2 ONS ZEELAND MEDEDEELINGEN. De abonnementsprijs van „Ons Zeeland" wordt met ingang van 1 Januari 1929 gesteld op 1 1.50 per kwartaal, voor Nederl. Indië f 2.en voor overig buitenland I 2.50 per kwartaal. De circulaire-uitgaaf van ons blad, waarin de prijs vraag voorkomt, is thans door de geheele provincie van huis tot huis verspreid. Mochten er echter onder onze abonné's zijn die mogelijk geen exemplaar in handen heb ben gekregen, dan wordt hen op verzoek door de Admi nistratie alsnog gaarne een exemplaar toegezonden. De termijn voor inzending van oplossingen loopt tot 31 De cember 1929. Ons Kerstnummer gaat ter perse en zal wederom mooie illustraties, verhalen en plaatbijlagen bevatten. Het wordt geheel gratis aan onze abonné's toegezonden, doch ver-t schijnt dan ook niet als afzonderlijke premie-uitgave en vervangt de nummers 51 en 52 van den loopenden jaar gang. Den 22sten December verschijnt dus het Kerstnum mer, waarin ook vervat is het nummer van 29 December. Wij hebben gemeend, dit zoo te moeten regelen omdat het voor onze abonné's op die wijze geen extra kosten met zich brengt en omdat op die wijze ons Kerstnummer juist voor Kerstmis bij de abonné's komt, d. w z. de juiste tijd waarop een Kerstnummer behoort te verschijnen, en niet, zooals bij de afzonderlijke premie-uitgaven gebrui kelijk is, een paar maanden tevoren. De Administratie. Electriciteit voor de midden groep eindelijk de juiste op lossing gevonden de storm con tra onze dijken een belangrijke enquête inzake de suikerbieten teelt. Het gaat er nu toch naar uit zien, dat de middengroep van ons gewest eindelijk electriciteit zal krijgen. Gedeputeerden heb ben n.l. enkele dagen voor het St. Nicolaasfeest de Provinciale Staten een electrificatie-surpri- se doen toekomen. Beter nog een electrificatie-cadeautje, want 't woord surprise mag men eigen lijk niet gebruiken voor een ge schenk dat van te voren reeds was aangekondigd. Maar laten we ons haasten te verzekeren, dat het er niets minder door is. Ged. Staten stellen dan voor om het besluit tot stichting van een eigen centrale voor de mid dengroep in te trekken en om het electriciteitsbedrijf van de So- ciété Anonyme te Vlissingen (de tram incluis) over te nemen voor de som van 3.200.000. Verder stellen zij voor een crediet ad 1-830.000 te verleenen voor de electrifi- catie van het platteland van de middengroep tot het Kanaal door Z.-Beveland en een ad 250.000 voor electrificatie van Z.-Beveland beoosten het Kanaal. In totaal wordt dus voor het jongste electriciteitsplan de som van ƒ5.280.000 opgevraagd. Het voorstel gaat o. a. vergezeld van een uitvoerig schrijven van den raad van bestuur der P. Z. E. M. ter toelichting, van een rapport van prof. Feldmann, waarin geconcludeerd wordt dat overneming van de Société de beste oplossing is om de middengroep eco nomisch van electriciteit te voorzien, en van een mede- deeling van den Raad van Advies die zich met het plan van den Raad van Bestuur kan vereenigen. Zoo als men ziet is ten leste over de geheele linie overeen stemming bereikt, hetgeen op den buitenstaander een meer betrouwbaren indruk maakt dan het verschil van inzicht bij vroegere voorstellen. O. i. hebben de P.Z. E.M. en Ged. Staten nu eindelijk den voet gezet op het juiste pad, het pad dat reeds enkele jaren vroeger ook zichtbaar was, maar voor welks toegang P. Z. E. M. zoowel als Gedeputeerden angstvallig bleven dralen. We gelooven niet, dat de Provinciale Staten ernstige bezwaren tegen het nieuwste voorstel zullen hebben en verwacht kan worden, dat het nog in de zitting van deze maand met groote meerderheid aan genomen zal worden. Vrijwel alles pleit vóór, ongeveer niets tegen het voorstel. Over de eerste 6 jaren zal overneming van de centrale te Vlissingen bijna 4 ton voordeeliger zijn dan stichting van een eigen centrale, de materialen van de Société Anonyme zijn in goeden staat, voor enkele bezwarende onderdeelen van het bedrijf is reeds een bevredigende oplossing verkregen. Het eenige donkere punt van het voorstel is de tram, die tegelijk met de centrale in eigendom van de provincie (pardon P.Z. E.M.) over moet gaan. De Raad van Bestuur heeft ge tracht om de tram buiten de overdracht te laten, doch (zeer begrijpelijk) kon de Société zich daarmede niet vereenigen. Het streven van de P. Z. E. M. zal evenwel zijn om zich van de exploitatie van het trambedrijf te Te rerseke vierde de zangvereeniging ..Excelsior" haar 35-jarig bestaan met een uitvoering. Hierboven een opname van de leden der vereeniging. Als vierde van links ziet men den heer M. Steketee directeur van „Excelsior". Naast hem, in het midden, de heer De Dreu, een der oprichters, die ook thans nog deel uitmaakt van het bestuur.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2