geeft het nooit op, die moet slagen en hij komt er. Daarom, gij allen die uit de warmte-overmaat van uw heerlijk enthousias me komt in de gedrukte stemming van zich moedeloos- voelen, omdat het met den groei of bloei niet vlotten wil, blijf volhouden. Als de omstandigheden gelijk zijn kunt gij even goed slagen, en bedenk dat dikwijls één klein foutje de oorzaak kan wezen van 'n groote teleur stelling. Nu in den tuin, waar de laatste bloemen in najaars nachtelijken ondergang verloren gaan, de groote stilte der verlatenheid komt, zien we met des te grooter waar deering naar onze kamerplanten. Welk een verschei denheid, en hoe jammer is het, dat daarvan veel schoons verloren dreigt te gaan. Daar zijn de Fuchsia's, waar is de tijd dat deze lieve bekoorlijke bloemen hoogtij vierden, dicht zich aandrukkend tegen de peuterige ruiten der kleine wo ningen waar zijn ze gebleven, de kleurige plekjes, waar deze vroolijke kinderen samenschoolden in gezel lige drukte Soms zien we ze nog wel eens bij ouden van dagen, voor wie ze zijn geworden tot lieve, door den tijd verglansde jeugd-herinneringen. Die kunnen wij toch niet in huis halen Zou dat werkelijk niet gaan Bezie hen eens nader. Is de dankbare bloei geen warme aanbeveling, evenals de sierlijke en gracieuse bloempjes En dat grootmoeder ze verzorgde, ze is er ons te liever om, want, wat al bekoring wordt ze daar om rijker. Zeker, en dit blijft te betreuren, ze zijn niet meer in trek, maar hun groote populariteit van eertijds wijst ons toch op goede eigenschappen. We twijfelen er dan ook niet aan dat deze het zullen zijn, die hen wederom maken tot begeerde kinderen, wier blijdschap het is hun vreugde tot de onze te maken. Fuchsia's zijn gemakkelijk te kweeken en we kunnen ze voor allerlei doeleinden gebruiken. Voor balcon- en vensterversiering, op 'n half beschaduwd plaatsje in den tuin en ter verfraaiing van de serre, overal lachen ze u tegen met de vroolijke belletjes, in lichte of donkere kleur, enkel of gevuld, altijd in bescheiden eenvoud. Zoo is ook het karakter van deze plantjes, die, voor de weinige zorgen aan hen besteed, in overweldigende bloemenhoeveelheid hun dank betuigen. Dat Fuchsia's gemakkelijk kunnen worden gestekt, weet menig liefhebster die het in een fleschje water pro beerde en haar werk met succes bekroond zag. Beter is natuurlijk de stekjes in potjes te planten, wat we bij voorkeur in Augustus doen. Oude planten, die bui ten hebben gestaan, zijn nu naar binnen gebracht. We laten ze op een vorstvrije plaats overwinteren. Bij gebrek aan ruimte kunnen we ze zelfs in den kelder

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7