De reeds aangekondigde Groote Prijsvraag Een Prijsvraag zooals alleen „Ons Zeeland" ze geeft 6 ONS ZEELAND dat te Aardenburg een afdeeling van den vrijz.-F dem. bond opgericht is. dat de heer G. Goorhuis, commissaris van politiel te Middelburg, afscheid heeft genomen van het politie-1 korps. Zooals bekend, is de heer Goorhuis benoemd! tot commissaris van politie te Amersfoort. dat in de collecte, welke te Terneuzen in de5 Ned. Herv. Kerk voor den eeredienst is gehouden,! o. a. een bankbiljet van 1000 werd aangetroffen,f met de bijvoeging ,,voor schulddelging". g dat te Souburg een pomp weigerde water te geven. Toen men het instrument nakeek, bleek de sto ring veroorzaakt te worden door een paling, die tus- schen de zuigkleppen logeerde. dat het bestuur van het waterschap „De Breede watering bewesten Ierseke" voornemens zou zijn de bewoners van de particuliere woningen te laten bij dragen in de polderlasten. dat in het nauw van Bruinisse een klipperschip in de diepte verdween. De opvarende schipper met vrouw en 4 kinderen wisten in een roeiboot te ont komen. dat een vrouw te Zierikzee bij vergissing haar kind van circa 20 dagen een lepeltje azijn-essence in- plaats van venkelwater in gaf. Het kind is aan de vergissing overleden. dat de vorige week 111 werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs te Vlissingen ingeschreven stonden. dat volgens den burgemeester van Terneuzen aan de moeilijkheden waaronder Zeeuwsch Vlaande ren gebukt gaat, geen oplossing kan gegeven worden, omdat men aan den overkant niets anders doet dan elkaar wantrouwen. Welke uitspraak o. i. erg bout. dat de Vereeniging „Economische Spijsuitdee- ling" te Goes in het afgeloopen jaar 9718 porties warme voedzame spijs verstrekte. dat in de trouwzaal van het Vlissingsche stad huis een lithografie, voorstellende de Koningin-Moe der, opgehangen zal worden. dat de bewaarschool in Kloetinge de vorige week in verband met het voorkomen van de mazelen, ge- 'sloten is. dat te Souburg brand ontstond in de stookplaats f der centrale verwarming van de Ned. Herv. Kerk. Men wist de pogingen der vlammen te verijdelen. 1, dat volgens den Officier van Justitie bij de Mid- delburgsche rechtbank over het algemeen in Zeeland slecht gereden wordt door autobestuurders. Onze raad tot den officier „Op het trottoir blijven voorloopig". dat dezelfde officier een maand hechtenis eisch- te tegen den chauffeur A. K. te Vlissingen, die bij de Abeele een matroos en zijn meisje aanreed en ver wondde. dat de gemeenteraad van Axel een actie op touw heeft gezet om de salarissen van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers in Zeeland te verlagen. dat in onze Scheldestad de tweede school van de vereeniging voor lager onderwijs op Gereformeer den grondslag geopend is. dat de vorige week in Goes de hengstenkeuring werd gehouden. Kampioen-hengst werd „Hans", toe- behoorend aan Mevr. Wed. O. Cocquit te Sluis. Voor het eerst, voor zoover de keurings-commissie bekend, is de kampioen-hengst eigendom van een dame. Het geen machtig interessant blijkbaar. dat een Schorensche koe afgemaakt moest wor den omdat haar keel geen doorgang wilde verleenen aan den kop van een suikerbiet. In ons Kerstnummer begint de Groote Prijsvraag waarvoor de navolgende prijzen beschikbaar worden gesteld 1. Een prima 3-lamps Radiotoe- toestel compleet, met Varta-accu, Helle- sensbatterij en Philips Luidspreker van de Firma H. J. van der Meer en Zonen, te Vlissingen. 2 en 3. Twee prachtige „Parker Duofold" Vulpenhouders van de N.V. Gebr. Rikkers. 4—8. Vijf stuks modern Aarde werk van de N.V. Vlissingsche Boekhandel Handelsdrukkerij en Binderij voorheen De Vey Mestdagh te Vlissingen. 9—15. Zeven genummerde exem plaren „Middelburg's Overgang". Het bekende werk van Frits Lensvelt. Uit gave van G. W. den Boer te Middelburg. 16—25. Tien exemplaren „Wind op de Molens" door Anthon Thiry, den bekenden Vlaamschen schrijver. Uitgave van G. W. den Boer te Middelburg. Maakt Uw familieleden, vrienden en kennissen attent op wat „Ons Zeeland" aan tekst, illustraties en Prijsvragen geeft en geeft de adressen van Uw Zeeuwsche kennissen buiten de Provincie op aan de Administratie. U doet er hen en ons een dienst mee De Administratie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6