LOomgA/ M JSTX-^ KERSTNUMMER ,0 N S ZEELAND' DECEMBER 1928 zal het nooit vergeten," snikte het arme ventje. „En weet u wat ik nu vannacht droomde Ik droomde dat er weer zoo'n boom stond, zoo'n heel groote kerst boom, en dat er weer lichtjes in brandden, en er weer gezongen zou worden. En toen, toen, dokter, toen was het net of werkelijk een deur open ging en vader binnen kwam om me te halen. Oh, dokter, wat zou ik het heerlijk vinden, als ik nu werkelijk eens een kerstboom zou krijgen. Toen de dokter naar huis ging, moest hij er steeds aan denken.Morgen zou het Kerstfeest zijn. Dan moest Bobbie een kerstboompje hebben, daar zou hij voor zorgen. Arme kleine, zoo jong nog en dan zóó te moeten lijden. Maar morgen. De dokter had er geen erg in, dat het sneeuwde, hard sneeuwde zelfs. Hij liep maar in gedachten. „Dokter Dokter Wat was dat Hij hoorde een bekende stem. „Dokter Het was Bobbie's moeder. „Oh, dokter, kom toch gauw mee, want Bobbie roept om u, en.hij doet zoo vreemd, hij lacht maar steeds." Binnen tien minuten was de dokter bij den kleinen patiënt. Bobbie greep z'n hand en zeide, iets juichends in z'n stem „Dokter, oh, dokter, kijk eens, het sneeuwt kijk toch hoe mooi, groote witte vlokken. En dan moet u dien boom zien. Toen u zoo pas nog hier was, waren z'n takken nog zwart, en nu.bijna heelemaal wit zijn ze. Oh, dokter, alles is wit, de daken, de schoor- steenen.Oh, wat is het mooi, nog veel mooier dan de kerstboom, die ik toen zag.En, weet u.ik zie.... ik zie mijn Vader.... hij roept me.... Ja, dokter, dit.is nu mijn kerstboom.mijn kerst boom. voor mij alleen. Het kind juichte het uit als in een dankbare vreugde „Ja.nu is het mijn kerstboom.Vader ik kom. Als men in ieders hart kon lezen, Zou vaak ons oordeel zachter wezen. Men mag pas over zijn eigen aardigheden lachen, als anderen daarmee klaar zijn. RAADSEL. -V - Wanneer je de volgende reeks woorden eens" goed bekijkt, dan zal je zien dat elk woord op zich zelf een Nederlandsch woord is. Bovendien- zal je bemerken, dat elk woord wordt verkregen door slechts één letter in het voorgaande woord te vervangen door een andere letter hand rand rond rood roos. We hebben dus van het woord hand, roos! gemaakt. Probeer jullie nu eens op dergelijke wijze van voet, boom te maken. Oplossingen te sturen vóór 7 Januari 1929 aan de Admini stratie van „Ons Zeeland", Lange St. Pieterstreat F 33, te Middelburg. (Leeftijd niet ouder dan 14 jaar). Op de enveloppe te vermelden „Voor de Kinderkamer". Voor de beste oplossingen stellen we 5 mooie boeken beschikbaar. UTTWUB*") De rugzak. V „Mammie, kan iemand asperges eten en toch een dame blijven 14 De verstrooide professor (na het bad) „Ik moet wer kelijk wat beter gaan opletten. Het schijnt, dat ik van morgen in de kleeren van m'n vrouw naar het strand ben gegaan." (Passing Show).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 20