Uw gratis x proef busje Hotel-Restaurant „Du Commerce" tegenover Station Middelburg KERSTNUMMER ,,0 N S ZEELAND" DECEMBER 1928 en een vreeselijke droom, die voor mij ruim twee weken had geduurd, duurde in werkelijkheid slechts twee korte minuten. Austin verpleegde mij gedurende tien dagen als een trouwe vriend, en toen ik geheel hersteld in Genua afscheid van hem nam, om zelf met den trein naar Holland door te gaan, beloofde ik hem, spoedig hem te komen opzoeken op zijn kasteel in Winchester. welke belofte ik dan ook heb gehouden. Nooit heb ik echter resoluut geweten, of de woor den van het inboorlinge meisje Wanda, („Wanda mor gen andere blanda kan krijgen, veel slimmer man, uit Engeland. Hij ook bij ons logeeren, heel lang.... een basis van werkelijkheid hebben gehad. Doch we tende, dat zij een der vele inlandsche vrouwen was, die voor enkele kralen of halssnoeren tot alles in staat zijn, zou het mij niet hebben verwonderd. Enkele jaren later kreeg ik een brief van Austin, die mij vroeg of ik soms zin had, om hem op een tweede reis naar Ceylon te vergezellen hij wilde zich hoofd zakelijk bezighouden met de studie s over paarlen uit de Golf van Manaar, ik voor pleizierWelk vriendelijk aanbod ik echter beleefd weigerde. Ten eerste zou ik voor geen geld meer een voet op het eiland zetten, en ten tweede was ik veel te blij, dat ik eindelijk rustig met mijn vrouw in Holland mocht blijven, 't Buitenland is niet altijd mooier dan het moederland. HANS DE LA RIVE BOX Van hem ook hoorde ik, toen ik weer geheel her steld was, de enkele bijzonderheden, die zich in minder dan een minuut achter elkaar hadden afgespeeld. Toen hij mij voorstelde, onze kooien op te gaan zoeken, daar het reeds laat was, had ik hem een kort oogenblik als wezenloos aangestaard. We zaten naast elkaar, ieder in een gemakkelijken dekstoel, en hadden uren lang zitten droomen en genieten van het wonderlijke zee-panorama, dat zich voor onze oogen ontrolde, sprookjesachtig verlicht door de heldere tro- penhemelmaan. Op dat oogenblik klonk er ver be neden ons in het stille water, een heftig gespartel. Austin stond haastig op, en keek over de verschan sing naar beneden. Ik volgde hem en ontdekte bij het matte licht de donkere, glanzende lijven van twee enorme haaien, die om een groot stuk voedsel schenen te vechten. Austin vertelde mij voorts, dat ik ineens in elkaar gezakt was, dat hij mij met moeite van in zee storten had kunnen redden, door mij krachtig tegen het dek te gooien, waardoor ik mijn linkerbeen eenigszins kneusde, en dat hij mij vervolgens in mijn dekstoel had gelegd, waar ik niet langer dan een mi nuut verdoofd in bleef liggen. Niet wetende wat te doen, had hij zijn sterke, koele handen op mijn hoofd gelegd, dat gloeiend /arm was, en het resultaat was geweest, dat ik onv /acht met een kreet was wakker geworden, terwijl ik vild met mijn armen en beenen had geslagen en getrapt. Ik had immers die vreeselijke tropenkoorts te pak ken gehad, en was hier nauwelijks van hersteld. Door het zien van de twee haaien, was ik weer ingestort 54 Pharm. Handels-afd. KERKHOFF Co. Nassau kade 373. Wij wachten slechts op Uw adres RESTAURANT DEN QEHEELEN DAQ Aanbevelend, JOS. v. WAEQEN1N0H

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 62