Gebr. Lokker - Tapijt- en Meubelmagazijn Heerenkleeding naar maat Mooie pasvorm Billijke prijzen RIJKEN de LANGE J. Tamminga Zoon Salon., Woon-en Slaapkamerameu blementen, Karpetten, Loopers Linoleums, Gordijnen, Matrassen en dekens Steeds groote voorraad Prijs f 1050.- GOES KERSTNUMMER ,0 N S ZEELAND" DECEMBER 1928 Nieuwstraat D 239-240 en C 184 - ZIERIKZEE Interc. Telef. No. 45 Postgiro No. 75837 UW KAMER IS GROOT Een vleugel het ideaal van ieder muziekvriend. Helaas is plaatsruimte vaak het bezwaar tegen aanschaffing Voor een vleugeltje Hofmann Czerny is Uw kamer groot genoeg. Mogen wij U eens een plattegrond zenden De plaatsruimte zal U zeker meevallen. De toon van het vleugeltje Hofmann <S Czerny is warm en zangrijk, de aanslag parelend. Den aankoop maken wij U gemakkelijk. Uw oude piano wordt in betaling genomen. Vraagt dus nog heden plattegrond. GED.BINNENROTTE I54j ROTTERDAM Tailleurs - Gediplom. Coupeurs Engelsche en Schotsche Stoffen P r i m a Binnenwerk den vloer dan wanneer jij afgestudeerd bent, jouw studies voleindigd," lachte Schot hatelijk. Zoo eindigde dit avondje. Roosje verdrietig en pa Schot boos begaven zich ter ruste. Karei en ,,de pers" waren nog naar de Soos gereden. Zij waren de eenige bezoekers, 'n pracht gelegenheid om nog eens vertrouwelijk te praten. Karei vertelde zijn wedervaren van den geheelen dag vooral die geschiedenis over het vertrek uit Den Haag deed „de pers" onbedaarlijk lachen. Deze kon er ook maar niet over uit, dat Karei zich zoo in de botanie had inge werkt. De botanicus was vol over Roosje hij noemde het liefde op het eerste gezicht en wat 'n engel, „pers", riep hij uitgelaten uit. Die botanie kunnen ze gestolen krijgen, maar dat Roosje. „Ik geloof dat je 't flink te pakken hebt, houd dat zoo vol" raadde „de pers". Tot laat in den nacht werd het gesprek voortgezet en beide vrienden gingen toen zeer voldaan naar huis. Tegen 10 uur wandelde Stoppel den anderen dag op zijn dooie gemak door de lindelaan naar villa „Ro salie", nagekeken door menigen nieuwsgierigen blik. Hij merkte dit laatste wel en vond het zelfs buiten gewoon interessant. Zouden ze nu reeds in hem den toekomstigen heer van „villa Rosalie" zien Wanneer al die idealen eens verwezenlijkt werden het was eigenlijk te mooi. Maar onwillekeurig komt men er toe, zulke idealen te scheppen. Nog nooit had hij zich zoo in de vrouw verdiept en. had hij zich zoo ver liefd gevoeld. Hij had dan nu' een meisje ontmoet, waar hij zielsveel van zou kunnen houden, dat voelde hij en wanneer die liefde beantwoord werd, zou na tuurlijk een huwelijk volgen. En dan die bijkomende dingen: fortuin, een villa met mooien bloementuin, een auto en wat al niet meer. Karei maakte zichzelf wijs, dat het al zoover was hij was dan nu op weg naar huis. Rosalie kwam hem van uit de verte tegemoet door deze prachtige laan met majestueuse boomen. 't Was zoo iets uit een sprookje en Roosje had iets feeachtigs over zich meende hij in zijn verliefde roes. Het sprookje ging niet verder, 't was geen fee, maar een kort, dik baasje, dat met driftigen pas hem tege moet kwam het was pa Schot met het horloge in zijn hand kwartier over tien „Goeien morgen, ik dacht dat we om 10 uur hadden afgesproken" merkte hij sarcastisch op. Karei maakte zijn excuses, maar kon moeilijk de reden noemen dat hij weggedoezeld was in een droom, waarbij dochter, villa, tuin, laan, kortom alle bezit tingen van pa Schot de zijne waren geworden. Hij hoopte Rosalie nog even te zien, maar zonder com mentaar vervolgde pa Schot zijn weg. Deze was ook danig uit zijn humeur. Roosje was geheel overstuur en hij had er wat mee afgetobd. Hij had haar tot driemaal toe dien nacht uit het paradijs moeten jagen en toen had ie de deur afgesloten en den sleutel meegenomen. Hij overzag 's morgens in die stemming het programma en vond het beter er een wijziging in te brengen. Ook Roosje was niet in de conditie om Stoppel bij de rijsttafel te ontmoeten. „Ik zal zeggen, dat de rijst aangebrand is, en dan moet hij zijn bekomst maar zoeken in een restaurant of melkinrichting," besliste Schot. „Toe vader, u moet niet zoo hardvochtig zijn. Stop pel heeft u toch niets in den weg gelegd. Dat hij meer van plantkunde afweet dan u en ik te zamen, dat kan hij toch niet helpen," suste Roosje. Pa Schot stoof in drift op. „Wat zeg je, dan u en ik Laat mij er als je blieft buiten en met mij is hij nog niet klaar." 40

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 48