Oarage P. De Hullu Co. De nieuwe FORD is LEVERBAAR St. «Janstraat 46-47 - Middelburg Telef. 447 Vraagt demonstratie, zonder verplichting KERSTNUMMER ,0 N S ZEELAND' DECEMBER 1928 „Prosit hoor" riep pa Schot „op dat harle kijntje dan en op de gezondheid van „de pers". Waar zou die uithangen Daar zit wat voor ons op, maar afgesproken hè, wat ook val, trouw staat pal, niet waar Dat werd „de pers" te machtig. Zijn detective-nei gingen gaf hij er aan en plotseling, of hij uit de lucht kwam vallen, stond hij voor hen, die hem sprakeloos aanstaarden, beiden met een kippenboutje tusschen de vingers. Pa Schot kwam het eerst tot bezinning. Karei had te veel van den wijn gedronken en zweeg. „De pers" moest ook bij komen schuiven opperde Schot en met het vervolg van het menu zouden ze wachten totdat „de pers" bij was. Deze wou eerst "wel eens weten hoe het verloop van den dag was geweest en waarom de heeren niet in de soos waren gekomen. „Dat zullen we je later vertellen, nietwaar Stoppie, laat het je voldoende zijn wanneer ik zeg, dat we ons vandaag puik geamuseerd hebben" sprak Schot in ware fuifstemming. Nu kon het „de pers" verder ook niets meer bom men. Hij was bovendien zeer vergevensgezind en blij, dat hij de beide heeren toch levend in handen had gekregen. Hij vertelde welk gerucht er door de stad liep en als hij het niet tegengehouden had, dan waren ze nu aan 't dreggen, Er werd besloten nog naar de soos te gaan, „maar per auto dan" riep pa Schot „ik heb vandaag de auto-manie. Over programma's gesproken, laten we ons daar niet te veel aan vasthouden, je hebt het van daag gezien, we hebben ons beiden razend geamu seerd, nietwaar Stoppel Karei en „de pers" wisselden blikken van verstand houding, toen pa Schot dat zei. In de soos werd het bar laat. Schot rekte het maar steeds, want hij durfde eigenlijk niet goed naar huis. Met „de pers" en Karei was het met een sisser af- geloopen, maar van Rosalie, daar was hij nog niet zeker van. Stel je voor, dat ze alles wist, o hemel, de villa was te klein. Opeens schoot hem een prachtig plan te binnen. Stoppel had hem zoo juist verteld, dat hij nog eens naar Den Haag moest, om zich ook zoo'n groen pak, ,,'n botanisch tenue" zooals Schot 't noemde te laten aanmeten. Hij had het 's morgens, toen hij in „De Kroon" zat, in het voorbijgaan van zijn dochter bewonderd en hij moest nu óók zoo'n pak hebben. „Zeg eens, heeren, ik heb voor morgen een reuzen plan. Wanneer we morgen met ons clubje, zooals we hier bijeen zitten, eens naar Den Haag gingen, Ro salie gaat natuurlijk óók mee, wat zouden jullie daar van denken Dit voorstel werd warm toegejuicht en hiermede werd de avond besloten. Roosje vernam bij haar thuiskomst, dat haar vader den geheelen middag in een auto heen en weer had gereden en dat hij niet kwam eten. Ze begreep het volkomen hij had natuurlijk veel spijt over het voor gevallene en durfde niet thuis komen, bang de volle iaag te zullen krijgen. Tot heden had ze alles door de vingers gezien, maar nu werd het toch te gek en ze had dan ook alle reden om eens flink boos te zijn. Toen Stoppel haar het een en ander vertelde van wat er gebeurd was de arme kerel wou nog niet alles vertellen had ze moeite gehad zich goed te houden. Hoe laat vader ook thuis kwam, ze zou op hem wachten, al werd het ochtend en dan zou ze hem eens terdege zeggen waar het op stond. Elad ze daar haar jeugd voor opgeofferd om nu zoo getreiterd te worden Meisjes van haar leeftijd waren bijna allen getrouwd en hoe kwam het, dat zij thans ouwe-vrijster was „Oude vrijster" het heette zoo, maar ze gevoelde zich heelemaal niet zoo. Den middag had ze zoo ge zellig met Stoppel doorgebracht. Ze was er ook stellig van overtuigd, dat, wanneer ze het daar op aanlegde, er niet veel voor noodig zou zijn, het hart van Stoppel, haar vriend en leermeester in de botanie, te veroveren. Stel eens voor, dat Stoppel zich vroeg of laat als huwelijks-candidaat ontpopte. Ze zou heusch niet we ten, wat ze zou moeten antwoorden, wanneer hij haar voor dat feit stelde. Die ontmoeting met Stoppel liet haar niet los ze vond hem zoo'n aardige, sympa thieke man. Over dat vraagstuk van de toekomst lag ze zoo lang na te denken, dat de slaap haar overmande en ze op den divan langzaam wegdoezelde. 45

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 53