1 ONS ZEELAND 9 dat met boter is ingesmeerd en houdt ze in het vuur tot ze lichtbruin zijn (plm, 5 min. met 'n warm ijzer). GEZELLIGE SNUISTERIJEN. Wie zoekt naar passende ge schenken voor een verjaardag of voor andere feestelijke gelegenhe den, zooals Kerstmis, Nieuwjaar, enz. kan aan de hand van de hier onder volgende gegevens misschien makkelijker een keus doen. Poedertaschjes van brocaatzijde met een snoezig beugelt je van écaille zijn heel nieuw en voor een coquet dametje steeds een welkom geschenk. Dan is er een groote verschei denheid in byouterie-doosjes en -bakjes. De laatste gelijken veel op sleutelmandjes, zijn met kant en zijde bewerkt en in vele maten in de winkels voorhanden. In handtaschjes is een groote verscheidenheid imitatie gobelin met vergulden beugel in ovalen vorm treden op den voorgrond. Soms zijn deze beugels nog kunstig bewerkt en in grillige vormen ge bogen en voorzien van een ketting. Het zak model is het nieuwste, 't zij dit ovaal dan wel rond is. Bonte kussens van gebrocheerde zijde voor gezellige hoekjes-van-de-kamer mee te vullen, zijn van die dingen, waarmede men als cadeautje haast altijd suc ces heeft. Een practisch en comfortabel geschenk kan een pa- rapluie zijn, als natuurlijk eerst vooruit voorzichtig geïnformeerd is of het cadeau te pas komt. Er zijn van die gezellige luxieuse parapluies, waarmede je voor je pleizier op den zonnigsten dag rondtrekt, zonder in 't minst geïrriteerd te zijn, dat je met een „regenscherm" loopt. Want de mo derne tompouses zijn niet alleen maar voor den regen, ze zijn tevens een completeering van ons wandel toilet. We hebben voor ieder cos- tuum een andere parapluie en de nieuwste vinding is de parapluie met afneembaar overtrek, maar dat nieuwtje komt uit Amerika en zal bij de Hollandsche vrouw wel niet dadelijk ingang vinden. IRIS. SPRUITJES. Na de spruitjes van de onge- wenschte buitenblaadjes te hebben ontdaan, kookt men ze tien minu ten in gezout kokend water ver volgens afgieten en opnieuw 5 mi nuten in ander water koken. Na ze hier met de schuimspaan uit ge haald te hebben, laten uitlekken en over doen in een pan met een flink stuk boter en een halve liter in vieren gedeelde gebraden kastanjes (op een liter spruitjes). Zout en peper naar behoefte. Naar goeddunken eenigen tijd laten stoven. Voetbal. Spelpeil. Er is den laatsten tijd in de pers nog al wat te doen geweest over het peil, waarop ons voetbal zich momen teel bevindt. Het dagblad ,,De Telegraaf" heeft zich al bijzonder warm gemaakt voor dit onderwerp en een ple bisciet uitgeschreven, die zich bepaald heeft tot een der tigtal oud-spelers van het Nederlandsch Elftal. We willen die Telegraaf-actie, welke meer speciaal gericht is op een ander systeem bij het samenstellen van het Nederlandsch Elftal, thans buiten beschouwing laten, maar een wijle stilstaan bij eene daardoor sterk naar voren gekomen oordeel omtrent het tegenwoordige spel peil. Als we de meeningen der oud-spelers nagaan, is het opvallend, dat slechts zeer weinigen hunner de positieve bewering lanceeren, dat ons peil zakt, dat verder het overgroote deel zich van eene uitspraak ten deze ont houdt en dat de rest zich onbevoegd acht om een negatief oordeel uit te spreken, omdat de omstandigheden van nu zoo hemelsbreed verschillen met die van circa 25 jaar geleden. Wij voor ons scharen ons aan de zijde van laatstbedoel de categorie en zijn van oordeel, dat elke maatstaf ont breekt om het peil van thans te toetsen aan dat van voorheen. Als wij tegenwoordig de schooljeugd gadeslaan, maakt de gedachte zich van ons meester, dat de jongens van thans kleiner en jonger zijn dan ten tijde toen we zelf daaronder verkeerden en deel er van uitmaakten. Maar we vergeten er bij, dat we in onze eigen jongens periode, ons o zoo gewichtig voelden en eenmaal in de hoogste klasse gekomen neerzagen op de lager- geklasseerden als Goliath op David. In werkelijkheid is er natuurlijk geen verschil in postuur tusschen den doorsnee schooljongen van 16 a 17 jaar van toen en thans, doch ons eigen gevoel speelt ons parten bij de vergelijking om dat we de verhoudingen uit zeer verschillend oogpunt bezagen en thans bezien. Zoo is het ook met het voetbal spelpeil. Wie zal zeggen, dat in 1905, toen het Nederland- sche elftal zijn .eersten wedstrijd tegen België speelde, be ter of slechter werd gespeeld dan thans We hadden in dien tijd onze sterren als Stom, De Neve, De Korver, Franken, Otten e. d,, maar was het in die jaren niet heel wat gemakkelijker om uit te blinken dan thans En moesten we, ondanks de toenmalige sterren, niet met 122 en dergelijke cijfers het hoofd buigen voor Engeland En is in die jaren zóóveel gewijzigd in de verhoudingen en moet men het tegenwoordige spel met zóó geheel ander oog bezien dan vroeger, dat het stout mag heeten, per tinent te durven beweren, dat het Nederlandsche voetbal in peil is gedaald Een andere zaak is intusschen, of het peil der landen, waarmede Holland zich op de wereld-voetbalmarkt pleegt te meten, al dan niet is vooruitgegaan. En deze overwe ging moet o. i, leiden tot de meening, dat werkelijk de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 9