i. Een prima 3-lamps Radiotoestel 2 en 3 Twee prachtige „Parker Duofold V ulpenhouders van de N.V. Getor. Rikkers Voor de goede oplossingen van deze prijsvraag stellen wij beschikbaar de navolgende 25 prijzen BEPALINGEN plgghoexujlvghkrrigvwdgydqchhodqg KERSTNUMMER ,0 N S ZEELAND' DECEMBER 1928 COMPLEET, met Varta-accu, Hellesensbatterij en Philips Luid spreker van de Firma H. J. van der IVleer en Zonen te Vlissingen. 99 4—8. Vijf stuks modern Aardewerk van de N.V. Vlissingsche Boekhandel Handelsdrukkerij en Binderij voorheen De Vey Mestdagh te Vlissingen. 9—15. Zeven genummerde exemplaren „Middelburg's Overgang". Het bekende werk van Frits Lensvelt. Uitgave van Q. W. den Boer te Middelburg. 16—25. Tien exemplaren ,,Wind op de Molens" door Anthon Thiry, den bekenden Vlaam- schen schrijver. Uitgave van G. W. den Boer te Middelburg. De hieronder gestelde prijsvraag is de eerste van een serie van drie, welke achtereenvolgens worden gegeven. In het nummer waarin de laatste wordt geplaatst wordt de termijn van inzending vermeld en zullen onze abonné's een formulier vinden, waarop zij de oplossingen kunnen invullen. Men zende dus geen oplossing voordat de serie compleet is. Indien meer dan 25 goede oplossingen binnenkomen worden de prijzen bij loting toegewezen. Ook de volgorde waarin de prijzen worden toegewezen geschiedt bij meerdere goede oplossingen door loting. Indien minder dan 25 goede oplossingen binnenkomen worden de overblijvende prijzen toegewezen aan hen, wier oplossing de juiste het meest nabijkomt. De eerste prijsvraag der serie is de volgende In den oorlog maakte men dikwijls gebruik van geheimschrift, waarvoor natuurlijk een of andere sleutel of code gebruikt werd. Hoe ingewikkelder zoo'n systeem was, des te moeilijker was het voor den vijand een bericht te ontcijferen. Veel geheimschrift berustte op het systeeminplaats van de goede letter, de daaropvolgende letter te schrijven, of soms een voorgaande te nemen, of één of meer letters te verspringen Moest men bijvoorbeeld schrijven land dan schreef men eerst de op de 1 volgende letter van het alphabet dus de m, verder inplaats van de a, b enzoovoort zoodat het woord als volgt werd geschreven mboe Hieronder ziet men nu een geheimschrift dat op een dergelijk systeem berust, en de vraag is nuwat staat er De moeilijkheid is dus uit te zoeken welke code gebruikt is. 59

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 67