Kloosterbalsem DE SCHELDE-ZENDER Gij kunt Uw rug niet strekken. AKKER ,,Geen goud zoo goed" KERSTNUMMER ,0 N S ZEELAND' DECEMBER 1928 Ik herinner mij hoe. op Kerstmis voor de kinderen in een der scholen een groote Kerstboom was neer gezet. En daar kwamen wij allen, en daar werd aan ons verteld het aandoenlijke verhaal van de geboorte van het Kind. Het werd voorgelezen uit een grooten, dikken Bijbel, door een der boeren-ouderlingen en hij las het eentonig en ernstig, zelf wederom onder den ban der woorden en zij baarde haren eerstgeboren zoon, en wend hem in doeken, en leide hem neder in de kribbe, omdat voor hen geene plaats was in de herberg. En daar waren herders in diezelfde landstreek, zich houdende in het veld en hielden de nachtwacht over hunne kudde En zie, een Engel des Heeren stond bij hen, en de heerlijkheid des Heeren omscheen ze, en zij vreesden met groote vreeze. En de Engel zeide tot hen Vreest niet, want zie, ik verkondig u groote blijdschap, die al den volke wezen zal, namelijk dat u heden geboren is de Zalig maker, welke is Christus de Heere, in de stad Davids. En dit zal u het teeken zijn gij zult het kindeken vinden in doeken gewonden en liggende in de kribbe. En van stonde aan was daar met den Engel eene menigte des hemelschen heirlegers, prijzende God en zeggende Eere zij God in de hoogste hemelen, en vrede op aarde, in de menschen een welbehagen Sinds die jaren heb ik tallooze malen het Kerst verhaal weer gelezen en gehoord, maar nimmer meer heeft het op mij zulk een indruk gemaakt. En wij togen mee op weg met de herders en wij zagen den stal en het Kind. Maria, Jozef en de dieren. Zoo luid ruchtig als wij anders waren, zoo stil zaten wij toen te luisteren Buiten komend overviel ons de nachtelijke stilte. Door de eenzame, schaarsch-verlichte straten gingen wij naar huis. De klompen roffelden over de keien, het geluid stierf weg. Helder klonk in de stilte nog een groet op, de deuren werden gesloten en wederom lag het land roerloos en onaantastbaar onder de hooge hemelen. Kèrstmis. 1 1 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzend-station de Schelde- Zender! Vindt u het interessant te hooren dat dit station in het afgeloopen jaar 51 keer uwe aandacht vroeg. dat de omroeper dus recht op 1 week vacantie meent te hebben. dat hij u tot zijn spijt niet alle gebeurtenissen uit 1929 kan voorspellen. dat hij echter wel iets in het koffiedik ont dekte, n.l., dat de middengroepers voorloopig nog wel bij gas- en petroleum-licht ,,Ons Zeeland" zullen moeten lezen. dat in het verkeer tusschen Zuid- en Noord- Beveland alles voorloopig bij het oude zal blijven. 4 dat onze verkeerswegen ook in 1929 veel te wen- schen over zullen laten. dat onze onbewaakte overwegen nieuwe slacht offers zullen eischen. dat deze rubriek u nog menigmaal wil ergeren. dat er wederom vele nieuwe scholen gebouwd zullen worden. dat alle Zeeuwsche raadsleden meer zullen pra ten dan goed voor hun kelen en de gemeenten is. dat iedereen, behalve u en wij, ook in de ko mende 365 dagen menig vriend en buur over de tong zal laten gaan. dat men in Aardenburg weer een .kwestie" wil fokken. dat onze melkveehouders groote zindelijkheid zullen betrachten. dat we veel jubilea, veel zanguitvoeringen en de noodige tentoonstellingen met een bezoek zullen moe ten vereeren. dat we wellicht schaatsen zullen rijden, wel licht niet. dat het vreemdelingen-bezoek aan onze provin cie opnieuw een belangrijke uitbreiding zal ondergaan. dat of de peren- of de appeloogst weer wel beter zou kunnen zijn. dat de abattoir-kwestie in Vlissingen en in Middelburg de eindstreep misschien zullen halen. dat de motorveerboot nog wel een paar inge zonden stukken zal opleveren. dat ook in 1929 Zeeuwsche dansen opgevoerd zullen worden door „onechte" boerinnetjes en boer tjes. dat „Ons Zeeland" belangrijker, grooter, inte ressanter, dikker aan abonné's zal worden. Dagen en dagen zult Gij door hevige pijnen worden belem merd in Uw bezigheden, wan neer Gij blijft meenen, dat Uw kwaal wel vanzelf zal verdwij nen. Gij kunt Uw rug niet strekken, geen voet verzetten of Gij schreeuwt het uit van de pijn. Maar Gij moet er iets tegen doen, als gij er af wilt komen! Laat U eens flink wrijven met den geneeskrachti- gen Akker s Kloosterbalsem en S Uw spoedige genezing begint Door te wrijven met Akker's Kloosterbalsem verdrijft Gij de pijn en de stijf heid in Uw rug, Uw spieren of Uw gewrich ten: door er U mee te verbin den heelt en zuivert Gij bla ren, wonden, uitslag, smet ten, aambeien. Potten van 6 O cent ft.-, f 1.75 Bij Apothekers en bij Drogisten. Beter vandaag dan morgen begonnen; beter nu dan straks een pot gehaald. - 'n Huisapotheek op zich zelf, die dagelijks te pas komt. 70

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6