WIKUNA yfy (Uniformhuid>) Uniformen voor Koopvaardij en Zeevaart ALLE UITRUSTINGEN EN UNIFORMPETTEN rWl f AMSTERDAM Hotel „BOSTON" Dit Hotel bevelen wij gaarne aan. „Ons Zeeland" KERSTNUMMER „ONS ZEELAND" DECEMBER 1928 Op aanvrage reizigersbezoek zonder eenige verplichting N.Z. VOORBURGWAL 130 - Tel. 43382 Bij Uw verblijf in Amsterdam logeert U billijk en uitstekend in Leidschekade 92-93 - Tel. 36428 naast AMERICAN HOTEL Kamers met koud en warm stroomend water Centrale verwarming Het breien als huiswerk is thans een loonend beroep. die alle deze soorten tricotages breit, zoo wel van wol als van katoen enz. De „W1KUNA" is speciaal voor het breien van kousen en sokken onovertroffen, Zij is de meest prac tische, snelstbreien de en verdienst-aan brengende huis-brei machine, en boven dien de goedkoopste Wij garandeeren een vast en geregeld inkomen Verlangt ons prospectusalsook onze brochure: „Wat onze medewerkers Zeggen"die wij U gratis en franco toezenden, N.V. tot Productie van gebreide goede ren als huiswerk met breimachines Gebreide kleeding- stukken werden nog nooit zóóveel gedra gen als tegenwoordig. Jumpers, Truien, D a meskleedingstuk- ken, Sport- en andere kousen, alsook Slob kousen zijn tegen woordig gebreid. Deze tricotages zijn echter duur en daarom loont Het zich, een huisbrei machine Wikuna te hebben, Frederiksplein 8-8, Afd. 56a Amsterdam vensomstandigheden van voorheen en thans te maken. De werkkoorts had Waltmann te pakken. En als hij zich daaraan onttrekken wilde, dan klom hij naar de hoogste kamer in het ruime huis, welke door een vori- gen bewoner tot werkplaats was ingericht. Daar tracht te hij de soms benauwende cijfers uit het hoofd te verjagen door lichamelijke inspanning. Hij hamerde, zaagde en vijlde, en was dra na zijn komst in Holland een naarstig knutselaar, die zijn tijd verdeelde tus- schen fabriek en timmer-kamer, Waltmann had het nieuwe leven het contra-gewicht gebracht, dat hij noo- dig had. Zijn vrouw was daarin minder voorspoedig. De lange dag tusschen het ontwaken en den nieu wen nacht verging aanvankelijk in een niet uitgespro ken verveling, De middag-bezoeken aan enkele echt- genooten van de notabelen uit het stadje, die in hun koude groote huizen, in het decor van kostbare, maar onpersoonlijke antieke voorwerpen aan geen enkele gestelde verwachting beantwoordden, waren spoedig opgegeven. De dagen werden daarna meestal op de rustbank doorgebracht, in de kamer waar veel lieve herinneringen het verleden, den korten, luidruchtigen, vroolijken ouden tijd vol afwisselingen, aan de ver veling van heden verbonden. Mevrouw Waltmann ver slond bergen lectuur in allerlei talen die zij zich had eigen gemaakt. Romans en tijdschriften speelden in haar nieuwen levensstaat uiterlijk de voornaamste rol. Doch het geschiedde ook wel, vooral op trieste, met heimwee geladen dagen, als de regen aldoor, zonder ophouden, langs de ruiten sijpelde, dat het verlangen om zich aan litteratuur of aan lichte amusements-ver- halen over te geven, ontbrak. Het blonde vrouwtje van even 35, dat men in Weenen enkele maanden geleden nog schertsend de verpersoonlijkte jeugd, het kittige, permanent-opgewekte raspaard je genoemd had, kon dan uren achtereen apathisch in haar kleurige divan kussens liggen, starend naar de troostelooze Holland- sohe luchten, luisterend naar het eentonig tikken van de klok. Ook wel liep ze verveeld door de kamer zon der den moed te kunnen vinden zelfs ook maar kleinig heden, die haar in de schikking van meubelen waarlijk hinderden, te wijzigen. Den man was deze verandering in zijn vrouw niet geheel ontgaan, doch het kwam niet bij hem op haar ernstig onder oogen te zien, laat staan haar anders dan terloops en schertsend te bespreken. „Is vrouwtje onwennig in dit natte land? Moet schattie ziek worden? Zal ik uit Amsterdam een heel mooie bontjas meebrengen?" Het was in dezen geest dat de heer Waltmann, die zich in zijn huwelijk immers nooit op het onbekende gebied der innerlijke gevoelens gewaagd had, aan de apathie zijner vrouw aandacht schonk. Zij weerde zijn vragen en opmerkingen daaromtrent met een mecha nisch lachje af, streelde hem daarbij even over de wang, een gebaartje dat den echtgenoot een gemakkelijke geruststelling bracht. Zich uitspreken, gewagen van de pijnlijke gedachte welke in het Hollandsche huis in haar opgewoeld was, en die ze nu met een bijna ziekelijke teederheid koes terde, deed ze niet. Zij vertelde hem niet dat de stille, in eenzaamheid gesleten uren haar het verlangen naar een kind ge bracht hadden. Ook niet dat ze het uitgegild had toen de Leidsche professor, buiten haar man om geraad pleegd, met stelligheid verzekerde, dat het haar niet gegeven zou zijn kinderen ter wereld te brengen. Zij zelve had 't verlangen naar 'n kind ontdekt op 'n middag, nadat ze naar een groepje voor de haag van haar tuin spelende kinderen had staan kijken, die hun 66

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 74