m m IvIMD De reeds aangekondigde Groote Prijsvraag Een Prijsvraag zooals alleen „Ons Zeeland" ze geeft 16 ONS ZEELAND ma; 11 5 December. Heel gezellig de pakjesavond gevierd. Ieder vond de cadeaux van 'n ander het aardigst. Jossie moest misselijk naar bed, omdat hij aan mijn sigaar tjes gerookt had, terwijl ik en Wybo met zijn spoor - treintje bezig waren. 6 Dec. In taveerne „Stortebeeker" was vandaag Oostenrijk in opspraak, 't Begon met den nieuwen bondspresident, maar aldra wist de postdirecteur het op t lijdelijk verzet der posterij-mannen te brengen. Zou onder zijn directe leiding niet gebeuren. „Praat jes, zei Breeduitstra. ,,'t Zit hem niet in de leiding, maar in t systeem. In een particulier bedrijf zouden ze dat niet lappen omdat per keerende post de baas van t zaakje lijdelijk verzet bij het uitbetalen van t loon zou plegen." Daar moest op gedronken worden. Ja, 't is een gekke boel in de wereld. In Den Haag heeft een bokser, iemand die hem getreiterd heeft, een lik op zijn gezicht gegeven, zoodat de getroffene ter stond met zijn lichaam een deel van den zijweg as- phalteerde. De bokser zal gestraft worden. Nogmaals n rare wereld. Wanneer een bokser iemand knock-out slaat, die hem niet beleedigd, maar een vriendenhand gegeven heeft, wordt hij bejubeld, gevierd en ontvangt de recette. Krimp van Duimen vertelde vanavond, dat de mi nister van landbouw een studie-commissie naar Spanje zal zenden. Geld vermorsen. Waarom interviewen ze Sinterklaas niet 7 Dec. De kinderen zijn allemaal ziek. Niet ge vaarlijk. Sinterklaas-naweeën. Binnenlandsche onlus ten. De suikerpoppetjes staan tegen de chocolade figuurtjes op, zou Wybo zeggen, alhoewel die 't naar mijn bescheiden meening toch meer te pakken heeft gekregen door het te naarstig beoefenen van de gram matica der boterletterkunde. Bij den kapper jhr. Poetspanne aangetroffen in ver drietige stemming. In Polen willen ze de doodstraf op het duelleeren zetten. Niet dat de jonker het zoo graag doet, maar hij vond het toch onpleizierig, dat men aan dat recht der voornamen om een ander straf feloos van kant te maken, ook daar begint te tornen. 8 Dec. Eerste nachtvorst gehad. Hoera Nu komt de gelegenheid om boerenkool met worst te eten, want hoewel maar weinig handelaren in opgemelde groente, den titel van hofleverancier verkrijgen, moet toch eerst de vorst er over heen zijn gegaan, voor de burgers ze eten kunnen de boerenkool namelijk. Jossie is aan het vechten geweest met een zoontje van dokter Schuddebeurs. Jossie heeft ten slotte ge zegd ,,ik zal het tegen mijn vader vertellen en dan loopt die naar mijn moeder en dan krijg jij met den mattenklopper", waarop des dokters zoon repliceerde: ,,en ik zal 't tegen mijn vader zeggen en dan opereert die jullie en dan gaan jullie allemaal lekker dood." Kleine kinderen en dronken menschen spreken de waarheid 9 Dec. Vanavond met Liesbeth naar een uitvoe ring geweest van de elite-zangvereeniging „Oefening Kweekt Kunst", waarin opgenomen de liedertafel „Eikels worden boomen". Met medewerking van „Trom- mele tamboers" en 'n broer van den directeur uit een groote stad, werden er fragmenten uit Wagners „Lo hengrin" gegeven. Liesbeth zei dat de costuums er meer op leken dan de muziek en de zang. Zeker niet lang genoeg kunnen oefenen om kunst te kweeken. In ons Kerstnummer begint de Groote Prijsvraag waarvoor de navolgende prijzen beschikbaar worden gesteld 1. Een prima 3-lamps Radiotoe- toestel compleet, met Varta-accu, Helle- sensbatterij en Philips Luidspreker van de Firma H. J. van der Meer en Zonen, te Vlissingen. 2 en 3. Twee prachtige „Parker Duofold" Vulpenhouders van de N.V. Gebr. Rikkers. 4—8. Vijf stuks modern Aarde werk van de N.V. Vlissingsche Boekhandel Handelsdrukkerij en Binderij voorheen De Vey Mestdagh te Vlissingen. 9-15. Zeven genummerde exem plaren „Middelburg's Overgang". Het bekende werk van Frits Lensvelt. Uit gave van G. W. den Boer te Middelburg. 16—25. Tien exemplaren „Wind op de Molens" door Anthon Thiry, den bekenden Vlaamschen schrijver. Uitgave van G. W. den Boer te Middelburg. Maakt Uw familieleden, vrienden en kennissen attent op wat „Ons Zeeland" aan tekst, illustraties en Prijsvragen geeft en geeft de adressen van Uw Zeeuwsche kennissen buiten de Provincie op aan de Administratie. U doet er hen en ons een dienst mee De Administratie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16