16 rare geluiden uitstooten en met een ijzeren ketting slaan, zoodat alles heel leuk beloofde te worden, maar vanmiddag kwam de kleine jongen met de geheele ver momming naar zijn moeder loopen en vroeg wat voor aardige dingen vader onder zijn bed had. Plannetje in duigen. Jossie wordt al te vindingrijk. 2 Dec. Bij het ontbijt bespraken wij de film ,,De klop van het gebroken hart", die momenteel een Schla ger in ons stadje schijnt te worden. Sientje zei, dat ze er al geweest was. Gevraagd hoe ze 't drama vond. Ze had er niks aan gehad, verklaarde ze, omdat ze de apennootjes vergeten had. 3 Dec. Krimp van Duimen met het humeur van een hyena aangetroffen. Die was Zaterdag naar de gaten in den Westkappelschen zeedijk gaan kijken. Had zijn nieuwsgierigheid bijna met den dood onder een wegrol lend bazaltblok bekocht. Op 't kantje af was hij den dans ontsprongen, doch een marechaussee had gezien, dat hij naar links uitgeweken was. Pang Proces- verbaaltje. 4 Dec. Op de soos heeft jhr. Poetspanne Verboen- dere met vuur het aankweeken van cactussen bepleit. Laat hem maar kletsen, dacht ik. Liesbeth is tamelijk driftig van aard en de methode om het met bloemen te zeggen, komt steeds meer in de mode. Voorloopig houd ik het nog maar aan op de zachtbladerige, weekstenge- lige geraniums en cyclamen. A. V. R. O. Tengevolge van den A.V.R.O.- radio-avond te Middelburg. Een volle zaal van 't Schuttershof, een avond vol van stofzuig-stof voor Poedels en voor Treffers, een soort van fancy-AVRO-fair, direct geweldig populair, gehoord de stemverheffers, Daar stonden ze op het tooneel, men houdt van hen, men klapte veel voor Hilversum's dictators. Hun stémmen kende iedereen, maar toch gezien had hen nog geen der honderden spectators. Het was een heerlijke soiree voor de provincie aan de zee en duizenden verstonden. Daar ging een zingend Zeeuwsch geluid de wereld in de wereld uit, uit vele Zeeuwsche monden. Drie pooten en daarop een paal en op dien paal een ring van staal, waarin het microfoontje. Het is eenvoudig in den schijn, toch blijft het nog een wonder zijn, dat draadloos telefoontje. Daar werd een mooie melodie de wereld ingezonden, 't werd meegeneuried, meegedacht door allen die 't verstonden. Een melodie van wei en strand, ONS ZEELAND muziek van zonnig Zeeuwenland, die Morks eens heeft geschapen. In vele oogen blonk een traan, gedachten zijn teruggegaan naar hem, die is ontslapen. Wees welkom AVRO, in 't gebied der breede Scheldestroomen, al zit ge in een ver verschiet, vergeten doen wij U hier niet. U zult toch wéér eens komen WILLEM TELL II. DE DOOD VAN KNORRE (Een slachtmaand-realiteit) door J. DE RONDE. Droomend van lekkere gerstemeelpap, en misschien wel van restjes zure melk en korsten oudbakken brood, lag hij daar. Zwaar snurkend, met bijzondere muziek- geluidjes, zoo nu en dan vermakelijk vermengd met grappige darmgasontsnappingen, sliep hij zijn vredigen varkensslaap. Lekker warm lag ie, met z'n dik-rozigen zwabberbuik in het schoone stroo, als op een bed van rozen. De lange zilverkleurige borstels op zijn schubbi- gen rug glommen van welbewuste zelfgenoegzaamheid. Zijn lollig krulstaartje, net een verfkwastje, vormde een sierlijk ornament aan zijn mollig en vredelievend ach terwerk. Zijn leelijke oogjes, nog dieper in zijn kop getrokken dan anders, waren weg, heelemaal onzicht baar. Alleen z'n wenkbrauwen vertoonden zich als een paar vieze, roestbruine streepjes. Zijn lange neus had ie op 't end daar waar die pijnlijke ring bevestigd was een weinigje opgetrokken. Ja, die ring had Knorre verdiend omdat ie zoo wroette en graafde met z'n sterke, alles vernielende snuit.Zoo lag ie daar nou, de achterpooten lui, en gemakkelijk naar achteren gestrekt, en z'n slobberbek 'n beetje open. 't Was al in November maar ie had het heelemaal niet koud daar in z'n kot, want z'n baas Jaop van An- nekee zorgde steeds, dat er nergens geen tochtgarretje tusschen de planken was. De rooie dakpannen op 't kot waren zorgvuldig gelegd en waar d'r nog een klein openingetje was, had Jaop een handjevol stroo tus schen gefrommeld, en voor de spinnen was het ook een fijn verblijf daar binnen. Groote webben hadden ze heel artistiek aan de pannen bevestigd en vormden een passend plafond voor een varkenswoning. Die spin nen zijn toch eigenlijk onmisbare wezens voor zoo'n varkensverblijf. Toen het nog zomer was, hadden de vliegen het moddervette verkjen deerlijk geplaagd. Tel kens weer maar waren ze op z'n groote lapooren komen zitten, en hadden gestoken en geprikt. De kleine ater lingen gingen, bij voorkeur, op de open wondjes zitten en daar zogen ze zich dan vol bloed, en pijnigden, pijnigden het lpie verkje, dat 't meer dan erg was. En daarom hadden de spinnen d'r netjes gebreid en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16