DE SCHELDE-ZENDER Meisjes PUROL KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK 6 ONS ZEELAND Al deze voorvallen echter waren niets anders dan symptomen. Door hen veranderde het dorp niet, het werd dieper aangeraakt, het werd gewond in de kern. Westkappel was althans ik weet niet beter altijd een zeer in-zichzelf-besloten rijkje geweest. De bevolking viel dadelijk te onderscheiden van die der andere dorpen. Het had iets zéér eigens, iets zéér per soonlijks. De mannen leken er krachtiger, ook ruwer dan e'ders, de vrouwen waren er grooter en donker der. Zij waren, in tegenstelling met de anderen, die welhaast uitsluitend kinderen van het land waren, ook kinderen der zee. Er leefde in hen iets van de woeste uitgestrektheid van het water, zij hadden deel aan de ruime winden die in den herfst en des winters van over zee kwamen aangevlogen. De Westkappelaars trouwden zoo goed als uitslui tend onder elkaar en nog steeds bevreemdt het mij dat het ras toch zoo sterk en flink bleef. Zij duldden geen vreemd bloed. Het was een kleine, aparte maat schappij De oorlog raakte deze in haar fundamenten. Een aantal jonge kerels, uit alle streken van het land bij eengegaard, uit de steden en van de heiden, overal vandaan kortom, werden plotseling in ons dorp neer gezet. En de gevolgen bleven niet uit. Hoe kan 't an ders Zij zochten aansluiting bij onze dorpsmeisjes en deze voelden, om het popu'air uit te drukken, alles voor een veranderingtje. Dat zette kwaad bloed bij de boe ren. Gevechten bleken schering en inslag. Tever geefs want de wezenlijke verandering was begon nen. De meisjes zagen dat er ook buiten het dorp flinke vrijers waren en daarbij hoeveel onzer jonge dorpsgenooten werden zelf niet opgeroepen En von den zich ergens terug in de kazernes onzer groote ste den of in de forten bij Amersfoort Om een voor beeld te noemen. De jeugd verruimde haar uitzichten en ik ben er van overtuigd dat sindsdien Westkappel zijn specifiek ka rakter verloren heeft. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat te Tholen het oude veerhuis nu geheel ge sloopt is. Het uitzicht op de nieuwe brug is daardoor flink verbeterd. dat de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging in Noord- en Zuid-Beveland, eerst kort geleden opge richt, al 5400 leden telt. dat B. en W. van Middelburg den raad voorstel len in beheer en onderhoud over te nemen een gedenk- teeken voor wijlen Jan Morks, in leven directeur van het Middelburgsch Muziekkorps en populair compo nist. Het gedenkteeken, bestaande uit een borstbeeld, zal aan het Molenwater opgericht worden. dat de gemeenteraad van Breskens 1000 pop be schikbaar stelde voor het onderzoek, hoe hun woon plaats het best bij de vreemdelingen in trek kan komen. dat in Zoutelande voor de gemeente een slacht huis met winkel gebouwd zal worden. dat de Vlissingsche politie iemand verbaliseer de toen hij, zelf geheel gekleed, zijn brood naakt ver voerde. dat in Hulst een veilinggebouw het leven gaat zien. dat de Sociëteit „Non Semper" te Tholen aan gekocht werd door de oud-gereformeerde gemeente. Het klets-, kaart- en drankhuis wordt bedehuis. dat in de Hervormde Kerk te Zoutelande een nieuw orgel geplaatst zal worden. dat te Sas van Gent de suikercampagne aan de fabrieken reeds ten einde liep. dat in November bijna 3è millioen oesters uit Ierseke naar lekkerige magen gedeporteerd werden. dat de korenmolen te Waarde voor 10.270 ver kocht is. Hopenlijk behoeft de vereeniging tot behoud van molens hier niet in het geweer te komen. dat de Middelburgers de vorige week veel aan dacht wijdden aan een fuut, die tusschen de stedelijke zwanen was neergestreken. dat op het graf van Willem II, graaf van Hol land en Zeeland, in de Koorkerk in onze hoofdstad een zerk is aangebracht. dat de Vlissingsche politie de hand legde op een 16-jarig meisje uit Duisburg, dat haar kind van 3 maanden onverzorgd had achtergelaten. Nadat de vluchtelinge, die in vervuilden toestand verkeerde, in het Gasthuis gereinigd was, werd ze de grens overgezet. In DuitscKand zal men opmerken, dat wij alles zuiver afleveren. O zoo. dat in de buurt van Capelle (bij Zierikzee) een autobus van den dienst BruinisseZierikzee een sloot als eindpunt beschouwde. De inzittenden werden on danks deze vergissing niet gewond. dat het particuliere badhuis te Goes 17 Dec. a.s. gesloten wordt. Toch heeft de gemeente nog geen plannen gemaakt voor een badhuis. We leven desniet temin in 1928, en het woord „hygiëne" is niet van de lucht. dat Maandag een gedenkteeken onthuld is op het graf van wijlen Ds. J. H. Donner op de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Ds. Donner was jarenlang voorzitter van de vereeniging tot Chr. ver zorging van krankzinnigen in Zeeland. dat in beginsel besloten is tot oprichting van een afdeeling Zeeland van de vereeniging van Neder- landsche gemeenten. dat Sint Nicolaas ook dit jaar weer een bezoek bracht aan verschillende Zeeuwsche scholen. dat de gemeenteraad van Goes Donderdag j.l. eerst aan de begrooting voor 1929 begon te knabbelen. dat de locaalspoorweg in Zuid-Beveland in Augustus 6735.21 opleverde. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Han den en Gelaat, dan Doos 30,60, Tube 80 ct. Lange St Piéterstr. F 33 MIDDELBURG

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6