iêm DE SCHELDE-ZENDER ONZE FOTO-PRIJSVRAAG. - ONS ZEELAND 5 Het waren allen mannen van 40 jaar en ouder, vaders van gezinnen, die daar maar opeens uit hun genoeglijk en rustig bestaan waren gehaald, aange kleed in een al of niet zittend pakkie, een ransel op den rug, een geweer op den schouder en weg, wèg van huis. Waarheen Wie wist het in die dagen En wie vreesde niet dat morgen ook ons land in den chaos be trokken zou worden In die dagen beteekende een vaarwel misschien een afscheid voor goed. Er was niets anders dan onzeker heid. En dat voelden wij, bewust of onbewust en we deden wat we konden. Ik zie ons nog loopen met een zwaar geweer of een volledig geladen ransel op den rug. Trotsch als pau wen dat we zoo toch meehielpen. Alleen, en dat was wel even 'n leelijke streep door onze rekening, even voor het dorp werd halt gehouden, De kapitein mon sterde den troep, een korte poos moesten zij zich nog goed houden en dan zou de wei-verdiende rust komen eten, drinken, en vóór alles slapen, slapen, slapen. Ik moest m'n geweer weer teruggeven. Gemèèn Ik had mijzelf al zien marcheeren door de dorpsstraat, en misschien, misschien. ach, zie je, ik droeg Wantje nog altijd wel een genegen hart toe. Ik was toen wel in het stadium, dat een jongen met een ze kere minachting zou zeggen ,,'t Is maar een meis je....", maar aan de quintessens van de zaak ver anderde dat niet veel. Een jaar lang was ik weg geweest uit mijn dorp en Wantje en ik waren elkaar heusch 'n beetje kwijt ge raakt. Dat gaat zoo, niet waar? Uit het oog U be grijpt mij wel. Maar de eerste keer dat ik haar weer terug zag, vond ik haar toch dadelijk weer het aardigste meisje, dat ik kende. Een beetje schutterig, onhandig stonden we tegenover elkaar.Zoo maar op een middag was ik er pardoes tegen 't lijf geloopen op den dijk. We keken elkaar eens aan en we lachten eens en ten slotte zei ze „Elaêle, bè je wi veromme Hetgeen ik bezwaarlijk kon ontkennen. ,,Kom je noe wi bi ons oo schöle Met misplaatste trots legde ik haar uit dat ik na de vacantie naar de H. B. S. zou gaan en met een greintje sadistisch (excusez le mot voor zoo'n kwajongen constateerde ik, dat ze daar niet veel op had te zeg- gen. ,,'Ier", zei ik en uit m'n zak kwam een stuk kleve rige chocolade te voorschijn. Dat moet haar ongetwij feld verteederd hebben, want langzamerhand geraakte ze weer in haar gewonen doen en ook ik vond de oude genegenheid terug. Lang duurde het dan ook niet, of we zaten druk te praten. Zij van wat er allemaal gebeurd was in ons dorp en ik vertelde van de Gel- dersche bosschen, van de groote heiden, van nieuw- verworven vrienden en vriendinnen. ,,Ons bè je dan wê zoo'n bitje vergete', ,,Bê-neent, en dien ansicht dan Een kinderhand is gauw gevuld, het bleek ook toen, En zie je, ik had het toch eigenlijk wel héél leuk gevonden als Wantje me gezien zou hebben, met dat groote geweer en al die soldaten om me heen. Om mij heen Precies, zóó voelde ik me. Het feest ging niet door, de soldaten droegen hun eigen geweren en ik sjokte met m'n kameraden achter den troep aan. Triest was het, héél triest Een vergelijking is venals een raadgeving, zij wordt vervelend wanneer zij te lang wordt voortgezet. Deze week werd bekroond bovenstaande opname van de beroemde Kaasmarkt te Alkmaar, ingezonden door Corry Bijlo, Varnebroek 1, Alkmaar. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat dé Belgische politie in Ostende de hand legde op v. d. W., die 9 October j.l. te Sluis een meisje vermoordde en moordaanslagen pleegde op de vrouw met wie hij leefde en op haar zoon. dat een landbouwer uit Schore door de ge- heele Zeeuwsche pers ,,ging", omdat hij zijn 100 kip pen tegen diphtheritis liet inenten. We hebben zelden iemand zóó ten koste van anderen beroemd zien wor den. Het interesseert ons intusschen waarom de haan aan het spuitje van den veearts ontkwam. dat de kerkvoogdij van de Ned. Herv. gem. te 's Heer Arendskerke ƒ500 in het Zuiderzeefonds stortte. dat de jongste storm in Sas van Gent kans zag een knaapje van den weg in een sloot te deponeeren. Het vluchtige jongmensch werd niet gewond. dat te Veere op 55-jarigen leeftijd overleden is de heer W. van den Hamme, die gedurende tal van jaren daar ter plaatse gemeentegeneesheer was. dat in 1930 met veel luister het 750-jarig bestaan van Hulst als stad gevierd zal worden. Een comité daartoe zag reeds het levenslicht. O. a. zullen een historische optocht, een openluchtspel en een tentoon stelling op oudheidkundig gebied georganiseerd wor den. Ook wil men trachten een fonds bijeen te brengen waaruit het stadhuis kan worden gerestaureerd. EM8ER-WATER Het sedert eeuwen bekende en onovertroffen middel tegen HOEST, VERKOUDHEID en alle aandoeningen der slijmvliezen. Prijs per kruik of flesch 65 cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 5