8 ONS ZEELAND plaatsen. Het hindert niets wanneer de blaadjes ver loren gaan, als we maar niet vergeten, dat de potkluiten nooit geheel mogen uitdrogen. Wanneer tegen het voor jaar nieuwe levensteekens worden gezien, is het tijd Je oude aarde door nieuwe te vervangen. Het is wel jammer dat in de jachtende haast, om het nieuwe in onzen tuin of woning te brengen, zooveel moois wordt voorbij gegaan. Daartoe behooren ook de Fuchsia's, maar die hebben juist in hun bescheidenheid datgene, waardoor ze weer op hun oude plaatsje zullen komen, als het blijkt, dat de schittering van het nieuwe, dechts verguldsel, klatergoud is geweest. G, BUDDE. 14 Nov. Voel me gedrongen om een rectificatie op te nemen. Voor eenige dagen heb ik neergepend, dat Hoover de stemmen van de dames in de Vereenigde Staten kreeg uit medelijden. Daar is niks van aan. Om de waarheid te zeggen, vond ik die sentimenta liteit eenigszins vreemd voor dollarprinsessen. De voor keur sproot voort uit zakelijke voldoening, die nu een uitweg vond in practische dankbaarheid. Hoover is na melijk de uitvinder van de electrische stofzuigers. Al dus Liesbeth, die een vergadering van de huisvrouwen- vereeniging bezocht had. Ik heb dadelijk deze wetens waardigheid tegen Breeduitstra verteld. Die lachte er om. Vóór Hoover, zei hij, 't woord stofzuiger zeggen kon, liepen de olifanten al met zoo'n ding aan hun kop. Het verhaal in dezen vorm bij Krimp van Duimen opge- discht. Veel succes, 't Komt in 't leven maar op corn- bineeren aan, zou dokter Watson zeggen (die wist dat weer van Sherlock Holmes]. 15 Nov. Uit de Kamerdebatten gelezen, dat dhr. Heemskerk ds. Lingbeek dood verklaard heeft. Neder land is toch wel een stuk vóór bij Servië daar schieten ze elkaar dood in 't Parlement. Op advies van den post directeur heb ik mijn oude winterjas opgezocht en een klagelijk-armoedig gezicht voorgedaan, evenals hij. Er hangt salaris-herziening in de lucht, voor de wacht gelders schiet er allicht ook een groen blaadje over, dus speel je rol naar behooren. Politiek, politiek is overal mijn vrinden 't is de vraag slechts wie de scha, wie de winst kan vinden. In de stad gaat 't praatje dat dhr. Zuignap, redacteur van ons plaatselijk blad, een schaar heeft geconstru eerd, die van twee kanten tegelijk knipt. Men gelooft, dat dit de grootste uitvinding in het dagbladbedrijf is sinds de ontdekking van de linotype-machine. 16 Nov. Volgens de laatste berichten wordt de kermis te Goes niet afgeschaft. We hebben die kwestie in „Taveerne Stortebeeker" eens grondig behandeld. Krimp van Duimen vond het een onlogisch voorstel voor die gemeente. Goes staat er voor bekend, dat het een vereeniging heeft die alles op haren en snaren zet om vreemdelingen binnen de veste te krijgen die ver eeniging heeft de sympathie der geheele bevolking en nu wilde een groot deel dierzelfde menschen het ver keer van vreemdelingen weren. Niet consequent is zoo iets. „Jullie kletst", zei Breeduitstra. ,,'t Was geen onlogisch voorstel, maar een liefdeloos voorstel. De Goessenaren die zich liever niet op eigen kermissen ver- toonen, kunnen nog naar Middelburg, maar wat moeten de Middelburgers, die in gelijke omstandigheden ver- keeren beginnen, wanneer Goes hun de kans ontneemt. Altijd even schrander 17 Nov. Wat een ruïne in de stad. De Zuidwes ter heeft even vroolijke keuken gespeeld. Tien woud reuzen in ons plantsoen zijn bij den grond afgeknapt. De burgemeester heeft vrijwilligers opgeroepen om den chaos op te ruimen. Stond op 't punt om te hulp te schieten, toen ik de vrienden ontmoette. Weg goede voornemens. Zijn een boom gaan opzetten in ,Het var ken met de sirene". Ons plaatselijk muziekkorps „Trom- mele Tamboers", heeft gister te Klaaswaal een échec geleden. Niets dan tweede prijzen. Heb directeur van der Wuppen gevraagd wat of daar de reden van was. „Valsch gegaan", zei-ie. Nobel van hem dergelijke eerlijkheid tref je weinig aan in de wereld der musici. Onze luidspreker weigerde heden dienst, t Is zoo stil in ons stadje 18 Nov. Neen, de tegenwoordige jeugd erkent geen traditie meer. Vandaag heb ik met Wybo het familie-archief eens geordend en hem met wijdingsvolle eerbied verteld van wijlen onzen oud-oom te Bloemen- daal, die vermaard was om zijn origineele toespraken en wegens een absoluten haaruitval en zijn populariteit, algemeen bekend was als Karei de Kale. In 1872 zou hij zeker een Kamercandidatuur hebben gekregen, indien niet de kliek van de tegenpartij een relletje had ver wekt, waarbij hij 't zaaltje uitgesmeten werd. Ik zat t met vochtige oogen te vertellen en weet je wat Wybo, die aterling zei „Dat zal dus de eerste draadlooze uit zending geweest zijn Vervolg op blz. 10.)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8